Wielki powrót tarnobrzeskich tenisistek! KTS Siarka – ZOT Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń! (fotoreportaż oraz video HD)

Takie powroty w sporcie mają największą wartość, takie mecze na długo pozostają w pamięci. Tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń, mimo iż w pierwszym meczu wygrały tylko cztery sety, przegrywając 0:3. W rewanżowym spotkaniu podopieczne trenera Nęcka wspięły się na wyżyny, i oddały rywalkom tylko dwa sety. Dzięki temu to nasz zespół awansował drugi raz z rzędu do najlepszej czwórki w Europie!

To był prawdziwy sprawdzian nerwów dla naszej drużyny i trenera Nęcka.  Już w pierwszej partii Han Ying przegrywała z Tetianą Bilenko 0:2, niebezpiecznie niwelując margines błędu do zaledwie jednego seta. Nie bez powodu jednak popularna Hania plasuje się na szóstym miejscu w światowym rankingu tenisa stołowego. Liderka tarnobrzeskiej drużyny znakomicie poradziła sobie z presją, wygrywając kolejne trzy sety i całe spotkanie 3:2.

W drugim pojedynku z psychicznym obciążeniem świetnie poradziła sobie z kolei Wiktoria Pawłowicz. Tym razem Białorusinka zagrała fantastycznie, pokonując Julię Neculę 3:0.

Przed niezwykle trudnym zadaniem stanęła Li Qian, której przyszło się mierzyć z Matildą Ekholm, świetnie grającą przeciwko defensorkom. Popularna „Mała” miała świadomość, że teraz to tylko od niej zależy, czy nadal będziemy grać w Lidze Mistrzyń. Dwa pierwsze sety nasza zawodniczka wygrała na przewagi do 10 i 14, trzeciego zaś do 9.

Awans KTS ZOT Siarki Tarnobrzeg stał się faktem, a za niesamowitą walkę publiczność dziękowała naszym zawodniczkom owacjami na stojąco.

KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg – UCAM Cartagena 3:0

Han Ying – Tetiana Bilenko 3:2 (5:11, 2:11, 11:4, 13:11, 11:7)

Wiktoria Pawłowicz – Iulia Necula 3:0 (11:8, 13:11, 11:5)

Li Qian – Matilda Ekholm 3:0 (12:10, 16:14, 11:9)