Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dzień dawcy szpiku w „Budowlance”

Styczeń 15, 2017 7:01 PM

W ubiegłą środę w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA w „Tarnobrzeskiej Budowlance” rejestrowani byli potencjalni dawcy szpiku kostnego. Akcja to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, ale tych, które nosi się w swoim ciele. Organizatorzy czekali na osoby zdrowe, które ukończyły 18 rok życia i nie przekroczyły 55 lat.

Była to już piąta tego rodzaju akcja organizowana przez „Budowlankę”.  – Mamy bardzo wielu potencjalnych dawców zarejestrowanych, natomiast realnych dawców mamy już 12 osób” – mówi Barbara Piekutowska, nauczyciel biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, „Budowlance”, która od kilku lat prowadzi akcje Dni Dawcy Szpiku.

Akcję pobrań poprzedziły spotkania z młodzieżą w szkołach, bo jak przyznał Piotr Błaszkiewicz współorganizator akcji, osoba rejestrująca się musi być zdecydowana i świadoma. Podczas spotkań w pięciu szkołach były prezentacje, pytania i odpowiedzi.  – O czym mówiliśmy? O tym, że życie mamy w genach i od komórki zależy życie” – mówił Błaszkiewicz. Akcja trwała do godziny 16. Wszystko po to, aby do „Budowlanki” mogli przyjść uczniowie z pozostałych szkół oraz dorośli mieszkańcy Tarnobrzega i okolic.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>