Lider z Torunia gromi Siarkę

Koszykarze Siarki przegrali z Polskim Cukrem w Toruniu 70:111 w meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. W Toruniu zabrakło Brandona Browna, Travisa Releforda i Zane’a Knowlesa.

Siarka przystąpiła do tego meczu bez Brandona Browna, Travisa Releforda i Zane’a Knowlesa. Mimo tego pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, a goście potrafili wychodzić na prowadzenie po rzutach Alexa Welsha i Krzysztofa Jakóbczyka. Polski Cukier mógł później liczyć na Krzysztofa Sulimę i Jure Skificia – to dzięki tym zawodnikom uciekł na cztery punkty. Ostatecznie dzięki rzutowi wolnemu Maksyma Sanduła torunianie wygrywali po 10 minutach 28:22.

Szybki atak gospodarzy pozwalał im na powiększanie przewagi w drugiej kwarcie – po trafieniu Tomasza Śniega nawet do 16 punktów. Zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka największe problemy miał pod koszami, bo dość szybko trzy faule zanotował Tomasz Wojdyła. Polski Cukier był nie do zatrzymania w ofensywie, a po pierwszej połowie wygrywał 52:41.

Na początku trzeciej kwarty ekipa trenera Jacka Winnickiego poprawiła obronę, zanotowała serię 11:0 i dzięki temu miała już 22 punkty przewagi! Później osiem punktów z rzędu dorzucił jeszcze Łukasz Wiśniewski, a Polski Cukier wygrywał 73:45. Siarka odpowiadała pojedynczymi akcjami Krzysztofa Jakóbczyka i Alexa Welsha, ale nie zmieniało to zbytnio sytuacji w tym meczu. Po 30 minutach rywalizacji torunianie wygrywali 88:57.

W ostatniej kwarcie gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a “setkę” przekroczyli dzięki rzutom z dystansu Bartosza Diduszki. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył aż 111:70.

POLSKI CUKIER TORUŃ – SIARKA TARNOBRZEG 111:70 (28:22, 24:19, 36:16, 23:13)

CUKIER: Diduszko B 18 (4×3), Škifić 17, Sulima 14, Wiśniewski 14 (2×3), Weaver 12 (1×3), Trotter 10 (2×3), Śnieg 8, Sanduł 7, Michalski 6 (2×3), Perka 5 (1×3), Lambarski 0, Gałgann 0

SIARKA: Wojdyła 21 (3×3), Welsh 20 (3×3), Jakóbczyk 10 (2×3), Patoka 10, Małecki 5, Grzeliński 4, Karliński 0, Pandura 0

STATYSTYKI Z MECZU

W sobotę 4. marca br. Siarka podejmie Trefla Sopot. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.