Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Burzliwa dyskusja o budowie galerii w centrum Tarnobrzega. Prezydent Kiełb kontra przewodniczący Kalinka (zdjęcia oraz video)

Marzec 21, 2017 11:46 AM

Temat budowy galerii w centrum Tarnobrzega zdominował pierwszą część wczorajszych obrad Komisji Techniczno-Inwestycyjnej. Mimo iż pierwsze rozmowy z inwestorami o tej inwestycji miały miejsce w październiku ubiegłego roku, to nie została ona wpisana do Studium Uwarunkowań Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, z powodu negatywnej opinii konserwatora zabytków.

Jak informował przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka, we wczorajszych obradach Komisji mieli wziąć udział inwestorzy, zainteresowani budową galerii w centrum miasta.

- Przed chwilą spotkałem się z tymi ludźmi, oni chcieli spotkać się radnymi, porozmawiać na ten temat a nie przedstawiać swój pomysł, który tak naprawdę nie zaczął się jeszcze realizować, całemu miastu. Stąd niestety nieobecność dzisiaj tych panów – mówił wczoraj przewodniczący Kalinka.

- To przez pana panie prezydencie, ponieważ zaprosił pan media na to spotkanie, dziś nie jesteśmy w stanie przedstawić tego pomysłu, a mówimy o inwestycji wartej 55 mln zł, o inwestycji, która miałaby stworzyłaby 250 miejsc pracy. Jestem w stanie zorganizować spotkanie z nimi, ale to są biznesmeni, którzy nie chcą rozmawiać przed kamerami – kontynuował dodając, że swymi działaniami prezydent blokuje tą inwestycje.

Tymczasem prezydent Kiełb tłumaczył, że również jest zwolennikiem budowy galerii oraz że jest w stałym kontakcie z inwestorami.

- Ja też spotykałem się z tymi inwestorami, po tych spotkaniach entuzjastycznie podchodziłem do tych planów (…) To nie jest tak, że Ci przedsiębiorcy boją się dziennikarzy, bo im więcej mieszkańców Tarnobrzega będzie widziało te wizualizacje, to tym bardziej będą przekonani do tego aby ta galeria na osiedlu Centrum powstała. Inwestorzy dzisiaj nie spotkali się z państwem, bo nie chcieli być wykorzystywani do jakiś przepychanek politycznych. Dziś (20.03 – przyp. red) o godzinie 12 (obrady komisji rozpoczęły się o 14 – przyp. red) spotkałem się z tymi panami, a chodzi o plany związane z wielkopowierzchniowym obiektem handlowym, który miał być zlokalizowany a fizycznie go w tym studium nie ma. A dlaczego? Mamy na nieszczęście na osiedlu Centrum strefę konserwatorską, i w tym momencie opinia konserwatorska jest negatywna. W tej sytuacji uchwalenie studium z tym obiektem w planach, najprawdopodobniej skończyło by się tym, że wojewoda stwierdziła by nieważność tego studium, chyba, że jesteśmy w stanie przekonać wojewodę oraz znieść strefę konserwatorską – tłumaczył prezydent.

- Zleciliśmy taką opinię profesorowi Markowi Gosztyle, który kiedyś był konserwatorem wojewódzkim, opinia dotyczyła zniesienia strefy konserwatorskiej na osiedlu Centrum, przy Macdonaldzie oraz obok budynków Polikliniki – kontynuował G. Kiełb dodając, że wpisanie w tym momencie galerii do studium spowodowałoby opóźnienie w jego zatwierdzeniu, które mogłoby potrwać nawet do kwietnia 2018 roku. Według planów bowiem, głosowanie radnych nad tym najważniejszym z punktu inwestycji w mieście dokumencie, ma się odbyć planowo podczas kwietniowej sesji Rady Miasta.

