Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Autor fantastycznych filmów przyrodniczych Marcin Kostrzyński gościem Akademii Przyrodniczej

Luty 17, 2017 12:53 PM

O swoich filmach mówi „Chciałem przedstawić w nich świat dzikiej przyrody, taki jak go postrzegam. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i nie możemy tego stracić” – Marcin Kostrzyński, człowiek który filmuje z bliska wilki, podgląda dziki i jelenie będzie gościem lutowej edycji Akademii Przyrodniczej.

Akademia Przyrodnicza to wspólna inicjatywa Centrum Natura 2000 i gospodarstwa agroturystycznego “Dobre Miejsce” w Alfredówce. Pierwsze wykłady poświęcone były tematyce ziół i ochronie przyrody, drugie prezentowały procesy renaturalizacji terenów pokopalnianych, zaś styczniowe zajęcia poświęcono pszczołom, miodom i roślinom miododajnym. Regularne uczestnictwo w wykładach premiowane będzie bezpłatną wycieczką, dzieci pojadą do ZOO w Zamościu, dorośli zaś do Bieszczadzkiego lub Białowieskiego Parku Narodowego.

Na lutowe zajęcia organizatorzy zaprosili niezwykłego przyrodnika, Marcina Kostrzyńskiego, który swoją pasję z filmowaniem dzikich zwierząt rozpoczął od programów dla dzieci w TVP.

- Były to felietony, reportaże i teleturnieje dla najmłodszych widzów. Później przyszedł czas na programy dla starszej widowni. I wreszcie prawdziwe filmy dokumentalne o przyrodzie. Z perspektywy dostrzegam, że dzieci to najbardziej wymagająca widownia, jednocześnie niezwykle chłonna i wrażliwa. Postanowiłem jeszcze raz wrócić do realizowania programów telewizyjnych dla najmłodszych widzów. Zrozumiałem , że za chwile to oni będą decydowali o przyszłości naszego świata , Zielonego Świata – opowiada Marcin Kostrzyński.

Marcin Kostrzyński jest laureatem wielu nagród, m.in. nagrody ,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” Od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cykl ten otrzymał również GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie.

Krótkie filmiki przyrodnik zamieszcza zarówno na swoim facebooku – tutaj, jak również na swoim kanale youtube „Marcin z lasu. Tam też można znaleźć „Przyrodyjki”, czyli opatrzone komentarzem autora historyjki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych widzów.

Wykład dla dzieci i młodzieży odbędzie się w piątek 17 lutego br o godzinie 16., dla dorosłych zaś w niedzielę 19. lutego, o 18.

foto: Marcin Kostrzyński /facebook

One Response to Tarnobrzeg: Autor fantastycznych filmów przyrodniczych Marcin Kostrzyński gościem Akademii Przyrodniczej

  1. mieszkaniec Odpowiedz

    2 lutego 2017 at 10:40

    niesamowity gość !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>