Pierwsze „domowe” zwycięstwo tarnobrzeskich koszykarzy! Siarka lepsza od Startu Lublin (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonali Start Lublin 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18) notując pierwsze w sezonie zwycięstwo we własnej hali. To był świetny mecz Travisa Releforda, który rzucił 31 punktów.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Siarka, która po akcji 2+1 Tomasza Wojdyły prowadziła 7:0. Lublinianie szybko jednak wzięli się za odrabianie strat i dzięki Stefanowi Balmazoviciowi zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Dobre wejście do PLK zanotował Nick Covington – to po jego dwóch trójkach mieliśmy remis po 17. Rzuty wolne Bartosza Ciechocińskiego dały TBV Startowi dwupunktową przewagę po 10 minutach gry.

Zaraz na początku drugiej kwarty Siarka odzyskała prowadzenie, ale to goście częściej mieli inicjatywę. Kolejne trafienie Balmazovicia oznaczało wynik 36:32. W samej końcówce pierwszej połowy po rzutach Jana Grzelińskiego i Krzysztofa Jakóbczyka tarnobrzeżanie doprowadzili do wyrównania, ale trójka Nicka Kellogga oznaczała, że to ekipa z Lublina wygrywała 44:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Davida Dedka prowadził już ośmioma punktami po kolejnym rzucie Kellogga, ale gospodarze mieli w składzie Zane’a Knowlesa i Travisa Releforda, dzięki którym odrabiali straty. W pewnym momencie pięć punktów z rzędu tego drugiego dało gospodarzom przewagę 58:56. Ostatecznie po 30 minutach gry Siarka wygrywała trzema punktami.

W ostatniej kwarcie TBV Start kilkakrotnie zbliżał się na minimalną różnicę, ale dopiero na trzy minuty przed końcem po rzutach wolnych Douga Wigginsa wyszedł na prowadzenie. W finałowej minucie zespół z Lublina remisował jeszcze po rzucie Pawła Kowalskiego, ale kluczowe trafienie w końcówce należało do Releforda. Dzięki niemu Siarka wygrała 86:83.

Travis Releford był najlepszym zawodnikiem Siarki – zanotował aż 31 punktów i sześć zbiórek. 17 punktów i 18 zbiórek dołożył Zane Knowles. W ekipie gości wyróżniał się Doug Wiggins z 22 punktami, 10 asystami i pięcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – START LUBLIN 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18)

SIARKA: Releford 31 (4×3), Knowles 17, Brown 12 (2×3), Wojdyła 11, Jakóbczyk 5 (1×3), Grzeliński 4, Welsh 3, Małecki 3

START: Wiggins 22, Kellogg 14 (2×3), Balmazović 11 (1×3), Covington 11 (3×3), Kowalski 7 (1×3), Trojan 7, Bonarek 5 (1×3), Ciechociński 4, Dłoniak 2, Peterson 0

STATYSTYKI Z MECZU

Przed nami runda rewanżowa. W pierwszym spotkaniu Siarka zmierzy się na wyjeździe z PGE Turów Zgorzelec. W Tarnobrzegu Turów pewnie pokonał Siarkę 87:51. Mecz odbędzie się w sobotę 28. stycznia, zaś w środę 1. lutego tarnobrzeska ekipa podejmie na własnym parkiecie Stelmet Zielona Góra. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 19.