Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Baranowie tancerze stopili lód… (fotoreportaż)

Luty 27, 2017 3:17 PM

…i zebrali ponad 3 tys. zł na leczenie chorej Gabrysi. Karnawał w baranowskim MGOK-u zakończył się szalonym świętem tańca, muzyki i radości.

Spektakl „Niech pęka serca lód” to opowieść o zmaganiach zimy z wiosną. Tancerze i wokaliści na scenie pokazali historię nieubłaganego czasu i prawa natury, nieuchronnej zmiany, a wreszcie nieodwracalnego triumfu życia, radości i młodości. Autorką choreografii i instruktorką jest Ewa Pluta, która brawurowo wcieliła się w rolę Wiosny. Jako Zima partnerowała jej na scenie olśniewająca Anna Tymków.

Na scenie zatańczyło blisko sto osób, kilka grup tanecznych: Flash z Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej, Art Dance z Nowej Dęby, a także zaproszeni goście: Breakdance 2w1 i Salsa Solo, oraz wokaliści: Alicja Hajduk, Izabela Pieróg, Aleksandra Solarska, Patrycja Suwara i Martyna Wilk. W ciągu dwóch dni koncert obejrzało ponad 400 osób.

- Zależało nam na tym, by zaprezentować szerszej widowni efekty naszej wielomiesięcznej pracy – mówi Ewa Pluta. – Zwłaszcza, że naprawdę mamy się czym pochwalić, bo dzieci i młodzież tańczą z wielką pasją i na scenie pokazują niesamowite emocje, którymi chcieli się podzielić z widzami – dodaje.  I chyba się to udało, bo widownia na koniec poderwała się z miejsc, by nagrodzić artystów owacjami na stojąco.

Młodzi ludzie chcieli także podzielić się swoją radością z Gabrysią Nawrot z Padwi Narodowej. Dziewczynka jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy, by wyjechać do niemieckiej kliniki na badania, a być może również na operację, która pozwoli znacznie poprawić jakość jej życia. Gabrysia przybyła na koncert wraz ze starszą siostrą, kuzynką oraz rodzicami, którzy opowiedzieli o swoich nadziejach na leczenie córeczki i podziękowali wszystkim za pomoc.

Mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego nie zawiedli. Dzięki zbiórce do puszek podczas koncertów udało się zebrać ponad 3 tys. zł, które zasilą konto Gabrysi.

Wciąż można pomóc dziewczynce przekazując 1% podatku albo wpłacając pieniądze na stronie www.siepomaga.pl/gabrysianawrot.

info:rd

foto: Radek Delimata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>