Początek nowego roku zgodnie z planem. Dwa ligowe zwycięstwa tenisistek Siarki ZOT Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

KTS Siarka-ZOT odniosła dwa zwycięstwa na początek rundy rewanżowej polskiej ekstraklasy. W sobotę pokonała u siebie Bronowiankę Kraków 3:1, a dzień później Jedynkę Łódź 3:0.

Po miesięcznej przerwie tenisistki stołowe wróciły do ligowych stołów i łatwy powrót to nie był. Sporo trudu kosztowało tarnobrzeżanki pokonanie krakowianek, dla których co prawda jedyny punkt zdobyła Zhao Xia, ale przy wywalczeniu decydującego, trzeciego punktu, Li Qian musiała stoczyć aż pięciosetowy pojedynek z Aleksandrą Falarz. Co prawda gdyby Kinga Stefańska wykorzystała szansę na pokonanie Zhao, to wówczas nie doszłoby do pojedynku Li-Falarz, ale niestety kapitan Siarki-ZOT nie dała rady rywalce.

– Bardzo podobała mi się postawa Oli Falarz, która bardzo dzielnie walczyła z Qian. Nawet pomimo doznanej w czwartym secie kontuzji nie poddała się i doprowadziła do remisu – mówił po spotkaniu Zbigniew Nęcek. Dodał także, iż cieszy go powrót do stołu Kingi, dla której był to bardzo wymagający pojedynek po miesięcznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.

Dużo szybciej uporały się podopieczne Zbigniewa Nęcka z młodziutkim zespołem z Łodzi. Zawodniczki trenera Tadeusza Szydłowskiego są na początku przygody z tenisem stołowym, ale mimo to dzielnie walczyły zarówno z utytułowanymi rywalkami z Tarnobrzega, jak i z własną tremą.