Porażka koszykarzy Siarki w Krośnie

Dziesiątą porażkę w sezonie ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Pyszniaka przegrali w Krośnie z Miastem Szkła 75:83 i razem z lubelskim Startem mają na koncie tylko jedno zwycięstwo.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w ten mecz i już po dwóch minutach dzięki trafieniu Dariusza Oczkowicza prowadzili 6:2. Siarka potrafiła jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale późniejsze akcje Jakuba Dłuskiego i Kareema Maddoxa dawały Miastu Szkła pięć punktów przewagi. Skuteczny był też Chris Czerapowicz i to głównie dzięki niemu krośnianie po 10 minutach wygrywali 24:18.

Zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka zbliżał się w drugiej kwarcie na cztery punkty po akcji 2+1 Krzysztofa Jakóbczyka, ale dobrze radzili sobie też Seid Hajrić i Royce Woolridge – po ich rzutach gospodarze ponownie powiększali przewagę. Dzięki trójce Dariusza Wyki w samej końcówce pierwszej połowy Miasto Szkła wygrywało 45:35.

Na początku trzeciej kwarty pewnym problemem dla gospodarzy był Zane Knowles. Zespół trenera Michała Barana odpowiadał jednak trafieniami Kareema Maddoxa i Royce’a Woolridge’a, dzięki czemu ich przewaga była pewna. Później trójki trafiali Krzysztof Jakóbczyk, Marcin Malczyk i Tomasz Wojdyła, ale Siarka ciągle nie była w stanie odrobić strat. Dzięki trafieniu Chrisa Czerapowicza Miasto Szkła wygrywało po 30 minutach 66:52.

Początek czwartej kwarty to dobre akcje Seida Hajricia – to dzięki nim krośnianie utrzymywali prowadzenie. Później świetnie radził sobie też Czerapowicz, choć po drugiej stronie starał mu się odpowiadać Jakóbczyk. Ostatecznie gospodarze dość pewnie wygrali 83:75.

Po 24 punkty dla Miasta Szkła zdobyli Chris Czerapowicz i Kareem Maddox. Po 10 punktów dołożyli Seid Hajrić oraz Royce Woolridge. W ekipie Siarki wyróżniał się Zane Knowles z 23 punktami i 14 zbiórkami.

MIASTO SZKŁA KROSNO – SIARKA TARNOBRZEG 83:75 (24:18, 21:17, 21:17, 17:23)

KROSNO: Czerapowicz 24 (4×3), Maddox 24, Hajrić 10, Woolridge 10, Oczkowicz 6 (1×3), Dłuski 6, Wyka 3 (1×3), Małgorzaciak 0, Bręk 0, Rduch 0

SIARKA: Knowles 23, Jakóbczyk 18 (2×3), Brown 16 (2×3), Wojdyła 9 (1×3), Malczyk 6 (2×3), Releford 3

STATYSTYKI Z MECZU

W sobotę 17. grudnia br. Siarka podejmie we własnej hali Energę Czarnych ze Słupska. Najbliższy rywal tarnobrzeskiej drużyny plasuje się na ósmym miejscu z bilansem pięciu zwycięstw i pięciu porażek. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.