Sukces Macieja Nalepki z IKS JEZIORO Tarnobrzeg we włoskim Lignano

Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) w parze z Rafałem Lisem (Start Gdańsk) zajęli pierwsze miejsce w turnieju drużynowym rozgrywanym włoskim Lignano. Był to debiut reprezentacji Polski w zawodach z cyklu Lignano Master Open 2017.

Maciej Nalepka był jedynym tenisistą, reprezentującym tarnobrzeski klub na tych zawodach, które zaliczane są do światowego rankingu. W turnieju indywidualnym w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 Rosjanina Vladimira TOPORKOVA, 3:0 Japończyka Tsuyoshi WATANABE i 3:1 Hiszpana Jose Maria ORDEJON.

W fazie pucharowej zwyciężył 3:0 Primoza KANCLERA ze Słowenii, wejście do strefy medalowej uniemożliwił mu jednak Szwed Carl Alexander Mattias OHGREN, z którym Maciej przegrał 1:3 (9,-12,-6,-8).

Odpadnięcie z turnieju indywidualnego ambitny zawodnik tarnobrzeskiego klubu z nawiązką powetował sobie w rywalizacji drużynowej, gdzie wraz z Rafałem Lisem nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając wszystkie pojedynki.

Kolejne zawody międzynarodowe to rywalizacja w rumuńskim Cluj Napoca w dniach 21-25 marca w ramach International Table Tennis Open RITTO.