Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przewodniczący Kalinka: To pan prezydent wpływał na radnych, którzy przygotowali wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącego (video)

Marzec 22, 2017 10:27 AM

Kamil Kalinka wyraźnie zaznaczył w trakcie dzisiejszego briefingu prasowego, że to z inicjatywy prezydenta Grzegorza Kiełba wpłynął wniosek o odwołanie go z funkcji przewodniczącego Rady Miasta.  – Prezydent skutecznie pozbywa się osób, które są aktywne i chcą coś zrobić dla miasta – mówił dziś szef tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

W minionym tygodniu do biura Rady Miasta wpłynął wniosek o odwołanie z funkcji Przewodniczącego RM Kamila Kalinkę. „Całokształt działań prowadzonych przez Pana Kamila Kalinkę pokazał, że nie spełniał on należycie funkcji przewodniczącego, tj. nie potrafił arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Miasta, a jedynie reprezentował interesy własnego ugrupowania” – czytamy w piśmie, pod którym podpisało się siedmiu radnych, Dariusz Kołek, Stanisław Uziel, Leszek Ogorzałek, Marian Kołodziej, Sławomir Partyka, Waldemar Stępak oraz Mariusz Myszkowski.

- Do zarzutów w wniosku złożonym przez radnych szczegółowo będę się odnosił podczas sesji – mówi przewodniczący Kalinka. – Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, nie mniej jednak uważam, że zarzuty są nietrafione – dodaje.

Do odwołania z funkcji przewodniczącego potrzeba głosów 11 radnych, tymczasem pod wnioskiem podpisało się 7 radnych. – Po rozmowach z moimi kolegami klubowymi wiem, że stoją za mną murem. Dlatego nie zrezygnowałem z funkcji przewodniczącego, ale uważam, że taka debata powinna się odbyć, bo szanuję głos siedmiu radnych – tłumaczy K. Kalinka.

Wniosek jako uchwała będzie rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Miasta.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

26 Responses to Przewodniczący Kalinka: To pan prezydent wpływał na radnych, którzy przygotowali wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącego (video)

 1. Mieszkaniec Odpowiedz

  22 marca 2017 at 11:07

  Jak dziecko…

 2. pk Odpowiedz

  22 marca 2017 at 11:13

  Gorzej jak dziecko. Wiecznie płacze, marudzi i narzeka. Moze trzeba parę ukłonow do allaha walnąć jak za czasów gry we Wspólnocie Serbinow

 3. ccc Odpowiedz

  22 marca 2017 at 12:41

  p Kalinka tylko narzeka a niech przypomni sobie jak zatrudnia znajomych,,…

 4. zzzzzzz Odpowiedz

  22 marca 2017 at 12:45

  niech Kalinka do dymisji sie poda ,kazdy wie jak swoim ludziom zalatwial prace , niech juz nie kpi z zwyklych ludzi. dosc tego

 5. Tbg Odpowiedz

  22 marca 2017 at 12:48

  Jak Panu Kalince tak zależy na dobru miasta to może wyjaśni jak sie to stało, że jeden z najaktywniejszych radnych Pan dr. W. Zych został głosami PiS-u pozbawiony funkcji przewodniczącego komisji techniczno – inwestycyjnej po to żeby inny dobry znajomy i to bardzo bliski, który rzadko kiedy raczy odezwać sie na sesji objął te funkcję? Ten facet jest po prostu żenujący.

 6. podatnik Odpowiedz

  22 marca 2017 at 13:04

  Ty pajacu. Zadzwoń to Ortyla po instrukcje. Dla Ciebie Tarnobrzeg nie jest ważny tylko kariera. Wynocha PiSowski obłudniku

 7. Jasiu Odpowiedz

  22 marca 2017 at 13:24

  Wybory samorządowe będą na jesieni 2018 roku a my mamy marzec 2017. Czy Tarnobrzeg stać na półtora roku kampanii i kopania się nie tylko po kostkach ?

