Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb podtrzymuje zarzuty wystosowane wobec W.Brzezowskiego. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie? (video)

Grudzień 7, 2016 1:20 PM

- Ja swoich zarzutów wobec Wojciecha Brzezowskiego a związanych z kumoterstwem nie odwołuję, dla mnie jest to nieetyczne i niemoralne zachowanie – powiedział dziś prezydent Kiełb. Czy sprawa będzie miała swój finał w sądzie? O tym zdecyduje były już wiceprezydent Tarnobrzega.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, były wiceprezydent Tarnobrzega odniósł się do zarzutów skierowanych pod jego adresem przez G. Kiełba, który zwolnił go z funkcji ” za kumoterstwo”.

- Zostałem pomówiony, oczekuję że do końca roku prezydent mnie przeprosi, jeśli nie to będę musiał wystąpić na drogę sądową – mówił wczoraj W. Brzezowski.

- Nie będę przepraszał Wojciecha Brzezowskiego, racja jest po mojej stronie – komentował dziś słowa swojego byłego zastępcy prezydent Kiełb, dodając: Więcej w polemikę z panami nie będę wchodził to jest moja ostatnia konferencja dotycząca tej sprawy

Prezydent odniósł się również do zarzutów, które padły pod jego adresem wczoraj, z ust byłych już współpracowników i przewodniczącego Rady Miasta, Kamila Kalinki.

- Wielokrotnie byliśmy na spotkaniach z politykami, samorządowcami zabiegając o pewne sprawy, prezydenta z nami nie było” – mówił wczoraj Kamil Kalinka.

- Po to kowal ma kleszcze żeby się nie sparzyć, po to miałem dwóch zastępców żeby oni się wieloma sprawami zajmowali (…) Wiedzieli, że mieli moją pełną aprobatę, nie jeździli w imieniu Prawa i Sprawiedliwości lecz w imieniu prezydenta – mówił dziś G. Kiełb.

- Wnioski rozpatrywane w biurze Marszałka nie mają dodatkowych punktów z racji legitymacji partyjnej, jeżeli ktoś pisze dobry wniosek to ten wniosek przechodzi, jeżeli zły to nie pomoże nawet legitymacja partyjna – komentował prezydent.

„WEDŁUG MNIE JÓZEF MOTYKA ZOSTAŁ ZMUSZONY ŻEBY ODEJŚĆ Z ZAJMOWANEJ FUNKCJI”

- Według mnie Józef Motyka został zmuszony żeby odejść z zajmowanej funkcji(…) – mówił dziś prezydent. – Rozmawiamy w gabinecie, później mamy operatywkę, gdzie elegancko się z prezydentem rozstajemy, kilku naczelników parę ciepłych słów powiedziało, prezydent Motyka cały czas płacze, idzie do gabinetu i płacze kolejne dwie godziny, to za czym płacze? Za tym że go zmuszono? Bo gdyby to była męska decyzja to żadnego płaczu by nie było – dodał.

SEKRETARKA IDEALNYM KANDYDATEM NA DYREKTORA SZKOŁY

Prezydent, podobnie jak to miało miejsce podczas wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił swoje kulisy współpracy z Przewodniczącym Rady Miasta i swoimi byłymi zastępcami.

- Jeżeli pan przewodniczący przyprowadza mi sekretarkę z jeden ze szkół i mówi że jest to idealny kandydat na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, a więc naszego najlepszego liceum, to po prostu o mało co za przeproszeniem sobie zębów o biurko nie wybiłem – mówił G. Kiełb.

 - Jeżeli pan przewodniczący Kalinka próbuje naciskać na panią dyrektor ze szkoły podstawowej nr 7 żeby zatrudniła jego szwagierkę, która co prawda odpowiednie wykształcenie ma, ale nigdy nie pracowała w szkole jako matematyczka żeby ją zatrudnić, a potem przychodzi do mnie z pretensjami i do pani naczelnik, to tak to powinno wyglądać? Dlatego jeśli chodzi o konkursy na dyrektorów wiceprezydent Motyka został celowo odsunięty, żeby się nie zdarzyło, że nagle sekretarka zostanie dyrektorem szkoły – kontynuował.

KTO ZASTĘPCĄ PREZYDENTA?

G. Kiełb przyznał, że prowadzi rozmowy dotyczące nowego zastępcy prezydenta, szczegółów jednak nie zdradził. – Nie przewiduję, żeby ktoś z Platformy Obywatelskiej funkcjonował jako wiceprezydent. Najprawdopodobniej po świętach będzie konferencja podczas której będę mógł przedstawić jednego wiceprezydenta – poinformował.

