Pierwsze „wiosenne” zwycięstwo Siarki. Podopieczni trenera Gąsiora wygrywają w Zambrowie 2:1 (video)

Po dwóch remisach tarnobrzeskiej Siarki, przyszedł czas na zwycięstwo. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora wygrali w Zambrowie z miejscową Olimpią 2:1.

Na prowadzenie Siarka wyszła w 15 minucie meczu, po tym jak Grzegorz Płatek wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, który zbyt długo czekał z wybiciem piłki. Niecałe 20 minut później Karol Dybowski kapituluje po strzale Fabiana Piaseckiego i mamy remis 1:1. Zwycięską bramkę strzelił w 82 minucie Marcin Stefanik.

W ramach 23. kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25. marca br., początek godz.16.

OLIMPIA ZAMBRÓW – SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (1:1)

0:1 – Płatek 15′
1:1 – Piasecki 34′
1:2 – Stefanik 82′

Olimpia: 50. Arkadiusz Fabiański – 2. Marcin Byszewski, 7. Michał Kuczałek, 5. Błażej Cyfert, 26. Michał Kołodziejski – 14. Jakub Bach (87, 17. Kacper Falon), 10. Daniel Michałowski, 21. Bartosz Osoliński (60, 15. Marcin Przybylski), 9. Fabian Piasecki, 16. Karol Zieliński (72, 3. Rafał Włodarczyk) – 27. Sebastian Szerszeń.

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski – 44. Michał Żebrakowski (66, 23. Jakub Głaz), 9. Marcin Stefanik, 16. Mateusz Czyżycki, 20. Grzegorz Płatek (74, 6. Tomasz Przewoźnik), 17. Hubert Tomalski – 19. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Cyfert, Szerszeń, Kuczałek, Kołodziejski – Czyżycki.

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 22. KOLEJKI II LIGI: ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg 3:2, Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 1:1, Polonia Warszawa – Warta Poznań 1:1, Odra Opole – GKS Bełchatów 3:1, Polonia Bytom – Gryf Wejherowo 1:0, Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo 5:1, Błękitni Stargard – Radomiak Radom 0:0, Rozwój Katowice – Puszcza Niepołomice 0:1