Emocje i walka do samego końca. Trzecioligowi koszykarze Siarki wygrywają z liderem z Rzeszowa (fotoreportaż oraz video HD)

Świetne i emocjonujące spotkanie rozegrali koszykarze z Tarnobrzega i Rzeszowa, w ramach 12. kolejki III ligi podkarpackiej. Walka w ostatniej kwarcie toczyła się kosz za kosz, ostatecznie wygrała Siarka 68:62.

Zwycięstwo z mocną drużyną SSK Rzeszów cieszy, choć jak podkreślił w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl trener Arkadiusz Papka, nie udało się zrealizować głównego celu, czyli odrobienia liczby „małych punktów”. Tarnobrzeska ekipa przegrała w Rzeszowie 39:64 i z bezpośredniej rywalizacji to Rzeszów wychodzi zwycięsko.

Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze tylko dwie kolejki. Do ogólnopolskiego turnieju barażowego awansują drużyny, które zajmą trzy pierwsze miejsca w grupie. Miejsce w tabeli decydować będzie o koszyku, do którego trafi dana drużyna.

Liderem rozgrywek pozostaje SSK Rzeszów, który ma na koncie 22 punkty, na drugim miejscu jest Siarka – 21 punktów, na trzecim zaś Hensfort z Przemyśla – 21 punktów. Czwartą lokatę zajmuje ZKS Stal Stalowa Wola – 19 punktów, jednak ekipa Stali mecz minionej kolejki rozgrywa dopiero jutro.

W niedzielę 19. marca Siarka podejmie ZKS Stal Stalową Wolę zaś w sobotę 25. marca rozegra wyjazdowe spotkanie w Przemyślu.

SIARKA TARNOBRZEG – SSK RZESZÓW 68:62 (19:15; 20:16; 12:23; 17:8)

SIARKA: Karliński 18 (2×3), Rycerz 14 (2×3), Pandura 12 (2×3), Dzierzkowski 10, Szlesiński 8, Jabłoński 4, Fortuna 2, Woźnik, Presman, Szymański

SSK: Brud A. 2, Banyś K. 21, Krupa J. 12, Winiarki K. 2, Szalka M. 10, Waszyński P. 0, Baran M. 4, Wojtan K. 0, Zmudka M., 5. Sowa M. 6