Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

08.04 (sobota) Spektakl muzyczny „Popiełuszko – apostoł Odwagi”

Kwiecień 1, 2017 9:06 PM

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Popiełuszko – apostoł Odwagi”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia br. o godz. 18.00 w Domu Katolickim (ul. Mariacka 12).

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia od 23 marca br. codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, e–mail: informacja@sandomierz.travel) lub przed koncertem.

***

Sztuka pt. „Popiełuszko – apostoł Odwagi” stworzona przez Polski Teatr Historii, opowiada o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile wiary błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Autorem muzyki oraz scenariusza jest Jacek Sroka – Ritau znany ze spektaklu „Santo Subito” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością.

Polski Teatr Historii opowiada o ważnych wydarzeniach, a także bohaterach. Jednym z nich niewątpliwie na zawsze pozostanie w sercach Polaków błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Jego siła wiary porwała za sobą tłumy.

Spektakl „Popiełuszko – apostoł odwagi” pozwoli przejść drogę życia u boku tej niezwykłej osobistości. Zobaczymy tłumy wiernych podążających za Bogiem przeciwstawionych szeregom oddziałów ZOMO. Przez cały czas trwania spektaklu dobro będzie zwyciężać zło. Ksiądz Jerzy we wsparciu symbolicznej Matki-Ojczyzny dokona wielu wielkich czynów. Na nowo przeżyjemy msze za Ojczyznę. Pójdziemy także z Księdzem Jerzym w jego ostatnią drogę. Śmierć Błogosławionego przez cały spektakl planuje postać Komunisty, który wykonuje polecenia Mocodawcy.

Poruszane problemy:

wolność słowa i wolność kraju

znaczenie i waga dewizy Bóg, Honor, Ojczyzna

miłość do Ojczyzny i Boga

Forma:
Spektakl muzyczny

Producent: Sebastian Chmura

Reżyseria: Sebastian Dylnicki

Scenariusz i muzyka Jacek Sroka – Ritau

Scenografia i kostiumy: Polski Teatr Historii

Obsada:

Ks. Jerzy Popiełuszko: Paweł Gwizdała

Ojczyzna: Martyna Łaszczok / Paulina Nowak / Agnieszka Wajs

Dziewczyna: Kamila Żymła

Komunista: Sebastian Dylnicki

Mocodawca: Przemysław Witkowicz

Uwaga!
Poszukujemy 10 osób (wiek i talent aktorski nie mają znaczenia), które chcą wziąć epizodyczny udział w sztuce „Popiełuszko – apostoł Odwagi”. Osoby chętne prosimy o kontakt z Sandomierskim Centrum Kultury, e-mail: biuro@esceka.pl, tel. 15 832 29 64.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>