Li Qian Mistrzynią Polski po raz piąty!

Po świetnym meczu Li Qian wygrała z Katarzyną Grzybowską-Franc 4:3 w finale gry pojedynczej 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie. To 5 złoto „Małej” w 5 występie w IMP.

Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg) prowadziła w dzisiejszym finale 3:0 w setach i zanosiło się na kolejne łatwo odniesione zwycięstwo w decydującym spotkaniu. Tymczasem Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) była lepsza w trzech kolejnych setach i doprowadziła do remisu. W 7 secie „Mała” wygrała do 5.

Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka dopiero 5 raz uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. Do tej pory zwyciężała w 2009, 2011, 2012 i 2016 roku, a więc jeszcze nie przegrała żadnego meczu w IMP. W zeszłorocznym finale pokonała Natalię Partykę 4:0, wcześniej ani razu nie straciła więcej niż jednego seta. Z Katarzyną Grzybowską-Franc grała o złoto w 2011 roku w Białymstoku i wtedy Li Qian zwyciężyła 4:1.

W Częstochowie brązowe medale wywalczyły grająca na co dzień w czeskim Hodoninie Natalia Partyka i zawodniczka częstochowskiego BEBETTO AZS AJD Roksana Załomska. Natalia Partyka wywalczyła również złoto MP w deblu z Katarzyną Grzybowską Franc.

Do udanych tegoroczne Mistrzostwa Polski nie zaliczy druga reprezentantka tarnobrzeskiego klubu Kinga Stefańska, która przegrała już w swoim pierwszym meczu z Natalią Bajor 0:4 (5:11,8:11,8:11,7:11)

Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3 (11:8, 11:5, 11:8, 2:11, 7:11, 7:11, 11:5)

źródło: Polski Związek Tenisa Stołowego