Cudu nie było. Porażka koszykarzy Siarki z Czarnymi ze Słupska (fotoreportaż oraz video HD)

„Świątecznego cudu” w tarnobrzeskiej hali MOSiR nie było. Koszykarze Siarki wyraźnie przegrali z Czarnymi ze Słupska 76:89 (18:26, 19:26, 14:16, 25:21), notując 11 porażkę w sezonie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy m.in. dzięki trójce Marcina Malczyka prowadzili 9:4. Gra słupszczan wyglądała później zdecydowanie lepiej – nie tylko odrobili straty, ale dzięki rzutowi z dystansu Mantasa Cesnauskisa zdobyli przewagę. Po serii 13:0 i akcji Justina Jacksona pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:18 dla gości.

Bardzo dobra dyspozycja Davida Kravisha oraz Łukasza Seweryna pozwoliła Enerdze Czarnym na powiększenie przewagi do 11 punktów. Mimo świetnego fragmentu meczu w wykonaniu Travisa Releforda, to słupszczanie utrzymywali bezpieczne prowadzenie. Dzięki kolejnym akcjom Lewisa oraz Jacksona wygrywali po pierwszej połowie 52:37.

Osiem punktów z rzędu Siarki i trafienie Brandona Browna w pewnym momencie trzeciej kwarty zbliżyło gospodarzy do stanu 48:55. Odpowiadał na to jednak Jerel Blassingame i to głównie dzięki niemu Energa Czarni mogli utrzymywać przewagę. Seria rzutów wolnych Marcusa Ginyarda ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 68:51.
Czwarta kwarta była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale to oznaczało tylko tyle, że ekipa trenera Zbigniewa Pyszniaka nie była w stanie odrabiać strat. Ostatecznie Energa Czarni zwyciężyła 89:76.

Najlepszym zawodnikiem gości był Chavaughn Lewis z 16 punktami i sześcioma asystami. Po 13 punktów dodali Marcus Ginyard i Jarosław Mokros. W Siarce wyróżniał się Travis Releford z 24 punktami.

W ostatnim meczu w tym roku Siarka zmierzy się na wyjeździe z Polfarmexem w Kutnie. Do własnej hali tarnobrzeska ekipa powróci w sobotę 7. stycznia podejmując AZS Koszalin.

SIARKA TARNOBRZEG – ENERGA CZARNI SŁUPSK 76:89 (18:26, 19:26, 14:16, 25:21)

SIARKA: Releford 24, Wojdyła 14, Brown 13 (1×3), Jakóbczyk 9 (1×3), Welsh 8, Knowles 5, Malczyk 3 (1×3)

ENERGA CZARNI
: Lewis 16 (2×3), Mokros 13 (1×3), Ginyard 13, Blassingame 11 (1×3), Jackson 10, Seweryn 9 (3×3), Kravish 9, Cesnauskis 8 (2×3), Dąbrowski 0, Urban 0