  W międzyczasie kolejne informacje na temat nagród w UM Tarnobrzeg:
  http://www.lukaszdybus.pl/images/nagrody/nagrody_2016_4248d.pdf

  W sumie nie ma na liście jakiś specjalnych fajerwerków i sensacji. No może po za pozycjami Sekretarza i Skarbniczki. Ich praca jest wyjątkowo doceniana.

  • ABW Odpowiedz

   22 marca 2017 at 19:20

   No nie wiem jak to się ma do reszty społeczeństwa pracującego. Bo wiele osób ciężej i sumienniej pracuje , a założę się, że nigdy takich premii przez całe lata nie oglądali!!!!
   A tu jeszcze dwa razy do roku !
   Ludzie, przecież to jest wszystko z naszych pieniędzy !
   Czy praca w urzędzie jest aż tak trudna, pełna poświęcenia i prowadzona w szkodliwych warunkach ,żeby premie sobie przyznawać ???

   • Jasiu Odpowiedz

    23 marca 2017 at 10:15

    Pełna zgoda. Tego typu nagrody zawsze będą raziły w oczy. Prawda jest taka, że kwota nagrody powinna zostać dołączona do pensji zasadniczej i nie byłoby problemu. Podobnie z „trzynastką” powinno się postąpić. I zamiast 1500 pracownik dostałby 1700-1800 i by było OK.

 8. serio Odpowiedz

  22 marca 2017 at 13:37

  Kalinka Małgorzata to też rodziny Kamilia?

  • Jasiu Odpowiedz

   22 marca 2017 at 14:05

   To chyba żadna tajemnica, że to mama Kamila. Każdy ma matkę :) Pewnie pracowała w UM jak Kamil chodził do szkoły. Brak nagrody za drugie półrocze po rozejściu się dróg z Prezydentem potwierdza koneksje rodzinne tej dwójki.

   • serio Odpowiedz

    22 marca 2017 at 14:20

    spoko, szkoda że tej szwagierki mu się nie udało wcisnąć (chyba) bo to już by była dynastia :)

   • kadrowa Odpowiedz

    22 marca 2017 at 20:38

    Brak nagrody matki Kalinki wynika bardziej z faktu że dawno w pracy jej nikt nie widział. Przebywa chyba na chorobowym bo stara sie o rentę

 9. kalina Odpowiedz

  22 marca 2017 at 13:37

  wreszcie dość tego wynocha od koryta

  • Doda Odpowiedz

   22 marca 2017 at 14:01

   odnoszę wrażenie że p. Przewodniczącemu Kamilowi brakuje miłości i przenosi swoje niepowodzenia na forum polityki próbując tam osiągnąć satysfakcję.

 10. o! Odpowiedz

  22 marca 2017 at 18:35

  Nawet że dziś sensownie i konkretnie powiedział. Będą teraz wychodzić takie ciekawostki jak się pisowcy z prezydentem rozdzielili

 11. Głową o ścianę Odpowiedz

  22 marca 2017 at 18:50

  Wiecie co, patrzę czasem na większość tych komentarzy i gołym okiem widać, że zdecydowana większość z nich jest pisana w godzinach pracy urzędu. Warto by się zastanowić czy nowy prezydent (bo raczej nie ma wątpliwości, że czas obecnego jest policzony) nie powinien zablokować przeglądarek internetowych.
  Ale wracając do rzeczy, ciekawi mnie jedno. Czy Pan Zakompleksiony pisze je samodzielnie, czy zleca swoim klakierom pokroju: Rękasa, Kociubowej, Chrząstka itd.

  • Stanisław Anioł Odpowiedz

   22 marca 2017 at 23:03

   Kamil przestań! (23:03)

 12. ABW Odpowiedz

  22 marca 2017 at 19:51

  No ciekawe rzeczy Pan Kalinka opowiada o Kiełbiu. I dobrze, niech opowiada bo inaczej Kiełb czuł by się jak Pan na włościach!
  Bardzo fajnie prezydent postępuje….I ciekawe, czym był taki zajęty ,że nie miał czasu w tak ważnym dzisiaj spotkaniu uczestniczyć!? A może zwyczajnie on już nie ma po prostu z kim rozmawiać ??!!

