Sparingowa wygrana Siarki

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali z Avią Świdnik 5:3 w pierwszym meczu kontrolnym. Spotkanie rozegrane zostało wczoraj, na sztucznym boisku trzecioligowca.

Spotkanie trwało 3x po 45 minut. Po pierwszej części gry Siarkowcy prowadzili 3:0. W 25 min. wynik starcia otworzył Krzysztof Ropski, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Później do siatki żółto – niebieskich trafiali Michał Dawidowicz (35 min.) i Hubert Tomalski (45 min.).

W drugiej odsłonie sparingu do głosu doszli gospodarze. W 53 min. Patryk Czułowski obsłużył dokładnym podaniem Wojciecha Białka, a ten z bliska, wpakował futbolówkę do siatki. Trzy minuty później było już 2:3. Tym razem golkipera Siarki pokonał Krystian Mroczek.

W 74 min. Siarka odskoczyła na dwa trafienia. Daniel Koczon wykończył szybko wyprowadzony kontratak. Kolejna bramka padła w 81 min. sparingu. Po strzale Romana Skowrońskiego piłka uderzyła w poprzeczkę, a ze skuteczną dobitką pospieszył jeden z testowanych graczy. Wynik rywalizacji, w 98 min. ustalił ponownie Koczon.

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 3:5 (0:3, 3:4, 3:5)

BRAMKI: Białek (53’), Mroczek (56’), zawodnik testowany (81’) – Ropski (25’), Dawidowicz (35’), Tomalski (45’), Koczon (74’, 98’)

W składzie Siarki zagrali: Dybowski – Dawidowicz, Witkowski, Sylwestrzak, Grzesik – Czyżycki, Płatek – Tomalski, Stach, Śledziewski – Ropski, a także Janowski, Przewoźnik, Barteczko, Wawrylak, Chowański, Sikora, Koczon i Głaz

W kolejnych sparingach Siarka zmierzy się z Hetmanem Zamość (28.01), Wisłą Puławy (01.02), Puszczą Niepołomice (04.02), Stalą Rzeszów (11.02), Izolatorem Boguchwała (11.02), Koroną Kielce (18.02), Resovią Rzeszów (18.02) oraz z Motorem Lublin (25.02). Dodatkowo w niedzielę 19. lutego Siarka zmierzy się w meczu kontrolnym z Radomiakiem Radom.

źródło: Avia Świdnik, Siarka Tarnobrzeg