Wysoka porażka koszykarzy Siarki we Włocławku

Koszykarze Siarki przegrali we Włocławku z miejscowym Anwilem aż 60:89 w mecz 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Od samego początku włocławianie starali się atakować pole trzech sekund, co przynosiło dobre efekty i prowadzenie 9:3 po akcji Michała Chylińskiego. Siarka odpowiadała na to trójkami Jakuba Patoki i Tomasza Wojdyły, co oznaczało remis. Dopiero późniejsze rzuty z dystansu Kamila Łączyńskiego i Fiodora Dmitriewa pozwalały gospodarzom na ponowne zdobycie przewagi. Ostatecznie dzięki indywidualnej akcji Jamesa Washingtona Anwil wygrywał po 10 minutach 22:18.

W drugiej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia zanotował serię 9:0 i po wsadzie Toneya McCraya prowadził już 11 punktami. To wystarczyło do kontrolowania wydarzeń na parkiecie. Tarnobrzeżanie nadal bardzo dobrze wykorzystywali Wojdyłę, ale to było za mało na tak klasowego rywala. Dzięki rzutowi Łączyńskiego gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 40:28.

Początek trzeciej kwarty był dość wyrównany, co oznaczało, że zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka nie odrabiał strat. Dopiero po późniejszych trafieniach Jana Grzelińskiego i Tomasza Wojdyły Siarka zbliżyła się na sześć punktów. Szybka odpowiedź Michała Chylińskiego oraz Josipa Sobina przywróciła jednak sytuację do “normy”. M.in. dzięki trójkom Nemanji Jaramaza oraz Jamesa Washingtona Anwil wygrywał już 65:48 po 30 minutach rywalizacji.

W ostatniej kwarcie trafienia McCraya i Washingtona jeszcze bardziej powiększały przewagę zespołu trenera Igora Milicicia. Drużyna z Tarnobrzega w trakcie tych 10 minut zanotowała na swoim koncie tylko 12 punktów. Anwil zwyciężył ostatecznie 89:60.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był James Washington, który zanotował 22 punkty i siedem asyst. 14 punktów dołożył do tego Nemanja Jaramaz. W ekipie gości wyróżniał się Tomasz Wojdyła z 15 punktami i siedmioma zbiórkami.

ANWIL WŁOCŁAWEK – SIARKA TARNOBRZEG 89:60 (22:18, 18:10, 25:20, 24:12)

ANWIL: Washington 22 (3×3), Jaramaz 14 (3×3), McCray 12, Sobin 10, Chyliński 8 (2×3), Leończyk 6, Łączyński 5 (1×3), Dymitriew 5 (1×3), Komenda 4, Bartosz 3, Matusiak 0

SIARKA: Wojdyła 15 (1×3), Welsh 10 (1×3), Grzeliński 9, Małecki 8, Jakóbczyk 7 (1×3), Patoka 7 (1×3), Pandura 4

STATYSTYKI Z MECZU

Kolejny mecz tarnobrzeska ekipa rozegra w sobotę 18. marca we własnej hali z Kingiem ze Szczecina