Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Obywatelskie” piłkochwyty na ocickim boisku już wykonane

Marzec 27, 2017 6:02 PM

Tarnobrzeski magistrat zakończył realizację projektu, wybranego przez mieszkańców osiedla Ocice,  w ramach  budżetu obywatelskiego na 2017 r.  W Ocicach zwyciężył projekt budowy piłkochwytów na osiedlowym boisku piłkarskim.

Piłkochwyty to obowiązkowy element wyposażenia każdego boiska piłkarskiego. Od 23 marca o takowy element wzbogacone zostało boisko Osiedlowego Klubu Sportowego, na którym swoje mecze w A klasie rozgrywa miejscowa Koniczynka.

Zadanie realizowane było z pieniędzy zarezerwowanych w budżecie miasta na projekty wybrane przez mieszkańców w 2016 r. Bariery wyłapujące piłki ustawione zostały za bramkami, po obydwu stronach boiska. Mają ponad 40 metrów długości i 6 metrów wysokości. Wartość zadania to niespełna 17 tyś zł. Wykonawcą zadania była firma Handlowo-Usługowa „Miko”.

Nowa koncepcja budżetu obywatelskiego, wprowadzona przez prezydenta w ubiegłym roku, pozwoliła na wyodrębnienie puli środków przypadających na każde osiedle Tarnobrzega. Dzięki takiemu posunięciu wszystkie osiedla miały możliwość wyboru projektów dotyczących całego miasta oraz własnego „podwórka”.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>