Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb: Nie będę miał zastępcy, wystarczą naczelnicy

Grudzień 20, 2016 2:33 PM

Prezydent Tarnobrzega nie będzie miał zastępcy. Po tym, jak kilkanaście dni temu G. Kiełb odwołał Wojciecha Brzezowskiego zaś kilka dni później z pełnienia funkcji wiceprezydenta zrezygnował Józef Motyka (obaj z Prawa i Sprawiedliwości), nazwisko nowego zastępcy mieliśmy poznać tuż przed końcem roku.

Tak się jednak nie stanie, bo podczas trwającej właśnie konferencji prasowej prezydent Kiełb zapowiedział, że nie będzie powoływał swojego zastępcy. – Dotychczasowe kompetencje  wiceprezydentów przekazane zostaną naczelnikom – tłumaczył włodarz miasta.

Prezydent przyznał również, że w tej sprawie prowadził rozmowy z byłym prezydentem Stalowej Woli, Andrzejem Szlęzakiem.

12 Responses to Prezydent Kiełb: Nie będę miał zastępcy, wystarczą naczelnicy

 1. obywatel Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 14:42

  „Nie mów nic zabawa trwa, świat się kręci a my z nim…..”
  Eureka.. okazuje się że można samemu rządzić ? Nobel ? Odznaczenia Państwowe za nową teorie samorządności ?

 2. warga Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 15:16

  Był już jeden taki co sam chciał władać miastem i jak się to skończyło?
  Widać drugi narcyz nam się właśnie narodził w czasie przedświątecznym, omnibus, papież, król i cesarz w jednym.
  Smutne to, że mając tak kiepskich naczelników miasto powoli będzie pogrążać się niebycie…
  Ale cóż gdy lub zobaczy, że król jest nagi chyba będzie już za późno. Skonfliktowany niemal ze wszystkimi, po konferencji widać, że bez pomysłów samotnie zatopi ten statek. Przykre.

 3. josef Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 19:41

  To szopka No w końcu idą święta wiec szopka jest jak najbardziej na miejscu.Odpowiedzi na konferencji na poziomie ucznie podstawówki a sposób myślenia jak u niepełnosprawnego intelektualnie.Przykre ale taka prawda.Zadnego planu,żadnego pomysłu na miasto.Bez zaplecza i wsparcia z partii rządzącej czyli z PIS to Kielb moze sobie rządzić wychodkiem a nie miastem.O inwestycje to moze snic bo nikt tu nawet budki z piwem nie postawi .To naprawdę jakaś masakra .Na pytanie ile razy byl w ministerstwie odpowiedział jakby z pala w leb dostał.

 4. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 20:14

  Panie Prezydencie, a pomyślał Pan o tym, kto będzie wykonywał Pana obowiązki, jeśli Pan zachoruje, będzie na urlopie, czy – czego nie życzę – odniesie jakieś obrażenia w wypadku?

  Dziwi mnie to, bo ma Pan wykształcenie prawnicze, a nie po raz pierwszy prawo jest łamane. Wydawało mi się, że po 2 latach rządów nawet laik mniej więcej potrafi się poruszać po prawie samorządowym, zwłaszcza, że ma od tego specjalistów.

  Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: „Wójt, w drodze zarządzenia, powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.”. Jak przyjmuje się w orzecznictwie sądów oraz doktrynie, zwrot „powołuje” wskazuje na obligatoryjność powołania zastępcy, w przeciwnym wypadku ustawodawca użyłby zwrotu „może powołać”. Gmina więc nie może prawidłowo funkcjonować jeśli jej wójt (burmistrz bądź prezydent miasta), nie powoła przynajmniej jednego zastępcy (większa ich liczba jest uzależniona od wielkości miasta i stanowią o tym inne przepisy).

 5. Ass_on_brzeg Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 20:28

  Jedyną porażką prezydenta, według niego samego jest brak szalet miejskich ale tak się składa, że w zwycięskim budżecie obywatelskim (co za przypadek) jest budowa toalet więc w przyszłym roku prezydent będzie mógł z uśmiechem na ustach oznajmić, że zrealizował 100 (słownie sto!!!) procent obietnic wyborczych. Jakie to szczęście, że nasze miasto ma takiego skutecznego włodarza. Ja dodam od siebie szalet jeszcze nie ma ale szambo coraz większe….

 6. Dociekliwy Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 21:15

  Panie Prezydencie nie udzielił Pan odpowiedzi na ptyanie o definicję „kumoterstwa” wedłu prezydenta Tarnobrzega. Dzienikarzowi, który to pytanie zadał nie pozwoliłeś Pan na rozwinięcie pytania. Są tam istotne treści o które pytamy. Nie należy uciekać od kłopotliwych pytań i zachować się jak mały chłopiec.

 7. szedł Grześ przez wieś Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 21:22

  Mastalerz długo pracował bez viceprezydenta więc chyba i obecny może. Mianuje swoim zastępcą panią naczelnik.

 8. To źle tamto żle Odpowiedz

  20 grudnia 2016 at 23:22

  Bardzo dobra zagrywka. Jestem przekonany, że z czasem powoła zastępcę. A póki co niech naczelnicy ruszą 4 litery. I dobrze.

 9. Obsesja Odpowiedz

  23 grudnia 2016 at 11:55

  Nikt nie chce pracować z takim nieudacznikiem

 10. Kasandra Odpowiedz

  23 grudnia 2016 at 12:02

  Grzesiek, ” … miałeś chamie złoty róg ,ostał ci się jeno sznur ….”. „Krokodyle łzy ” płyną z oczu pewnej starszej pani.

 11. widz Odpowiedz

  23 grudnia 2016 at 20:13

  gdyby wziął starego wygę Szlęzaka ze Stalowej na wice dopiero by Kiełb zobaczył jak można pracować. To był dobry gospodarz lecz rowery ze stalowej wybrały sobie pisiora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>