Z Rosą Radom bez niespodzianki. Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrywają siedemnasty mecz w sezonie (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Rosą Radom 61:75 w meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. W drużynie Zbigniewa Pyszniaka nie zagrał Brandon Brown, który najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu opuści zespół z Tarnobrzega.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż szybko – dzięki trójkom Jarosława Zyskowskiego – to Rosa zdobyła sześciopunktową przewagę. Sytuację później starali się zmieniać Jakub Patoka i Zane Knowles, ale kolejne rzuty wolne Michała Sokołowskiego oznaczały, że goście po 10 minutach gry wygrywali 21:14.

W drugiej kwarcie dał już o sobie znać wracający po kontuzji Tyrone Brazelton. Po rzutach wolnych rozgrywającego zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zdobył dziewięciopunktowe prowadzenie. Mimo że ciągle aktywny w ataku był Knowles, to Siarka nie była w stanie zagrozić przeciwnikom. Ostatecznie po trójkach Roberta Witki i Brazeltona wicemistrzowie Polski wygrywali po pierwszej połowie 41:29.

Trzecią kwartę Rosa rozpoczęła od serii 7:0, dzięki czemu jeszcze bardziej powiększała swoją przewagę. Tarnobrzeżanom nie wystarczała dobra forma Travisa Releforda i Jakuba Patoki, bo mecz był już pod kontrolą gości. Później dwie trójki zanotował jeszcze Tyrone Brazelton, a radomianie po 30 minutach rywalizacji prowadzili 63:49.

Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, ale nie zmieniało to obrazu gry – ciągle zdecydowanie lepsza była drużyna trenera Kamińskiego. Ważne punkty dodawał Igor Zajcew i mimo że w końcówce straty zmniejszyli trochę Małecki i Releford, to goście zwyciężyli 75:61.

Tyrone Brazelton był najlepszym strzelcem Rosy – zanotował 16 punktów i pięć asyst. 14 punktów dołożył do tego Daniel Szymkiewicz. W ekipie gości wyróżniał się Travis Releford z 18 punktami i pięcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – ROSA RADOM 61:75 (14:21, 15:20, 20:22, 12:12)

SIARKA: Releford 18 (2×3), Knowles 17, Wojdyła 11 (3×3), Patoka 9 (1×3), Małecki 2, Jakóbczyk 2, Grzeliński 2, Welsh 0

ROSA: Brazelton 16 (4×3), Szymkiewicz 14, Zajcew 12 (1×3), Zyskowski 11 (2×3), Witka 7 (1×3), Sokołowski 7, Jeszke 4, Zegzuła 2, Adams 2, Jackson 0

STATYSTYKI Z MECZU

W poniedziałek 20. lutego Siarka podejmie w tarnobrzeskiej hali MOSiR Polpharmę Starograd Gdański. Będzie to spotkanie 23. kolejki, które drużyny rozegrają awansem jeszcze w lutym. W pierwszym meczu górą była Polpharma wygrywając 86:78 . Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.