Kluczowa czwarta kwarta. Koszykarze Siarki przegrywają w Ostrowie Wielkopolskim

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą 65:73 w meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. W zespole Zbigniewa Pyszniaka nie zagrali: chory na grypę Krzysztof Jakóbczyk oraz narzekający na kontuzję Brandon Brown. Nawet sekundy na parkiecie nie spędził zaś obecny w Ostrowie Travis Releford.

Spotkanie na samym początku było bardzo wyrównane, mimo że nie do zatrzymania był Shawn King. Siarka szybko zaczęła zaskakiwać – po trafieniu Tomasza Wojdyły prowadziła 11:8. Sporo gospodarzom dawał Christo Nikołow, ale dopiero kolejna akcja Kinga pozwoliła BM Slam Stali wygrywać po 10 minutach 21:20.

W drugiej części meczu zespół trenera Emila Rajkovicia bardzo długo miał spore problemy w ataku. To potrafili wykorzystać tarnobrzeżanie. W pewnym momencie zanotowali serię 10:0 i dzięki rzutowi Zane’a Knowlesa prowadzili 32:25. Ostrowianie musieli gonić wynik, a niezwykle istotna była postawa Nikołowa. Ostatecznie jednak to ekipa trenera Zbigniewa Pyszniaka po pierwszej połowie i akcji Jana Grzelińskiego wygrywała 37:35.

W trzeciej kwarcie goście prowadzili jeszcze nawet pięcioma punktami. Dopiero pod koniec tej części meczu dzięki trafieniom Aarona Johnsona i Kamila Chanasa BM Slam Stal zanotowała serię 9:0 i miała przewagę 54:46. Później do zaledwie trzech punktów zmniejszyli ją Tomasz Wojdyła i Zane Knowles.

Kluczowy był początek ostatniej kwarty. Ostrowianie zaliczyli kolejną serię – tym razem 12:1 – i po rzucie Johnsona wygrywali aż 66:52. Siarka pokazała ambicję do samego końca, a sporo dawał przede wszystkim Wojdyła. To jednak było za mało na gospodarzy. Ostatecznie zespół trenera Emila Rajkovicia wygrał 73:65.

Aaron Johnson był najlepszym zawodnikiem gospodarzy – zanotował 19 punktów i siedem asyst. Po 16 punktów dołożyli Christo Nikołow i Shawn King. W ekipie gości 16 punktów i siedem zbiórek zdobył Tomasz Wojdyła.

BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – SIARKA TARNOBRZEG 73:65 (21:20, 14:17, 19:14, 19:14)

STAL: Johnson 19 (1×3), King 16, Nikołow 16 (1×3), Chanas 8 (2×3), Szewczyk 5 (1×3), Troupe 3, Majewski 2, Carter 2, Tomaszek 2, Ochońko 0

SIARKA: Wojdyła 16 (1×3), Knowles 15, Małecki 10 (1×3), Welsh 9, Grzeliński 8 (2×3), Pandura 5 (1×3), Rycerz 2, Patoka 0

STATYSTYKI Z MECZU

W sobotę 11. lutego Siarka podejmie Rosę Radom. W pierwszym meczu Rosa wygrała 68:64.