Na jutro na godzinę 9, przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka zapowiedział briefing prasowy. Na transmisję z tego wydarzenia zapraszamy już dziś.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

23 Responses to Prezydent Kiełb podtrzymuje zarzuty wystosowane wobec W.Brzezowskiego. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie? (video)

 1. adam Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 13:54

  ale jaja! 36 tysięcy dla firmy na szkolenie dla ilu ludzi z wydziału oświaty? 6???

 2. zuzia Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 14:50

  Pan Prezydent wymiata, brawo!!!

 3. barbara Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 15:02

  Tak trzymać Prezydencie.

 4. Wkurzona Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 15:32

  Panie Prezydencie niech Pan bzdur nie opowiada. Konkursy dyrektorów to Pan i pana naczelniczka ustawia jeżdżąc osobiście do Rzeszowa do kuratorium. Mądry dyrektor wg Was glupcem –bo wie więcej niż wy nieuki. Głupi Jest OK bo nic nie wie i można nim kręcić… mam dość niedouczonych ludzi, którzy udają, że wiedzą jak sprawować władzę.

  • Chryzantemy złociste Odpowiedz

   7 grudnia 2016 at 16:14

   Yyyy domysliłem się, że obecna szefowa ARiMR w TBG miała być tym dyrektorem LO. No to powodzenia Kamil…powodzenia….

 5. tarnobrzeg Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 16:15

  jeszcze tylko 2 lata

  • ABW Odpowiedz

   7 grudnia 2016 at 18:23

   I o 2 za długo !

 6. Anty Kiełb Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 16:45

  Kiełb ty ….
  Po co chodzisz do naczelniczki wydzialu edukacji 10 razy dziennie – Kociubowej? Po to o czym cale miasto mowi? Zastanawiam sie kto tutaj wladze sprawuje. Ty czy ona.

  Konkursy? Czlowieku. Takie konkursy jak na stanowiska w urzedzie miasta? Takie same? A ilu swoich ludzi wsadziles do spolek miejskich? I ty smiesz oskarzac o kumoterstwo i pytac jak moga spojrzec w lustro? Sam nie wiem jak ty patrzysz po tym co robisz miastu i swojej zonie.

  Smiejesz sie ze ktos plakal? Zobaczymy jak sam niedlugo bedziesz plakal.. Naprawde niedlugo

  Jestes kielb skonczony jako prezydent.

 7. Wkurzona Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 17:22

  Konkursy na dyrektorów ustawione. Sam władca nie bywał .Wicka posyłał i ten tłumaczył członkom dlaczego tak a nie inaczej KAZAŁA głosować naczelniczka. Piszę bo wiem :) Proszę abyście pomysleli

 8. Wkurzona Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 17:29

  Obecny prezydent ani wiedzy, ani pomysłu na miasto…. ot po prostu trwa!!!! Brak zaplecza politycznego mógłby rekompensowac wiedzą na temat rozwoju miasta.

  Ten obecnie goni kroliczka ani tego ani tamtego. nie wie nic!!!

 9. josef Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 17:34

  Tarnobrzeg to zapyziała wiocha mieniące sie miastem . Kilka okolicznych wiosek dopisano do terenów administracyjnych 15 tysięcznego miasteczka Tarnobrzeg z trzema ulicami i nazwano miastem wojewódzkim. Później ogłoszono ze miastem rzadzic ma prezydent i tak juz zostało chociaż tak naprawdę w normalnym miasteczku tej wielkości jest burmistrz. I tak zapyziałe miasteczko rządzone jest przez zapyziałego prezydenta i zapyziała rade miasta z zapyziałymi radnymi. BUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!

 10. zdumiony Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 17:35

  1)”Nie będę przepraszał Wojciecha Brzezowskiego, racja jest po mojej stronie”powiedział G.K. po czym nie przedstawił żadnych argumentów mogących potwierdzić jego wersję…Na tle argumentów PIS był to wystrzał z kapiszona.
  Zatem prezydent kpi czy o drogę pyta? A może ma nas za idiotów?

  2)”Wnioski rozpatrywane w biurze Marszałka nie mają dodatkowych punktów z racji legitymacji partyjnej, jeżeli ktoś pisze dobry wniosek to ten wniosek przechodzi”powiedział PM G.K.

  On rzeczywiście ma nas za idiotów ? !!!

  3)Kulisy współpracy z Przewodniczącym Rady Miasta i byłymi zastępcami oraz koalicją zostały przedstawione przez PM jak w maglu(żenujące były fragmenty o płaczu Motyki,ojcu Kalinki itp itd.)Ta „współpraca” w Tbg wyglądała tak jak sobie to przeciętny wyborca stereotypowo wyobraża, ale czego sobie nie życzy wybierając. Czyli:nepotyzm,niekompetencja,kumoterstwo,załatwiactwo. Gnój!!!.Tak wybraliśmy!!!!! I dotykał on Tarnobrzega, a prezydent nieboga przez dwa lata się krygował i łoj łoj laboga przejrzał na oczy po dwóch latach.Bo on taki pryncypialny!!!