Hipokryzję i zakłamanie zarzucił prezydentowi Kiełbowi przewodniczący Kalinka. – To co słyszymy na temat konserwatora to są bzdury (…) Na wniosek inwestorów ministerstwo już zdjęło tę blokadę konserwatorską, unieważniając decyzję konserwatora zabytków. To nie jest tak, że konserwator jest wszechwładny i bez niego nic nie da się zrobić, skończmy z tak bzdurnym gadaniem

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

38 Responses to Burzliwa dyskusja o budowie galerii w centrum Tarnobrzega. Prezydent Kiełb kontra przewodniczący Kalinka (zdjęcia oraz video)

 1. mieszkaniec Tbg Odpowiedz

  21 marca 2017 at 13:44

  po co była prezydentowi Kiełbowi ta polityczna kłótnia, ten rozwód z PiS? Teraz zamiast coś zrobić dla miasta, dla mieszkańców to Kalinka bawi się w polityczkę i kompromituje prezydenta. Prezydent bez zaplecza politycznego niewiele może, w ogóle wiele nie robił a teraz to dopiero będą bezradne rządy. i trwanie. Ważne że wypłata na koncie się zgadza.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   21 marca 2017 at 15:03

   Po to, ze robili już co chcieli. I dosyć tego. A o Kielba się nie martw. Da radę. Fajnie to wygląda. Kalinka i jego szwagier hehehe :-)

  • ja Odpowiedz

   21 marca 2017 at 15:03

   Kiełb to człowiek z zasadami, nie będzie klęczał przed szkodnikami z prawej z lewej, czy z centrum

   • ABW Odpowiedz

    21 marca 2017 at 18:58

    Kiełb niby ma zasady? Hahahaha, chyba są to zasady bez zasad !

 2. mieszkanka Odpowiedz

  21 marca 2017 at 14:55

  a weź się już panie Kalinka więcej nie kompromituj, tylko atakowanie prezydenta Cię teraz interesuje

  • ABW Odpowiedz

   21 marca 2017 at 19:02

   Szkoda ,ze jesteś mieszkanką tego miasta i nie zauważasz kto kogo od wielu miesięcy atakuje i komu na czym zależy!!!

   • ABW Odpowiedz

    21 marca 2017 at 20:03

    A o kim piszesz ,że robili co chcieli?
    Bo obserwujac obecna sytuację , to chyba obecny właśnie robi to co się mu podoba i to, co jest dla niego wygodne !

 3. Ament. Odpowiedz

  21 marca 2017 at 15:15

  W Stalowej potrafią, w Mielcu działają a w Tarnobrzegu jak zwykle jeden mądrzejszy od drugiego i dalej nic z tego nie wynika. Kurrr jakie to miasto ma ‘szczęście’ do władzy…

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   21 marca 2017 at 21:08

   Jacy mieszkańcy miasta, taka jego władza. Ktoś głosował na Pana Kalinkę, Uziela, Kiełba czy Mastalerza. Takie kłótnie tylko szkodzą miastu i za takie zachowania ci panowie nie powinni mieć legitymizacji społeczeństwa do sprawowania swoich funkcji. Jest mi wstyd za to co się dzieje w Tarnobrzegu, a także za niektóre komentarze tutaj na forum.

   • Ament. Odpowiedz

    21 marca 2017 at 21:45

    Mieszkańcy po obu stronach miedzy nie różnią się niczym, nie umniejszaj im tylko dlatego, że tylko tarnobrzeżanie co wybory muszą wybierać między dżumą a cholerą.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     21 marca 2017 at 22:40

     Nie umniejszam mieszkańcom, ale jest tylu mądrych i zaradnych ludzi w Tarnobrzegu, a w wyborach ciągle startują (i je wygrywają niestety) ciągle te same twarze, z małymi modyfikacjami. Proszę też popatrzeć na średnią wieku w radzie miasta, młodzi ludzie wyjeżdżają, bo nie widzą tu swojej przyszłości. Gdyby zaszły jakieś zmiany, naszym miastem rządziłby młody aktywny prezydent, współpracujący z równie młodymi i energicznymi radnymi, miasto w ciągu kilku, kilkunastu lat zaczęłoby się prawidłowo rozwijać. Tak niestety, zamiast newsów o nowych inwestycjach i przyciąganiu przedsiębiorców, pozyskiwaniu pieniędzy ze szczebla krajowego, wojewódzkiego, a przede wszystkim unijnego, mamy informacje o ciągłych wojenkach prezydenta z radnymi oraz radnymi między sobą (PO vs PiS).