  • Temida Odpowiedz

   22 marca 2017 at 23:45

   „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Idealnie pasuje mi to do zatrważającej liczby mieszkańców Tarnobrzega. Jak sięgam pamięcią wstecz, pod koniec kadencji miłościwie nam wówczas panującego Norberta masa ludzi narzekała na to, że nic się nie polepszyło w mieście i czas wymieć włodarza. I wymienili… na inną wersję poprzedniego. Efekt tego taki, że teraz znowu zaczynają narzekać. I słusznie, bo jest na co. Obawiam się tylko jednego, że od tamtego czasu nic nie zmieniło się w ich myśleniu i tylko patrzeć jak przy najbliższych wyborach wybiorą kolejnego kombinatora pokroju chociażby pana Pluty, który podobnie jak jego poprzednicy będzie w kampanii mydlił oczy nieświadomym. I znów całość zatoczy krąg. Może już najwyższy czas zacząć myśleć? To od naszych wyborów, zwykłych mieszkańców w dużej mierze zależy czy miasto będzie się rozwijać czy skończy się jak zwykle.

   • Doda Odpowiedz

    23 marca 2017 at 08:03

    masz rację Stefan, ale ludzie z wizją a załaszcza z kontaktami są już wykorzystami więc zawsze będziemy skazani na spady.

 13. zorientowany Odpowiedz

  23 marca 2017 at 09:58

  Widzę,źe Kiełb nie ma rozsądku i brnie w konflikty które odcinają miasto od funduszy. Z własnego budźetu nie będzie na tyle aby wyciągnąć to miasteczko z dołka w którym tkwi od ponad 20 lat. Jeszcze dziś i pewnie jutro teź kasą rządzi PiS i na to nie ma wpływu Kiełb. Jak widać nie zaleźy mu na rozwoju miasta i polepszeniu bytu jego mieszkańców. Wobec tego czemu mają słuźyć konfkikty których jest autorem? Czy wyłącznie strach przed utratą władzy jest tego przyczyną? Niektórzy radni podpisując się pod tym wnioskiem o odwołanie Kalinki realizują jego plan. W skrócie moźna go streścić w zdaniu. Utrzymać władzę za wszelką cenę. A gdzie tu są mieszkańcy i ich oczekiwania.

 14. owen Odpowiedz

  23 marca 2017 at 15:07

  Panie Zorientowany, przecież mieszkańcy się nie liczą wcale i widać to gołym okiem od dawna. „Wadza” uderza do głowy, a im ta głowa bardziej pusta tym efekt uderzenia silniejszy. Podzielam obawy Temidy(we wcześniejszym wpisie), że mieszkańcy pewnie znowu wybiorą kogoś kto ładnie się uśmiecha, „szczerze” w oczy wyborców zagląda i udaje „Zbawiciela”, taki Swój Chłop – a po wyborach olewa cały ten teatr i chełpi się władzą. I ambicja zaspokojona i kieszenie.
  Problem w tym, że potencjalni kandydaci z rozumem w głowach i autentyczną wizja rozwoju miasta są przez obecnego prezydenta albo unieszkodliwiani (np. W.Zych) albo eliminowani (no niekoniecznie mam tu na myśli Kalinkę).
  Wydawało się, że spustoszenie jakie sieje w mieście poprzedni włodarz jest nie do przeskoczenia.A jednak! Przykre ale myślę, ze to już równia pochyła.
  Jestesmy jakieś sto lat za Mielcem i chyba z 200 za Stalową.

 15. xxx Odpowiedz

  23 marca 2017 at 18:39

  No właśnie zamiast coś robić to tylko polemizuje ze wszystkimi i jak widać przygotowuje się kolejna bezsensowna pogadanka.
  No tak wbrew woli większości patrz PiS-u nie może biedak zrezygnować z funkcji przewodniczącego. Ale się ten koleś ośmiesza. A jako przewodniczący RM w ogóle sobie nie radzi. Szkoda, że o tej swojej rzetelności to musi opowiadać sam bo jakoś inni nie widać żeby to potwierdzali.
  Ja jako mieszkaniec jestem zdecydowanie za odwołaniem tego Pana z funkcji przewodniczącego RM.

