Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Za nami kulturalne i sportowe ferie zimowe

Luty 1, 2017 2:59 PM

Ferie w Baranowie były bardzo aktywne. Były hulańce i swawole, było szusowanie po stoku, zgadywanki, kulinaria, trąbienie, tańce oraz spotkanie ze strażakiem.

Dzieci i młodzież z terenu gminy przez całe ferie licznie odwiedzały Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i jego filie: ŚDK w Skopaniu oraz biblioteki w Woli Baranowskiej i Dąbrowicy. Między innymi odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których powstały piękne portrety ulubionych zwierzaków oraz bałwanków, wykonano też wspólnie dekorację na bal. Uczestnicy przygotowywali także przepyszne pasty na kanapki, poznali ciekawe przepisy kulinarne oraz nauczyli się z czego komponować zdrowe posiłki, by być silnym i pełnym energii. Dla spryciarzy instruktorzy MGOK-u przygotowali kalambury, karaoke, zgadywanki, czy taneczne konkurencje.

ODWIEDZINY STRAŻAKA

Dzieci odwiedził także gość specjalny: komendant gminny OSP dh Józef Bereski. Spotkanie było okazją do przypomnienia sobie, jakie są zasady bezpieczeństwa podczas ferii, jak reagować, gdy ktoś zasłabnie lub wyczujemy dym, dlaczego kratki wentylacyjne nie powinny być zasłonięte oraz jakie są numery alarmowe.

Okazało się, że niemal wszyscy wiedzą jak zadzwonić na pogotowie ratunkowe, policję, czy straż pożarną. Wiedzą też, że czad jest niewidoczny i jak poznać, że się ulatnia w domu oraz jak wtedy reagować. Rozmawiano też o szkodliwości używek, alkoholu i papierosów. Na koniec wszyscy otrzymali profesjonalne strażackie plany lekcji i cukierki.

NA NARTY I BAL PRZEBIERAŃCÓW

Piątek był dniem szaleństw na stoku narciarskim w Siedleszczanach. MGOK zorganizował wyjazd na narty zarówno dla dzieci, które już dobrze czują się na nartach i mogą same jeździć, jak i dla tych, które przygodę z tym sportem dopiero chciały rozpocząć. Grupa ucząca się mogła skorzystać z porad instruktora.

W sobotę z kolei odbył się Bal Przebierańców, w którym uczestniczyło około stu piratów, rycerzy, diabłów, księżniczek, biedronek, motylków, czarownic i innych stworów. Do zabawy udało się także włączyć rodziców. Wszyscy uczestnicy oprócz szaleństwa na parkiecie, mogli także uczestniczyć w konkursach oraz otrzymali zestaw słodyczy.

ORKIESTRA DĘTA NA START

Podczas ferii nie próżnowali także członkowie powstającej w MGOK-u orkiestry dętej. Wykorzystali ten wolny czas na jeszcze bardziej intensywne ćwiczenia, tym razem już wspólnie, po raz pierwszy w grupie. Dotychczas odbywały się bowiem indywidualne zajęcia gry na instrumentach pod okiem instruktora. Pierwsze wspólne wprawki poszły nieźle i pod koniec zajęć udało się zagrać kilka melodii.

Młodzież poćwiczyła także elementy musztry paradnej. Była to również okazja do porozmawiania o tym, dlaczego gra na instrumentach dętych wyklucza palenie papierosów, czy stosowanie używek oraz jak dbać o zdrowie. Spotkania odbyły się pod hasłem „Trąbimy, nie palimy”.

ZAPRACOWANI TANCERZE

Przez cały okres ferii, codziennie po kilka godzin intensywnie trenowali tancerze z zespołu Flash. Efekty ich wysiłków wkrótce będziemy mogli zobaczyć podczas koncertu. Występ planowany jest na drugą połowę lutego.

W zajęciach zorganizowanych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim, a także w Skopaniu, Woli Baranowskiej i Dąbrowicy uczestniczyło blisko 200 małych mieszkańców gminy oraz przyjezdni goście, spędzający ferie zimowe w naszej okolicy.

Kulturalne ferie zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz firmę HLG Sp. z o.o., którym MGOK składa serdeczne podziękowania.

info:rd

foto: archiwum MGOK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>