Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat tarnobrzeski: Poloneza czas zacząć … studniówkowe szaleństwo w szkołach w Nowej Dębie i Gorzycach (zdjęcia)

Styczeń 23, 2017 11:53 AM

Już za 100 dni napiszą egzamin dojrzałości, ale zanim przyjdzie czas intensywnej nauki, pora na najważniejszy w życiu bal.

Na balu maturalnym 14 stycznia w Restauracji Dębianka bawiła się młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie – kierunków fryzjerstwo i cnc. Za 4 lata nauki i wspólnej pracy dziękowała uczniom dyrektor szkoły – Iwona Strojek. Wspaniałej zabawy studniówkowej oraz pomyślnie zdanej matury życzył uczniom starosta Paweł Bartoszek.

Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach zabrzmiały pierwsze takty poloneza. Wyczynom tanecznym przyglądali się zaciekawieni rodzice. Uczniowie przygotowali dla wszystkich niespodziankę w postaci programu kabaretowego.

foto: Anna Janeczko

W tym samym dniu w restauracji Magnolia odbył się bal Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Zaproszeni goście – dyrektor szkoły Janina Lubera, wicestarosta Krzysztof Pitra, burmistrz Wiesław Ordon, ks. dr Mieczysław Wolanin, przedstawiciel rodziców Grzegorz Trela życzyli uczniom niezapomnianej zabawy oraz powodzenia na maturze i w dorosłym życiu.

Słowa patrona szkoły J. Kochanowskiego: ,,Dziś bądź wesół , dziś użyj biesiady, o przyszłym dniu niechaj próznej rady…” przyświecały uczniom, bal trwał do samego rana i był dla młodzieży niepowtarzalnym przeżyciem.

foto: Tomasz Młyniec
foto: Roman Śmiechowski

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORZYCACH PO RAZ 42

20 stycznia 2017 r. już po raz 42 w historii Zespołu Szkół w Gorzycach odbyła się zabawa studniówkowa (pierwsi maturzyści opuścili jej mury w 1976 r.). W tym roku szkolnym w jednej klasie naukę ukończy 26 maturzystów; stąd łącznie z nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi w zabawie uczestniczyło 60 osób.

- Nasze spotkanie jest wyrazem szacunku do tradycji szkoły, która nakazuje aby na 100 dni przed egzaminem maturalnym spędzić czas na zabawie, rozmowach, wspomnieniach; zapomnieć o nauce, lekcjach, ocenach. To niepowtarzalne chwile, taki dzień zdarza się tylko raz – mówił Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły.

Gościem szczególnym podczas zabawy studniówkowej był starosta powiatu tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek, który przypomniał o osiągnięciach uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach (pierwsze miejsce w kraju w rankingu szkolnictwa zawodowego w zawodzie technik mechanik według gazety Rzeczpospolita). Na koniec przyszłym maturzystom starosta złożył życzenia:  „Niech ta studniówka będzie wydarzeniem, które zapisze się jako kolejna piękna karta w historii szkoły„.

foto: Anna Janeczko, Zespół Szkół w Gorzycach

info: Powiat tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>