  • politolog Odpowiedz

   23 marca 2017 at 20:03

   W demokracji debata polityczna właśnie polega na polemice. Tutaj krzyżują się różne poglądy, by na koniec wygrał dyktat większości.

   Jeżeli znajdzie się większość za odwołaniem przewodniczącego, to pracom Rady Miasta przewodniczyć będzie ktoś inny. Proste jak drut.

   Ja jako mieszkaniec, opowiadam się przeciw odwołaniu przewodniczącego Kalinki, ponieważ śledząc poczynania różnych tarnobrzeskim politykierów i oglądając nagrania z obrad Rady Miasta, nie mam wątpliwości, że tak aktywnego przewodniczącego tarnobrzeska Rada Miasta jeszcze nie miała. Tym razem bez znaczenia, czy się z nim zgadzamy w pewnych kwestiach, czy nie. Jak sobie przypomnę przewodnictwo Zycha, Lubasa czy Kołka to tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu.

   Pozdrowienia dla wszystkich :)

 16. Przyszły Mieszkaniec Ocic Odpowiedz

  27 marca 2017 at 00:03

  „Sukces ma wielu ojców a porażka jest zawsze sierotą”

  To stare i bardzo mądre słowa, które idealnie oddają sytuację jaką widzimy dziś czyli kilka dni po spotkaniu jakie odbyło się na osiedlu w Ocicach. Czytając i słuchając wypowiedzi odnoszę wrażenie, że wszyscy uczestniczyli, a każdy zrozumiał co innego.

  Zaznaczę na samym początku, że nie jestem sympatykiem ani Prezydenta Grzegorza Kiełba, jak również Przewodniczącego Rady Miasta Pana Kamila Kalinki. Potyczki polityczne jakie widzimy w ostatnim czasie są dla mnie źródłem żartu i humoru. Nie zgadzam się abym był używany jako narzędzie do gry politycznej obu Panów. Nie bardzo wiem co wspólnego ma nasz problem z wnioskiem o odwołanie Pana Przewodniczącego Rady Miasta.

  My jako właściciele działek zostaliśmy zaproszeni na spotkanie jakie Prezydent Grzegorz Kiełb zorganizował w ramach swojego cyklu spotkań z mieszkańcami. Osobiście uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, a zarazem trudne zadanie, gdyż wystawianie się na społeczną ocenę wymaga nie lada odwagi. Mam nadzieję, że celem tych spotkań jest pozyskanie wiedzy czego mieszkańcy oczekują, przefiltrowanie i ustawienie priorytetów. Czy tak będzie tego dowiemy się w przyszłości.

  Na tym spotkaniu właściciele działek przy ul.Żurawinowej, ul.Malinowej podnieśli dwie kwestie, które w znacznym stopniu utrudniają budowę swoich wymarzonych domów na działkach sprzedanych przez Urząd Miasta w latach 2014-2016.

  Pierwszą to budowa sieci kanalizacyjnej na ul.Malinowej, gdyż ul. Żurawionowa jest już od dawna skanalizowana, a druga to podtopienia występujące na całym tym terenie.

  Faktem jest, że reakcja Pana Prezydenta postawiła nas w ogromnym zdziwieniu, gdyż wydaje nam się, że kanalizacja w mieście blisko 50 tyś nie powinna być przedmiotem sporu.

  Faktem jest też, że Prezydent Grzegorz Kiełb poinformował nas, że na tą chwilę z informacji pozyskanych od Prezesa Sikonia nie ma możliwości finansowych budowy sieci kanalizacyjnej.

  Faktem jest też, że radny Łukasz Nowak w sposób zdecydowany zawnioskował o ponownie rozpatrzenie naszej prośby, a wypowiedź Pana radnego wywołała kolejną falę słów sprzeciwu właścicieli działek i w moim przekonaniu postawiła ogromny znak zapytania w głowie Pana Prezydenta.

