Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Esteka rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dzieci w ramach kampanii „Kilometry Dobra”

Marzec 7, 2017 12:06 PM

Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. W tym roku do zawodów zgłosiło się 50 miejscowości wśród których znalazł się również Tarnobrzeg, reprezentowany przez Stowarzyszenie Esteka.

Zasady gry są bardzo proste. Każdą miejscowość reprezentuje instytucja, która zbiera pieniądze na wyznaczony przez siebie cel związany z pomocą innym. W ramach akcji Kilometry Dobra ESTEKA pragnie pozyskać środki na rehabilitację poprzez hipoterapię dla 100 niepełnosprawnych dzieci oraz na wsparcie projektów skierowanych do dzieci i młodzieży.

Tarnobrzeskie stowarzyszenie może wesprzeć każdy z nas, co pozwoli Estece zwiększyć liczbę beneficjentów korzystających ze wsparcia, zrealizować dodatkowo 3.000 zajęć rehabilitacyjnych, a także kontynuować realizację projektów dla najmłodszych. Wpłat można dokonywać tutaj.

Więcej szczegółów tutaj

MISTRZOSTWA ŚWIATA W DOBROCI

Zwycięzca ubiegłorocznych zawodów, Białystok, reprezentowany przez Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia” (Caritas Archidiecezji Białostockiej), w tym roku również startuje w mistrzostwach. Remont ośrodka, po dokonaniu wszystkich ustaleń z urzędnikami, właśnie się rozpoczyna. Jednak funduszy nie wystarczy, więc „Metanoia” teraz także zbiera pieniądze na ten cel i walczy o to, by mogła pomóc jak największej liczbie dzieci pokonać uzależnienie od alkoholu, narkotyków lub dopalaczy.

W Mistrzostwa Świata w Dobroci angażują się także znane osoby. Jacek Zieliński z zespołu Skaldowie już kolejny raz jest w grze. Wystarczy wejść na stronę www.kilometrydobra.pl i wybrać organizację, której chcemy pomóc w realizacji dobroczynnego celu, a następnie dokonać wpłaty. To tak niewiele, a dla podopiecznych tych organizacji jest to ogromne wsparcie. Dzięki niemu ich życie zmieni się na lepsze.

Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Już po raz czwarty fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki i w finałowy weekend (3-4 czerwca) będą je układać w szeregi monet. To próba pobicia rekordu Guinnessa. Do tej pory organizacje pozarządowe zebrał 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

foto: Esteka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>