Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Wygaszane gimnazja, szkoły podstawowe w dwóch budynkach, przenosiny „Rolnika”. Koncepcja reorganizacji oświaty w mieście (zdjęcia oraz video)

Styczeń 3, 2017 2:34 PM

Jeśli reforma szkolnictwa wejdzie w życie, w Tarnobrzegu czekają nas spore zmiany. Jak będą funkcjonować szkoły w mieście w niedalekiej przyszłości? – koncepcję zmian przedstawiła dziś firma Vulcan.

Reforma oznacza likwidację gimnazjów i powrót do ośmioklasowych szkół podstawowych. W przeciągu dwóch lat, trzy działające w mieście gimnazja zostaną wygaszone, przy czym budynek Gimnazjum nr 3 na ul. Dekutowskiego przestanie pełnić funkcje oświatowe.

Do budynku Gimnazjum nr 1, mieszczącego się na ul. Jachowicza ma zostać przeniesiony Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 czyli popularny „Rolnik”. Miejsce po „Rolniku” w Gimnazjum nr 2 zająć ma zespół Szkół Specjalnych. Dzięki tej przeprowadzce, w Szkole Podstawowej nr 10 będzie więcej miejsca dla dodatkowych klas.

W skutek planowanej reformy zwiększy się liczba klas w szkołach podstawowych, stąd pomysł aby szkoły te korzystały z baz wygaszonych gimnazjów. I tak część uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 korzystałaby z klas w Gimnazjum nr 1 zaś uczniowie z „Czwórki” uczyli by się również w byłym budynku Gimnazjum nr 2.

zdjęcia oraz video: Piotr Morawski

Spotkanie z radnymi nt. koncepcji funkcjonowania oświaty w obliczu nadchodzącej reformy edukacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>