 4. serio Odpowiedz

  21 marca 2017 at 15:23

  ten z boku Kamila to serio jego szwagier?

 5. gospor Odpowiedz

  21 marca 2017 at 16:31

  Tylko nie porównujcie Tarnobrzega do Stalowej Woli czy Mielca …plissss:):):) co najwyzej do Lezajska czy Jaroslawia.I taka galeria moze kiedys powstanie jak w tych miastach.Prosze nie marzyc nawet drodzy tarnobrzeżanie ze galeria takiej wielkosci jak w Mielcu czy w Stalowej Woli powstanie tu.No moze jeszcze podobna co w Sandomierzu czyli małomiasteczkowe cos anie Galeria.

  • cxzwsda Odpowiedz

   21 marca 2017 at 18:48

   Niby dlaczego nie?

   • edekbezkredk Odpowiedz

    21 marca 2017 at 21:04

    Dlaczego ? Bo ludzie w TBG to bidoki i nie stać ich na zakupy w extra galeriach. Z resztą sytuacje lokalnego rynku odzwierciedla ilość ciucholandów, tanich sklepów typu Pepco i Chińczyk. Tarnobrzeżanie kupują mało ,a jak już kupią to TANIO – najlepiej jak najtaniej i tym kryterium się kierują. Nigdy nie powstaną tu super sklepy bo najpierw musi zmienić się myślenie ludzi, a na to się nie zanosi.

    • cxzwsda Odpowiedz

     21 marca 2017 at 21:40

     To żaden argument a jedynie twoje widzimisię, konkrety poproszę.

    • inzynier Odpowiedz

     22 marca 2017 at 11:23

     Ty chyba nie wiesz co wplywa na poziom zakupuw i i jakimi kryteriami sie ludzie sugeruja kupujac dobra materialne ? prawda ? bo piszesz tak demagogicznie ze nawet mi Ciebie szkoda.. Zeby ludzie mogli kupowac drozsze rzeczy musza miec za co , klasa srednia napedza ruch a galeriach handlowych kupujac dobra materialne z wyzszych polek ..skad klasa srednia ma pieniadze ?ma z dobrej jakosci miejsc pracy ? czy takowe sa w Tarnobrzegu ? nie nie ma.. wiec tu tkwi sedno dlaczego w Tarnobrzegu nie powstaja galerie z lepszymi(drozszymi ) sklepami ..chodzi o sile nabywcza naszego tarnobrzeskiego pieniadza ktory jest najslabszy w regionie i jesli sie to nie zmieni to zaklinanie rzeczywistosci nic nie da ..kto ma pieniadze to ma i na paliwo zeby pojechac do galerii w rzeszowie, czy stalowej woli ..jak juz zaczynasz pisac takie populistyczne piesni o biedakach to zrob zasadna analize dlaczego ludzie sa biedni ( srednio zamozni ) etc bo inaczej wychodzi na to ze masz bardzo male pojecie o ekonomii i sytuacji gospodarczej naszego miasta i regionu ..

    • ewa Odpowiedz

     22 marca 2017 at 11:44

     nie ma pracy nie ma forsy kazdy by chetnie zarobic z 10000 zl i poszedl na zapupy do wielkiej galeri

    • Stanisław Anioł Odpowiedz

     22 marca 2017 at 23:11

     i tych biedaków jak ich nazywasz można spotkać na weekendowym shopingu w Rzeszowie gdzie czeszą butiki całymi rodzinami wiec nie wypisuj tu bzdur ekonomisto po 4 klasach

 6. szwagier Odpowiedz

  21 marca 2017 at 16:45

  Kalinka i Popek to bliska rodzina. Ojciec Kalinki i matka Popka to rodzeństwo. Popek nic nie może :) ))))

 7. ŚMIECH! Odpowiedz

  21 marca 2017 at 18:32

  „Fajnie to wygląda”, „Kiełb to człowiek z zasadami” łahahahahahahahaaa! Dawno tak dobrze się nie uśmiałem!

