Wygrana koszykarzy Siarki w Kutnie

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg wygrali w Kutnie z miejscowym Polfarmexem 74:64 (19:13, 23:9, 16:25, 16:17) w ostatnim meczu 12. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnęli również koszykarze Startu Lublin, którzy sensacyjnie pokonali Rosę Radom 64:63.

Wobec braku w składzie Grzegorza Grochowskiego i Sebastiana Kowalczyka w pierwszej piątce Polfarmexu wyszedł 19-letni January Sobczak. Początek meczu był wyrównany, chociaż po trafieniach Travisa Releforda to goście prowadzili 10:6. Co prawda później gospodarzom udało się zbliżyć na jeden punkt po trójce Jacka Jareckiego, ale to Siarka długo dyktowała warunki. Niezwykle aktywni byli Zane Knowles i Brandon Brown – po trójce tego ostatniego pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:13.

W drugiej części meczu tarnobrzeżanie wygrywali już nawet 17 punktami po kolejnych rzutach Krzysztofa Jakóbczyka, Brandona Browna i Alexa Welsha. Polfarmex miał ogromne problemy w ataku, a Siarka doskonale czuła się w kontrach. Serię 17:0 zespołu trenera Zbigniewa Pyszniaka przerwał dopiero Mateusz Bartosz. Ostatecznie jednak po 20 minutach rywalizacji ekipa z Tarnobrzega prowadziła aż 42:22.

Lepsza skuteczność Devante Wallace’a na początku trzeciej kwarty pozwoliła gospodarzom na lekkie zmniejszanie strat. Późniejsze trafienie Mateusza Bartosza zbliżyło ich do rywali na zaledwie 10 punktów. Siarka miała jednak w składzie Krzysztofa Jakóbczyka i Brandona Browna – dzięki nim po 30 minutach gry wygrywała 58:47.

W ostatniej kwarcie drużyna z Tarnobrzega kontrolowała sytuację na parkiecie i nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele. Dopiero trzy minuty przed końcem po rzutach Wallace’a i Jareckiego kutnianie zbliżyli się na pięć punktów. Goście szybko odpowiadali jednak trafieniami Zane’a Knowlesa i Travisa Releforda, dzięki czemu nadal mogli być spokojni o wynik. Ostatecznie wygrali 74:64.

POLFARMEX KUTNO – SIARKA TARNOBRZEG 64:74 (13:19, 9:23, 25:16, 17:16)

POLFARMEX:
Wallace 20, Jarecki 14, Bartosz 12, Berisha 10, Fraser 6, Gabiński 2, Sałasz 0, Sobczak 0, Kobus 0

SIARKA: Releford 19, Brown 17, Jakóbczyk 14, Knowles 13, Wojdyła 6, Welsh 5, Malczyk 0

O pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością koszykarze Siarki powalczą w sobotę 7. stycznia podejmując AZS Koszalin. Najbliższy rywal Siarki zajmuje obecnie 14 lokatę z bilansem 3 wygranych i 9 porażek. Mecz rozpocznie się o godz.18.