  Czy rzeczywiście jesteśmy idiotami?

  4)I WRESZCIE WULKAN!!!!!!!!!!!!Dokładnie odsłuchałem odpowiedzi PM Tbg (polecam!)dotyczącej firmy Wulkan (reforma szkolnictwa w Tbg).
  Prezydent Miasta odpowiedział, że z firmą Wulkan podpisano umowę za
  36 450 zł brutto na cyt.” szkolenia dla pracowników UM w zakresie analizy danych potrzebnych do opracowania koncepcji zmiany sieci szkół”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Co z tego wynika? Ano, że pracownicy Wydziału Oświaty UM w Tbg nie potrafią samodzielnie przeanalizować ile i jakie mają szkoły w Tbg,ilu w nich jest uczniów i klas,gdzie je przenosimy, ilu wobec tego potrzebnych będzie nauczycieli po reformie,gdzie ich przesunąć po podjęciu decyzji , które szkoły będą podstawówkami itd itd.Proste słupki.
  I za to właśnie płacimy temu Wydziałowi z jego naczelniczką na czele!!!!!!!!!
  Są to zatem kompetentne osoby ?
  Odpowiedź pozostawiam wszystkim czytającym …

  PREZYDENT MIASTA JEDNAK MA NAS ZA IDIOTÓW!!!!

  5)Ostatnio w UM wypłacono sute nagrody,zwłaszcza naczelnikom wydziałów(wiewiórki mówią że od 5000-15000 zł)…

  Czy pracownicy Wydziału Oświaty wraz z jego naczelniczką powinni je otrzymać skoro trzeba ich przeszkolić w zakresie ich własnej pracy,a nagrody otrzymuje się za szczególne osiągnięcia?

  Panie prezydencie …duży procent mieszkańców Tbg to NIE IDOCI

  • BAZYL Odpowiedz

   7 grudnia 2016 at 17:57

   Trafnie to pan wypunktował. Lubię to!

  • ABW Odpowiedz

   7 grudnia 2016 at 18:31

   Brawo dla Pana za ten tekst, bo może I jak Ci idioci przeczytają, to w końcu do nich dotrze jakiego mają prezydenta !

  • kuku Odpowiedz

   8 grudnia 2016 at 01:56

   W stu procentach się z Panem zgadzam. Nic ująć, nic dodać!

 11. To źle tamto żle Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 19:12

  Nic nie było żenujące. Powiedział prawdę. Co do Vulcanu – bo tak się piszę, zanim osądzicie, proszę zapoznać się z ich stroną i zagadnieniami IT w tym zakresie. Każda normalna firma ma system do zarządzania, a tym bardziej powinien mieć samorząd zarządzający ponad 30 placówkami…

 12. xxx Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 20:07

  Odnosząc się jeszcze do szkoleń prowadzonych przez firmę Vulcan to chyba raczej standardem i dobrą praktyką jest doszkalanie pracowników. Mało tego jest to element nieodzowny w każdej firmie. Więc akurat czepianie się do tego świadczy tylko o tych co się tego czepiają. Nie znam zakresu tego szkolenia jak zapewne i nie znają go Ci którzy to szkolenie negują.

  • adam Odpowiedz

   8 grudnia 2016 at 08:02

   za 36 TYSIĘCY??????????????????? to chyba na Hawajach!

 13. Wyborca Odpowiedz

  7 grudnia 2016 at 22:18

  Dyrektorem LO miala byc obecna Pani Prezes KURS Barbara K. Pani Radna ;-)

 14. Mimi Odpowiedz

  8 grudnia 2016 at 02:11

  W nawiązaniu do p.Zdumionego
  Zwraca Pan uwagę, że prezydent nie przedstawia żadnych argumentów na poparcie swojej racji co do powodu odwołania zastępcy.Zgadza się. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że ktoś tam dopytuje o te wnioski czy pozwolenia na budowę jak to w końcu jest czy ile ich było i…….co się dzieje? Prezydent „ucieka” z odpowiedzią. No właśnie, gdzie te argumenty, a może ich zwyczajnie nie ma???
  No i szczytem braku manier prezydenta było to co mówił, bądź co bądź, o swoim
  jeszcze do niedawna zastępcy panu Motyce! Co za słownictwo, co za poziom!!!

 15. palik Odpowiedz

  8 grudnia 2016 at 08:22

  fajnie,że opowiadają te historie to nikt już wątpliwości miał nie będzie.
  nie różnią się niczym od poprzedników.
  zabawa za kasę magistratu trwa w najlepsze.

 16. pisiarniaprecz Odpowiedz

  8 grudnia 2016 at 08:43

  Norbert wracaj!!!!!

  • Olo Odpowiedz

   10 grudnia 2016 at 00:43

   daj mu trochę czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>