Porażka koszykarzy Siarki z AZS Koszalin. Jakub Zalewski katem tarnobrzeskiej drużyny (video HD)

– Zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie – mówił po spotkaniu Zbigniew Pyszniak, trener Siarki. W meczu 13. kolejki PLK tarnobrzeska ekipa przegrała z AZS Koszalin 69:90 (14:23, 20:14, 19:23, 16:30) notując 12. porażkę w sezonie. Świetny mecz rozegrał były gracz tarnobrzeskiej ekipy Jakub Zalewski, trafiając „trójki” w kluczowych momentach spotkania.

Koszalinianie od początku meczu chcieli zarysować swoją przewagę – po rzutach wolnych Curtisa Millage’a prowadzili 8:2. Późniejsza trójka tego samego gracza pozwoliła im nawet na osiągnięcie różnicy 11 punktów. Tę sytuację starali się zmieniać przede wszystkim Travis Releford i Brandon Brown, ale ich akcje to za mało na AZS, który po rzutach wolnych Kenny’ego Manigaulta wygrywał 23:14 po 10 minutach gry.

W drugiej kwarcie zespół trenera Piotra Ignatowicza bardzo długo utrzymywał swoją przewagę. Siarka jednak nie zamierzała się poddawać. W końcówce tej części meczu po trafieniach Browna i Krzysztofa Jakóbczyka zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Releforda tarnobrzeżanie przegrywali tylko 34:37 po pierwszej połowie.

Trójka Brandona Browna na początku trzeciej kwarty doprowadziła nawet do remisu. To jednak AZS ciągle dyktował warunki na boisku i szybko zdobył sześciopunktową przewagę po rzucie Daniela Walla. Później wzrosła ona nawet do stanu 60:46 po kolejnej trójce Jakuba Zalewskiego. Siedem kolejnych punktów zespołu trenera Zbigniewa Pyszniaka pozostawiało jednak tej ekipie szansę na lepszy wynik.

Tak się jednak nie stało. Koszalinianie rozpoczęli ostatnią kwartę od serii 15:2 i po rzucie świetnie czującego się w Tarnobrzegu Zalewskiego prowadzili już 75:55. Tego Siarka nie była już w stanie odrobić. Sytuację starali się poprawiać jeszcze Releford i Brown, ale to AZS zwyciężył aż 90:69.

To był świetny mecz Jakuba Zalewskiego, który rzucił aż 24 punkty. 16 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty dołożył Piotr Stelmach. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Brandon Brown z 23 punktami i siedmioma asystami.

SIARKA TARNOBRZEG – AZS KOSZALIN 69:90 (14:23, 20:14, 19:23, 16:30)

SIARKA: Brown 23 (3×3), Releford 21 (1×3), Welsh 10 (2×3), Wojdyła 7 (1×3), Knowles 5, Jakóbczyk 3, Małecki 0, Rycerz 0

AZS: Zalewski 24 (6×3), Stelmach 16 (2×3), Millage 12 (2×3), Manigault 10, Harris 10, Nelson 9 (2×3), Wall 4, Nowakowski 3 (1×3), Wadowski 2, Wrona 0, Sikora 0

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 14. kolejki Siarka zmierzy się na wyjeździe z plasującym się na 13. miejscu Asseco z Gdyni.