Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Kolędy śpiewali … i portfel zabrali

Grudzień 30, 2016 11:03 AM

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w przebraniu kolędników odwiedzali mieszkańców miasta. W jednym z domów wykorzystując nieuwagę 74-letniej kobiety dokonali kradzieży portfela. Policjanci sprawdzają czy kolędnicy nie mają na sumieniu jeszcze innych kradzieży.

W środę wieczorem oficer dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z domu jednej z mieszkanek Sandomierza. 46-letnia kobieta relacjonując całe zdarzenie poinformowała, że podczas jej chwilowej nieobecności trzech mężczyzn przebranych za kolędników zapukało do drzwi jej domu, w którym przebywała jej 74-letnia matka. Po złożeniu świątecznych życzeń ,,artyści’’ otrzymali od kobiety symboliczne 5 złotych i powędrowali dalej.

Wkrótce kobieta zauważyła,  że z torebki znajdującej się w pomieszczeniu gdzie gościli kolędnicy zniknął portfel z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 45 zł. Jak się później okazało przebierańcy po opuszczeniu mieszkania usiłowali także dokonać wypłaty pieniędzy w bankomacie za pomocą karty płatniczej, znajdującej się w skradzionym portfelu. Jednak gotówki nie uzyskali z uwagi na brak środków na koncie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli przeglądanie wszelkich możliwych zapisów z monitoringów miejskich, zakładowych oraz prywatnych szukając jakiegokolwiek śladu pozostawionego przez sprawców. Udali się również w rejon bankomatu, z którego sprawcy podejmowali próbę wypłaty pieniędzy. Zebrane informacje doprowadziły policjantów do sąsiedniej miejscowości, a dokładnie do miejsca zamieszkania jednego z przebierańców, którym okazał się 16-latek przebrany w chwili kolędowania za króla. Następnie policjanci zatrzymali dwóch pozostałych kolędników.

W konsekwencji stróże prawa zatrzymali trzech sprawców, odzyskali portfel z dokumentami jednak pieniądze ,,fałszywi kolędnicy’’ wydali tuż po zakończonych występach. Zatrzymani mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 16, 18 i 21 lat za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

foto&info: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>