W Tarnobrzegu pękła „setka”. Koszykarze Siarki bezsilni w starciu z Krosnem (fotoreportaż oraz video HD)

Aż 73:104 przegrali koszykarze Siarki z Miastem Szkła z Krosna, w meczu 25. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dla podopiecznych trenera Pyszniaka to 23. porażka w sezonie.

Bardzo dobrze w to spotkanie wszedł Dino Pita – to po jego rzutach goście prowadzili 5:0. Później ta przewaga wzrosła nawet do 12 punktów po kolejnej akcji Szweda. Siarka krok po kroku odrabiała jednak straty – rzuty Tomasza Wojdyły i Krzysztofa Jakóbczyka zbliżyły gospodarzy na dwa punkty na koniec pierwszej kwarty.

Drugą część meczu goście rozpoczęli od serii… 17:3, co pozwalało im na całkowite kontrolowanie sytuacji. Po 20 minutach rywalizacji zespół trenera Michała Barana prowadził 52:39.

W trzeciej kwarcie Miasto Szkła nadal grało bardzo dobrze, a po rzucie wolnym Dariusza Wyki miało nawet 20 punktów przewagi! Cześć strat odrobili jednak Krzysztof Jakóbczyk i Alex Welsh, przez co gości po 30 minutach prowadzili „tylko” 75:59.

Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła. Krośnianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i jedyną zagadką było kto i kiedy zanotuje setny punkt dla tej ekipy. To zadanie należało do Seida Hajricia. Ostatecznie goście wygrali 104:73.

Najlepszym zawodnikiem gości był Dino Pita z 25 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami. 17 punktów i sześć zbiórek dodał Szymon Rduch. W ekipie gospodarzy 19 punktów i cztery asysty zdobył Krzysztof Jakóbczyk.

SIARKA TARNOBRZEG – MIASTO SZKŁA KROSNO 73:104 (23:25, 16:27, 20:23, 14:29)

SIARKA: Jakóbczyk 19 (3×3), Patoka 12 (2×3), Wojdyła 12 (2×3), Welsh 12 (4×3), Małecki 10 (1×3), Grzeliński 6, Pandura 2, Sewioł 0

KROSNO: Pita 25 (5×3), Rduch 17 (2×3), Hajrić 13, Oczkowicz 12 (2×3), Maddox 11, Wyka 6 (1×3), Bręk 6 (2×3), Dłuski 6, Woolridge 5, Małorzaciak 3 (1×3)