 8. Mieszkaniec Odpowiedz

  21 marca 2017 at 20:00

  Grabarz przewodniczącym komisji technicznej…który ma tyle do powiedzenia, co mu rodzinka patrz: przewodniczący podpowie…i najlepiej wytoczyć wojnę i nie uchwalać planu. By was panowie z PiS…a już nie powiem co…

  • ABW Odpowiedz

   21 marca 2017 at 20:24

   A kto tą wojnę wytoczył ? Kiełb chce się pozbyć PIS-u, bo Ci przynajmniej coś dla tego miasta chcieli zrobić. Dlatego czuł się zagrożony !
   A teraz zupełnie nic się w mieście nie dzieje, a Kiełb chce tylko przetrwać do końca kadencji, bo w następnych wyborach niestety NIE MA SZANS!

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    21 marca 2017 at 22:34

    Ty z ABW, nie masz pojęcia o tym, co się działo. Ja Kamila szanowałem dopóki mu palma nie odwaliła. Zobacz, gdzie jest nadal umiejscowiony cały PiS tarnobrzeski…Kiełb dał mu wolną rękę – źle zrobił. Czy Ty naprawdę myślisz, że oni coś chcieli dla TBG zrobić? Tak…zrobić kasę. Tyle. Nie zżymaj się na Grześka bo on niezłe chłopisko, a że chce ponaprawiać choćby finanse miasta, to już najgorszy…ludzie, ale jesteście krótkowzroczni…

    • ABW Odpowiedz

     21 marca 2017 at 23:37

     A jaki ty jesteś krótkowzroczny to az mi Cię żal !
     A w czym on jest niby taki niezły ? haha

 9. Marcinm Odpowiedz

  21 marca 2017 at 21:38

  Nie interesuje się nasza polityką ale nie widzę żadnego interesu aby powstała kolejna galeria i ludzi, którzy tak silnie o nią zabiegają podejrzewam o zwykłe usługiwanie „inwestorom”.
  Psie zarobki dla pracowników i jakieś wpływy do budżetu to za mało.
  Wydaje mi się, że Kiełb to rozumie nie stara się aż tak, za wszelką cenę sprowadzić nie wiadomo skąd.

 10. Ewka Odpowiedz

  21 marca 2017 at 22:51

  Kiełb – prezydent „pożal się Boże”. Co informacja to kompromitacja. Naprawdę nie można go wcześniej odwołać?

  • ABW Odpowiedz

   21 marca 2017 at 23:42

   Oczywiście że można go odwołać !!! Może się to odbyć w drodze referendum , ale z taką inicjatywą musieli by wyjść mieszkańcy !

 11. radny PO Odpowiedz

  21 marca 2017 at 22:58

  Są to już ostatnie podrygi kalinkowszczyzny, za tydzień nowym przewodniczącym będzie Bożek i do władzy wracają platfusy z mastalerzem

 12. fakty Odpowiedz

  22 marca 2017 at 07:36

  Galeria wielkosci takiej jak np.w Mielcu czy w Stalowej Woli nigdy nie powstanie w Tarnobrzegu .Dlaczego?Bo dla Tarnobrzega,Sandomierza,Stalowej Woli,Niska,Lezajska,Rudnika ,Krasnika,Janiwa Lub i innych okolicznych miejscowosci inwestor wybudowal galerie w Stalowej Woli.Zwykly rachunek ekonomiczny .Byc moze mala galeryjka jaka jest no w Sandomierzu powstanie ale zapewniam …nie bedzie w niej markowych sklepow takie jak sa w Stalowej Woli.Dlatego przestancie sie podniecac.A te przepychanki to jedynie polityka i nic poza tym.Tarnobrzeg to male miasteczko .Naprawde w tym wojewodztwie Tarnobrzeg juz dawno przestal sie liczyc.

 13. patyczek Odpowiedz

  22 marca 2017 at 08:08

  inwestycja dumnie nazywana galerią to kolejny moloch,który będzie drenował miejscowy rynek z gotówki a w zamian oferował będzie najniższą krajową i zatrudnienie na śmieciówkach.
  rzeczywiście cudowny interes dla Tarnobrzeżan.
  może choć młode dziewczyny będą miały co robić zostając galerianką,tylko co takiej kupić w Pepco ?

