Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: 200 lat dla pani Marianny Walas!

Styczeń 19, 2017 12:54 PM

Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane urodzinowe „Sto lat” zmodyfikować na lat „dwieście”. Dwustu lat życzono bowiem w ubiegłą środę,  obchodzącej 100. rocznicę urodzin tarnobrzeżance Mariannie Walas.

Pani Marianna Walas pochodzi z okolic gór Świętokrzyskich, gdzie wraz z mężem prowadziła własne gospodarstwo rolne oraz wychowywała liczna gromadkę dzieci. W Tarnobrzegu mieszka od lat 80., pomagając w prowadzeniu domu i wychowywaniu wnuków. Na uroczystości zjawiła się liczna rodzina jubilatki, wraz z wnukami, prawnukami, a nawet prapraprawnukami.

Receptą na długowieczność okazał się zdrowy tryb życia. Pani Marianna nie piła alkoholu, ani nie paliła papierosów. Zgodnie z opiniami członków rodziny „babcia Marianna” zawsze jest osobą pogodną i niezwykle życzliwą dla innych. Podczas uroczystości wnuczkowie wspominali swoje wakacyjne wyjazdy do babci, z którą często odbywali górskie wędrówki. Pani Marianna lubiła się dzielić z innymi. Zdarzało się, że smażyła frytki, którymi następnie częstowała bawiące się na podblokowym placu zabaw wnuki i wszystkie bawiące się tam dzieci. Do dziś wnuczęta powtarzają, że zupy „babci Marianny” są najlepsze na świecie.

Szanowną jubilatkę w dniu jej święta odwiedził także prezydent miasta Grzegorz Kiełb, który złożył Pani Mariannie serdeczne życzenia, wręczając przy tym kosz pełen kwitnących kwiatów oraz okolicznościowy grawerton.

foto&info: EPK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>