Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Siatkarze Siarki awansowali do III ligi!

Marzec 12, 2017 8:15 PM

Na tę chwilę czekali od trzech sezonów, w końcu się udało. Siatkarze Siarki w dramatycznych wręcz okolicznościach, dzięki pomocy Sokoła z Sieniawy, awansowali do III ligi.

Po piątkowym meczu z Wierzbną wygranym 3:0, wiadomo było jedno, aby nie oglądać się na wynik meczu Racławówki z Sokołem z Sieniawy, nasz zespół musiał ugrać w Łańcucie przynajmniej jeden punkt, który gwarantował upragniony awans. Pierwszego seta w Łańcucie podopieczni trenera Szczepanika wygrali gładko do 13 i wszystko wskazywało na to, że nie liczący się już w stawce Łańcut, nie stanie Siarce na drodze. Sport jest jednak nieprzewidywalny i tarnobrzeska ekipa przegrała kolejne partie do 21, 22 i 20 i cały mecz 1:3.

Tym samym Siarka z dorobkiem 19 punktów na koncie musiała czekać na wynik rywalizacji w Sieniawie, gdzie miejscowy Sokół – najsłabsza drużyna w stawce ekip w fazie play-off, podejmował Lubczę z Racławówki, tracącą do Siarki trzy punkty.

Na szczęście dla naszej ekipy Sokół spisał się znakomicie, przegrywając z Lubczą dopiero w tie-braku. Oznacza to, że Siarka w końcu awansowała do III ligi.

Gratulacje Panowie!

Sportur Team Gmina Łańcut – KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 3:1 (13:25, 25:21, 25:22, 25:20)

UKS Sokół Sieniawa – SST Lubcza Racławówka II 2:3 (20:25, 20:25, 27:25, 25:16, 13:15)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA IV LIGI PODKARPACKIEJ

9 Responses to Siatkarze Siarki awansowali do III ligi!

  1. ZiPi Odpowiedz

    12 marca 2017 at 20:56

    Zrobili akcje dokładnie taką samą jak rok temu, gdzie mieli pewny awans i na koniec odpuścili, żeby przypadkiem nie awansować. Potem było napięcie i “oczekiwanie”, czy z drugiego miejsca nie awansują, a wiadomo było, że nie, gdyż wyniki w wyższych klasach rozgrywkowych już tydzień przed tamtym meczem przesądzały o awansie tylko 1 drużyny z Podkarpacia.

    W kuluarach mówiło się, że mecz został odpuszczony bo na II ligę nie byłoby pieniędzy i pan Szczepanik dobrze o tym wie. Tylko dziennikarze opisywali w wielkim entuzjazmem, że jeszcze może się okazać że Siarka z 2 miejsca awansuje, choć wiadomo było przed meczem, że drugi zespół nie uzyska promocji.

    W tym sezonie podobnie, w piątek gładka wygrana 3:0, z Łańcutem pierwszy set również gładko, a potem przegrana 3 kolejnych setów? Udało się, bo jeszcze byłby tie-break, skutkujący 1 pktem i awansem. Niestety Racławówka chyba też nie ma funduszy na III ligę, bo pierwsze dwa sety gładko wygrane, a dwa kolejne porażka. Dopiero po tie-breaku wygrali, mimo że przed meczem wiedzieli o porażce Siarki.

    Śmierdzi to wszystko na kilometr. Niestety, nie udało się znowu “nie awansować”. Ja się cieszę, bo moje miasto będzie reprezentowane na wyższym poziomie, ale trochę obserwuję historię siatkarzy i widać wyraźnie, że zarówno rok temu jak i teraz, robili w ostatniej chwili taki wynik, żeby nie awansować. No ale może się mylę, a sport jest taki nieprzewidywalny ;) Ciekawe czy p. Szczepanik pozwoli drużynie na grę w 3 lidze…

    • Aga Odpowiedz

      13 marca 2017 at 10:36

      Według mnie, jeśli rzeczywiście było by tak, że nie chcieli by awansu, to bez problemu mogli odpuścić jakieś spotkania w trakcie rundy a nie doprowadzać to takiej sytuacji

      • ZiPi Odpowiedz

        13 marca 2017 at 12:23

        Wtedy by nie było emocji, a więc mniej kibiców na trybunach, mniej informacji w mediach itp. Wydaje mi się, że poziomem są już w III lidze od kilku sezonów, ale sponsorów brak więc p. Szczepanik musiałby dołożyć sporo własnych pieniędzy. Dlatego lepiej jest grać w IV lidze i co roku “walczyć o awans”. Jestem ciekaw, czy za parę miesięcy nie będzie informacji, że SIarka jednak rezygnuje z gry w III lidze i ponownie zagra w IV. Mam jednak nadzieję, że się mylę :)

        • Aga Odpowiedz

          13 marca 2017 at 12:58

          Nie wiem jak awans wygląda od strony finansowej, ale III liga podzielona jest na grupy, nasi będą grać w podkarpackiej więc te wyjazdy podejrzewam, będą tyle samo kosztować

          • ZiPi

            14 marca 2017 at 15:11

            Aga, wyższy poziom ligowy to nie tylko kwestia wyjazdów (zwykle dalszych, choć tutaj rzeczywiście masz rację, bo III liga obejmuje również samo województwo podkarpackie), ale także wyższych opłat za udział – organizację meczów, sędziów, być może także większa częstotliwość spotkań i treningów. Im wyższy poziom tym mniej amatorski charakter ma współzawodnictwo, a póki co – z tego co się orientuję drużyna ma charakter właśnie półamatorski, a zawodnicy nie są siatkarzami zawodowymi (wykonują też inną pracę, a gra jest ich pasją a nie dochodem). Też nie wiem dokładnie, jak bardzo różnią się koszty między występami w III i IV lidze siatkówki, ale jednak powtórzyła się sytuacja z tamtego roku, co dla mnie jest podejrzane.

  2. kibic Odpowiedz

    13 marca 2017 at 20:16

    Ludzie pomyślcie zanim cos napiszecie !!!!! Jezeli chlopaki by nie chcieli awansu to by przegrali któryś z wczesniejszych meczy. Proponuje wyjść na boisko pod taką presją jak chłopaki i wygrać mecz. Nie sądzę aby sprawy finansowe miały tutsj wielki wpływ . Zamiast cieszyć sie z awansu to wypominacie szczegóły.
    III liga Tarnobrzeg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • ZiPi Odpowiedz

      14 marca 2017 at 15:12

      Jak przed następnym sezonem się okaże, że Siarka się jednak wycofała z III ligi to odszukam link do tego artykułu i go wkleję :D

  3. siatkarz Odpowiedz

    13 marca 2017 at 20:54

    Mnie cieszy awans do III ligi. Mam nadzieję, że zespół również cieszy się ze szczęśliwego awansu bo jeden mecz lub set(niezależny od nas) mógł kolejny raz zmarnować sezon. Psychika by zawodnikom siadła bo ileż razy można przegrywać ostatni najważniejszy mecz. Taki jest sport.

  4. fart Odpowiedz

    13 marca 2017 at 21:44

    No jak by inni nie zagrali pod siarkę to by nie weszli a były wypowiedzi że jada po 3 punkty ile razy to kazdy słyszał jak sie interesuje siatkówka a jak długo pograja w 3 lidze to sie przekonanmy