Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach projektu „Rozwój instalacji OZE” (video)

Listopad 23, 2016 9:21 AM

666 gospodarstw domowych z terenu Tarnobrzega może wziąć udział w projekcie „Rozwój instalacji OZE”, który przewiduje montaż instalacji fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną tylko i wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego. Przyjmowanie wniosków w tarnobrzeskim magistracie rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 6. grudnia br.

Instalacja fotowoltaiczna służy do zasilania wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku mieszkalnego o napięciu 270V, a wytworzona energia może być przeznaczona wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego do zasilania urządzeń codziennego użytku. Moc instalacji fotowoltaicznej o jaką Wnioskodawca będzie mógł się ubiegać to 3kWp.

Orientacyjny koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW ok. 14 000,00 zł netto. Osoby składające komplet dokumentów zgłoszeniowych do projektu, deklarują pokrycie następujących kosztów:

- od 15% kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu instalacji;
- podatek VAT od całej wartości urządzenia: 8% w przypadku montażu na budynku mieszkalnym do 300 m, 23 % w przypadku montażu instalacji na gruncie;
- innych niezbędnych kosztów nie objętych dofinansowaniem

Warunkiem wzięcia udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym dotyczącym uczestnictwa w projekcie jest spełnienie przez Wnioskodawcę przedstawionych poniżej wymagań:

a. lokalizacja budynku mieszkalnego objętego wnioskowaną instalacją – na terenie Gminy Tarnobrzeg
b. brak zaległości wobec Gminy z tytułu podatków i opłat na dzień złożenia wniosku,
c. złożenie przez Wnioskodawcę wypełnionej ankiety i deklaracji dotyczącej instalacji paneli fotowoltaicznych w terminie określonym w niniejszym regulaminie.
d. uregulowany stan prawny nieruchomości, na której jest położony budynek mieszkalny.

Aby wziąć udział w projekcie należy w pierwszej kolejności złożyć w wyznaczonym terminie:

1. Deklaracje udziału w projekcie z zakresu dofinansowania instalacji fotowoltaicznej,
2. Ankietę.

Dokumenty będą dostępne na oficjalnej stronie miasta www.tarnobrzeg.pl w zakładce „Mikroinstalacje OZE dla Twojego domu” oraz w Biurze Obsługi Interesanta na stanowisku nr 1 Sektor A sala nr 3.

W przypadku większej niż 666 liczby wniosków, decyduje kolejność przyjęć. Wymagane dokumenty można składać:

a. od dnia 22.11.2016 r. do dnia 06.12.2016 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urząd Miasta Tarnobrzega, w godzinach pracy Urzędu tj.; od 7.30- 15.30.

b. od dnia 23.11.2016 r. do dnia 07.12.2016 r. za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7, 39-400 Tarnobrzeg. Liczy się data wpływu dokumentów do Urzędu Miasta Tarnobrzega z dopiskiem „Mikroinstalacje OZE w Gminie Tarnobrzeg”.

Weryfikację techniczną budynku zgłoszonego w Deklaracji wykona firma GOLDSUN z Zamościa, która równocześnie będzie opracowywać projekt techniczny dla każdego budynku.

Po ustaleniu ostatecznej listy osób zakwalifikowanych do projektu, podpisana zostanie umowa użyczenia oraz umowa w zakresie realizacji projektu. Termin złożenie wniosku o dofinansowanie przez Gminę to luty 2017 r., decyzja o wyborze projektu do dofinansowania to wrzesień 2017 r.

Deklaracja wraz z Ankietą należy złożyć w dwóch egzemplarzach, w tym jeden dla Gminy i jeden dla Mieszkańca.

info: UM Tarnobrzeg

Live Video Streaming Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>