Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dyskutowali o reformie szkolnictwa w obecności Podkarpackiego Kuratora Oświaty (fotoreportaż oraz video)

Luty 6, 2017 8:03 PM

O kształcie reformy szkolnictwa w Tarnobrzegu dyskutowano dzisiaj, w Gimnazjum nr 2. Głównym gościem spotkania zorganizowanego przez Przewodniczącego Rady Miasta Kamila Kalinkę była Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty.

Zapraszamy do obejrzenia całego spotkania w materiale video

foto&video: Piotr Morawski

16 Responses to Tarnobrzeg: Dyskutowali o reformie szkolnictwa w obecności Podkarpackiego Kuratora Oświaty (fotoreportaż oraz video)

  1. Witek Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 07:06

    Zdjęcie 64 mówi wszystko. Znowu się nie udało wywołać burzy. Kurator nie stanął w obronie G3. Panie Kalinka brak z waszej strony jakichkolwiek pomysłów. Mogę się założyć że jak będzie głosowanie sam Kalinka podniesie rękę za koncepcją przygotowaną przez urząd.

  2. szwagier Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 08:22

    Niech zorganizuje jeszcze jedno spotkanie tym razem z parlamentarzystami pisu z regionu niech się wytłumaczą dlaczego zlikwidowali gimnazjum.

  3. Jaro Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 08:55

    No tak słuchając pani naczelnik wydziału edukacji to już dawno postanowiła kogo zlikwiduje a kogo zostawi przy życiu, pewnie nieruchomości w centrum miasta są droższe niż a peryferiach.
    Pani kurator nie jest od ustalenia gdzie ma być jaka szkoła w Tarnobrzegu to robi UMT a tutaj mamy chaos i bałagan oraz nieliczenie i niesłuchanie nikogo zapomniał urząd o rodzicach, brak rozmów a nawet chęci do nich.
    To raczej nie tak się robi reformy w mieście, wszystkiego na pis zwalić się nie da.
    Nie widać na spotkaniu prezydenta naszego miasta – wielki nieobecny, nie był zainteresowany?

    • gdzie macie rozum Odpowiedz

      7 lutego 2017 at 09:33

      Okropne głupoty piszesz. Wiadomo kogu musi zlikwidować UM, dostali nakaz z góry(rządu PiS), że likwiduje się gimnazja – wszystkie. Więc pisanie “a kogo zostawi przy życiu” jest żałośnie głupie. Czy to jest aż takie trudne do zrozumienia? Współczuję dzieciom, które są uczone przez mało pojętne osobowości.

  4. jopras Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 09:41

    Prawda jest taka ze w takim miasteczku jak Tarnobrzeg trzy szkoły podstawowe zupełnie by wystarczyło.A jaśnie wielmożni nauczyciele moga zawsze sprzedawać marchewkę na bazarze.

  5. mieszkaniec TBG Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 10:54

    Kasta nauczycielska tymi swoimi ciągłymi pretensjami i wybujałymi przywilejami zniechęcili już dawno dużą część społeczeństwa do siebie. Wszyscy podatnicy muszą łożyć na wielmożnych. Nauczyciele są tylko mocni w grupie ale jeżeli chodzi o pracę na “karcie nauczyciela” i byt w to potrafią nawet skoczyć z pazurami na “swoich” Żenuła.

  6. Piotr Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 12:59

    mieszkańcu TBG, proszę nie zapominaj kto nauczył Cię tak świetnie pisać i czytać, jak to czynisz na tym forum. Widać że ortografia ok i składnia, więc powinieneś raczej dziękować i bronić nauczycieli ;)

    • mieszkaniec TBG Odpowiedz

      7 lutego 2017 at 13:37

      Bronić nauczycieli a to dobre :) Biją was? zwalniają z roboty? Przecież rząd PiS wyraźnie zaznacza, że nauczycieli nie zwalnia. Powtarzają to ludzie z urzędu miasta ale kasta swoje. Wybujałych przywilejów rodem z PRL obecny rządzik również nie zamierza nauczycielom zmieniać więc czego się boicie? Za wszystko i tak zapłaci reszta obywateli, której za chwile podniesie się podatki.

  7. mgk Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 15:10

    Co wy chcecie od tych nauczycieli. Bronią szkoły, czy to takie złe. Lepiej żeby nic nie robili, to wtedy Mieszkaniec pisałby, że darmozjady, bo nic nie robią. Mieszkaniec mógł przyjśc na spotkanie i pojechać po nauczycielach…po lekarzach, prawnikach i ..może po bezrobotnych jeszcze.

    • mieszkaniec TBG Odpowiedz

      7 lutego 2017 at 18:24

      Kolejny\kolejna mało kumata osoba się znalazła :) Jakiej szkoły bronią? której? ludzie litości. Zapytajcie może jakiegoś gimnazjalistę o co chodzi w tej reformie skoro nie dociera to do pewnych osób. Pomylił się czas i miejsce. Zanim prezydent RP podpisał ustawę mogliście w Warszawie bronić szkół. Obecnie już nie macie czego bronić. Gimnazja przestają istnieć. Czy to nadal nie jest zrozumiałe? Kalinka polityk robi zamieszanie i próbuje nastawić nauczycieli przeciwko swojemu przyszłemu rywalowi w wyborach prezydenckich a naiwni nauczyciele myślą że troszczy się o nich. Głosowaliście na PiS a PiS nie ukrywał, że zlikwiduje gimnazja. Żale teraz do PiSu miejcie a nie do UM Tbg, który wydaje nasze pieniądze aby przeprowadzić tą reformę.

      • Tomek Odpowiedz

        7 lutego 2017 at 18:54

        Prościej już tego nie wytłumaczysz. Nauczyciele i tak mogą tego nie pojąć. Oni swoje wiedzą.

  8. Janek Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 19:40

    Psy spuszczone muszą ujadać za to im płacą, dobrze tylko że nie w godzinach urzędowania, chyba że to druga zmiana a karawana jedzie dalej.
    No tak już wydał pieniądze i to grube nasze pieniądze i co a gdzie własne pomysły w UM – brak.
    No i kończąc wiadomo można mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste, w Tarnobrzegu za wprowadzanie reformy jest odpowiedzialny UM i tyle.

  9. Agatka Odpowiedz

    7 lutego 2017 at 20:36

    Teraz z kim Kalinka zorganizuje spotkanie może z sympatykami Gazety Polskiej. Widać wyraźnie że kuratorka się wypięła na Kamilka. Bajki że gimnazja likwidują samorządy to głodne kawałki pisiorów.

  10. patyczek Odpowiedz

    8 lutego 2017 at 07:46

    miasto przy okazji reformy powinno mocno przetrzebić stan nauczycielski w gminie Tarnobrzeg.
    wydajemy na oświatę zdecydowanie za dużo.czas na oszczędności…

  11. jopras Odpowiedz

    8 lutego 2017 at 08:41

    Jeszcze raz powtarzam !!!!!!!!!!!!wystarczy w tym miasteczku trzy szkoly podstawowe.Reszta do likwidacji.

  12. Mateusz Odpowiedz

    9 lutego 2017 at 20:52

    Pewne osoby tutaj zapominają, że szkoła to nie tylko etaty, ale ludzie – uczniowie, nauczyciele, rodzice. To historia i pokolenia ludzi. Szkoda, że państwo najgłośniej obrażający nie byli na tym spotkaniu – może twarzą w twarz to właściwie, a nie zza komputera No tak, tylko się boicie i wam wstyd.