Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Fredro w spódnicy czyli „Gwałtu, co się dzieje!” w wykonaniu aktorów Teatru „Czwartek” (fotoreportaż)

Marzec 13, 2017 6:03 PM

Mimo, iż premiera sztuki Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów z tarnobrzeskiego teatru „Czwartek” miała miejsce w lipcu ubiegłego roku, również w minioną sobotę aktorzy nie mogli narzekać na brak zainteresowania ze strony publiczności. Komedia kostiumowa Fredry napisana prozą odznacza się bowiem lekką formą, humorem, pięknym językiem i wspaniałym dowcipem satyrycznym.

W sztuce „Gwałtu, co się dzieje!” Fredro przedstawia życie na opak. Pisze o „Osieku, sławetnym mieście” w którym na skutek niedołęstwa mężczyzn oraz ich wad, „kobiety opanowały władzę, wzięły rządy w soje ręce wprowadzając nowy ład i porządek” stosując męski styl życia. „Mężczyźni, odziani w stroje kobiece muszą spełniać dotychczasowe ich obowiązki: niańczą dzieci, przędą, robią na drutach pończochy i chodzą na targ.” W sztuce opisane są różne perypetie związane z odwróceniem ról. a zawarte w nich wartości i problemy są ponadczasowe.

Teatr „Czwartek” działa przy Tarnobrzeskim Domu Kultury od 2013 roku. Skupia w swoim skła­dzie osoby pra­cu­jące, senio­rów oraz stu­den­tów. Oprócz komedii Fredry, teatr wystawił również Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej (2014 r.) oraz „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” Izabeli Degórskiej (2015 r.). Założycielem i opie­ku­nem Teatru „Czwartek” jest instruk­tor teatralny dr Sylwester Łysiak.

foto: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeg: Fredro w spódnicy czyli „Gwałtu, co się dzieje!” w wykonaniu aktorów Teatru „Czwartek” (fotoreportaż)

  1. A.M. Odpowiedz

    14 marca 2017 at 13:15

    Brawo Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>