  Faktem jest też, że Pan Przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka zadał pytanie jaki jest koszt budowy takiej sieci, pytanie bardzo ważne ale rodzi kolejne „co nasz jako właścicieli działek obchodzi wartość takiej inwestycji”

  Faktem jest też, że zadeklarował chęć spotkania w Tarnobrzeskich wodociągach celem pozyskania większej wiedzy na ten temat.
  Efektem wszystkich tych wypowiedzi była propozycja Pana Prezydenta tj. kolejne spotkanie tym razem w UM w poniedziałek.

  Faktem jest też, że zaraz po spotkaniu Pan Prezydent wraz z Naczelnikami Panią Pauliną Długoń oraz Panią Anną Feręs-Niezgoda , Przewodniczącym Rady Osiedla Ociece oraz Radnym Łukaszem Nowakiem udał się z właścicielami działek aby zobaczyć jak w terenie wygląda sytuacja. Pojawia się pytanie gdzie Pan Panie Przewodniczący Rady Miasta zniknął ? Przypomnę, że drugą równie ważna kwestią są podtopienia, które uniemożliwiają rozpoczęcie inwestycji. Osobiście odniosłem wrażenie, że Pan Prezydent nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji, a widząc to osobiście zaczął już na miejscu w porozumieniu z Naczelnikami Wydziałów szukać rozwiązań, których efektem byłoby odwodnienie tego terenu. Problem jaki zastał na miejscu to niedrożne przepusty pod przejazdami i niedrożne rowy melioracyjne.

  Faktem jest też, że spotkanie w UM o godz. 9.00 rozpoczęto od rozdania pisma Pana Prezesa Antoniego Sikonia do Prezydenta Miasta, w którym to zagwarantował budowę sieci kanalizacyjnej do końca roku 2017 co całkowicie zamyka sprawę kanalizacji na ul.Malinowej.
  Na tym spotkaniu z pełnym zaangażowaniem Naczelnicy Wydziałów zaproponowali nam rozwiązania jakie wg. ich wiedzy i możliwości chcą w trybie pilnym wdrożyć, czego efektem będzie obniżenie wód gruntowych na tym terenie.
  Dziś tj. 26.03 niedrożny przepust został naprawiony a prace nad udrożnieniem rowów trwają.

  Nie prawdą jest to, że Prezydent Grzegorz Kiełb zakwestionował całość podnoszonego przez nas problemu, a teraz przypisuje sobie jego rozwiązanie.

  Z tego miejsca dziękuję Panu Prezydentowi, który mimo pierwszej innej niż oczekiwana przez nas reakcji podjął w trybie pilnym działania mające na celu usunięcie problemu.

  Dziękuję Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Kamilowi Kalince i Panu Radnemu Łukaszowi Nowakowi, oraz Panu Przewodniczącemu Osiedla Ocice, którzy to poparli nasze wnioski.

  Z całego serca dziękuję Paniom Naczelnik, które fachowo i rzeczowo w zaledwie 1 dzień opracowały działania, które można by było wdrożyć.
  Na końcu wielkie uznania dla pozostałych mieszkańców osiedla Ocicie, którzy to pozwolili zepchnąć ich zapewne ważne sprawy na drugi tor, a sprawy nowo powstającej części osiedla postawić na pierwszym miejscu.

  Zdecydowanie uważam, że każda z wyżej wymienionych osób przyczyniła się do rozwiązania problemu. Zdecydowanie protestuję z przypisywaniem jednoosobowo sukcesu. Jestem przekonany, że właśnie tak powinno się rozwiązywać problemy, a używanie tego jako materiału politycznego jest nietaktowane.

  Jednocześnie apelujemy do władz miasta aby podjęte działania tj. czyszczenie rowów rozszerzyć na cały ten teren, gdyż tylko wtedy będziemy mogli mówić o pełnym sukcesie. Działki znajdujące się w dalszej części tego terenu, których właścicielem jest Gmina Tarnobrzeg zyskają na atrakcyjności, a osiedle Ocice kolejnych nowych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>