  • Stanisław Anioł Odpowiedz

   22 marca 2017 at 23:14

   to co w/g ciebie, lepiej żeby okoliczne obszczymury zasrały teren na zmianę z kundlami

 14. Dr Dree Odpowiedz

  22 marca 2017 at 12:26

  Czy to galeria w Stalowej czy Rzeszowie czy Park Handlowy w Tarnobrzegu to jedna i ta sama „chińszczyzna”.

 15. Jasiu Odpowiedz

  22 marca 2017 at 13:22

  Pomijając fakt konieczności powstania „galerii” dość niepoważnie wygląda „kłótnia” nad banalnym tematem objazdu osiedli itp. Panowie nie do bitki a do pracy się brać.

  W międzyczasie kolejne informacje na temat nagród w UM Tarnobrzeg:
  http://www.lukaszdybus.pl/images/nagrody/nagrody_2016_4248d.pdf

  W sumie nie ma na liście jakiś specjalnych fajerwerków i sensacji. No może po za pozycjami Sekretarz i Skarbniczki. Ich praca jest wyjątkowo doceniana.

 16. XD Odpowiedz

  22 marca 2017 at 18:11

  Radny Zych słodki jest jak tak chce razem działać dla miasta i nie robić polityki. Jeszcze nie zorientował się?

 17. Wasyl Odpowiedz

  23 marca 2017 at 13:57

  Kiełb już za swojej pracy wydał zgodę na budowę tego wielkiego budynku przy sądzie niezgodnie z prawem budowlanym bo stoi za blisko drogi a targi o jego wykończenie ciągły się długo. To tak wygląda wydawanie zezwoleń na budowy. Bardzo dobrze że ktoś potrafi się jeszcze przeciwstawić tej pieprzonej propagandzie urzędu miasta. Brawo panie Kalinka i radni z ugrupowania ,trzeba się przeciwstawić unikaniu kontaktu przez prezydenta z wyborcami. Najlepiej dla prezydenta jest wyjść i pieprzyć farmazony w lenardowej porypanej telewizji. Prezydent to chorągiewka na wietrze,obiecuję a nic nie daje tylko widzi przywary u innych. Może niech mleczarska wywiadzie z tylnego siedzenia i powinno być dobrze. Ten prezydent to tykajaca bomba z opóźnionym zapłonem.

 18. Wyborca Odpowiedz

  23 marca 2017 at 14:37

  Proszę zastanowić się dlaczego Pan byzmesmen , będący radnym dawny przeciwnik Kiełba tak zmienił swój stosunek do władzy. Czyżby nie miał w tym swojego prywatnego interes. Jest wszak posiadaczem wielu działek inwestycyjnych na terenie miasta. Obiecywał swego czasu około 1000 miejsc pracy. Jak dotąd inwestuje lecz w Stalowej Woli.

 19. Wasyl Odpowiedz

  23 marca 2017 at 14:49

  Brawo panie Kiełb te nagrody to fajny pomysł przy dużym zadłużeniu miasta , ta forsa to się należy oświacie. Te pańskie gryzipiorki biurowe to nie powinny nic dostać a w szczególności naczelnik oświaty , która nic nie zrobila. Pytam gdzie jest wyrównanie pensji dla oświaty, wszelkich poradni na terenie miasta ,bo pan lekką ręką daje swoim pupilkom takie pieniądze. Pytam ,,za co,, chyba za przetarg dla vulkana za ekspertyzę. Bo tyle potrafią zrobić panscy ludzie ludzie bez inwencji twórczej w kierunku poprawy jakości życia w tym zaplesnialym mieście ,gdzie nic się nie dzieje. Wystarczy obejrzeć aktualności z Rzeszowa a widać jaka jest praca urzędu miasta i jego prezydenta prezydenta bez pomysłu na rozwój tylko konflikty z rada miasta. Miasto Tarnobrzeg to baza ludzi umarłych i bezsilności władzy do jej poprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>