Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Sprytne ławki” w centrum Tarnobrzega. Naładujesz przy nich telefon

Kwiecień 3, 2017 9:00 PM

W Tarnobrzegu na Placu Bartosza Głowackiego stanęły dziś dwie ławki solarne. Siedząc na nich można naładować telefon.

Ławki posiadają dwa gniazda USB dzięki czemu można jednocześnie naładować dwa urządzenia. Prąd w ładowarkach ma dwukrotnie wyższą moc od tego który znajduje się w standardowych urządzeniach, dzięki czemu telefon powinien ładować się około godziny. Dopływ prądu pochodzi od paneli słonecznych umieszczonych z tyłu ławki, gdzie znajdują się również stojaki na rowery.

Ławki przystosowano także do pracy jako hotspot WIFI, niestety na tą chwilę sygnał darmowego internetu na placu jest zbyt słaby i uniemożliwia swobodne korzystanie z sieci.

Koszt jednej ławki wynosi około 13 tysięcy zł. Za ławki wykonane przez firmę SEEDiA, zapłacił tarnobrzeski magistrat.

foto: Agnieszka Nycz

39 Responses to „Sprytne ławki” w centrum Tarnobrzega. Naładujesz przy nich telefon

 1. zainteresowana Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 at 22:35

  Mam pytanie odnośnie korzystania z ławek solarowych przez osoby posiadające stymulatory serca, rozruszniki czy kardiowertery. Wolałabym wiedzieć czy nie spowodują zakłócenia pracy urządzenia.

 2. mieszkaniec Tbg Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 at 23:18

  Sprytna firma wcisnęła urzędnikom za jedyne 13.000zł od sztuki ławeczki z panelem solarnym i gniazdkiem usb. Faktycznie jest się czym chwalić… Czy żadne lokalne warsztaty szkolne lub lokalne firmy nie są w stanie czegoś takiego wykonać? ładowarki solarne można kupić od ok 200zł, wystarczy dobrze je zamocować do ławki. Gdyby miasto ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie ławki solarnej a nagrodą było by 25 tysiaczków to wielu zgłosiło by się do konkursu. Ale po co myśleć i coś zrobić lokalnie jak można kupić gotowe. Stać nas.

 3. usb Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 at 23:27

  Solarna czyli tylko w dzień ładuje?

 4. Mieszkaniec Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 06:09

  Jacy wy jesteście malostkowi…co by nie zrobić – wszystko źle…

  • UK Odpowiedz

   4 kwietnia 2017 at 07:54

   Gdyby urzędnicy pochwalili się przy zakupie jak dużą część wydatku zostało sfinansowane z pozyskanych z środków zewnętrznych to było by coś a wydawać własne pieniądze każdy potrafi. Tfu nie własne a wszystkich mieszkańców. Zapewne za te wybitne osiągnięcia cały urząd dostaje dwie nagrody. Chyba nie o to chodzi

 5. Użytkownik Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 07:36

  Pozwolę sobie zabrać głos – elementy użyte do tego typu układów nie mają wpływu na rozruszniki i stymulatoty serca. Napięcie układu to tylko 12v, konwertowane na 5v dla ładowarek. Za 200 zł to można kupić ładowareczkę działającą jako tako tylko w dzień. Ten system sprawdzi się także w nocy, w pochmurne i zimowe dni. Ma duży zapas prądowy. Ponadto można go rozbudować np. o ładowarkę indukcyjną. System hot spot zadziała w ciągu najbliższych tygodni.

 6. Aguirre gniew ludu Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 08:54

  Gnojek Kiełbik próbuje mydlić oczy mieszkańcom Tarnobrzega nic nie wartymi bzdetami. A gdzie są środki na potrzebne ważne inwestycje dla miasta? W ciemnej d…pie tak jak i on sam ze swoimi przydupasami. To jest wasz początek końca. Niedługo mieszkańcy was rozliczą.

 7. mieszkaniec Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 09:58

  Rzeczywiście inwestycja na miarę Grzegorza niby prezydenta. Zadbaj o finanse na powaźne inwestycje bo wszyscy którzy ci zaufali juź źałują wyborczej decyzji. Wybory za 1,5 roku a teraz trzeba zakasać rękawy i wziąść sie do solidnej pracy.

 8. Mieszkaniec Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 10:06

  Przecież projekty przechodzą…czy Wy tego nie widzicie?

 9. Adrian Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 16:02

  Popatrzcie, że można coś zrobić dla miasta i jego mieszkańców bez udziału środków własnych. Właśnie LOP otwarła ścieżkę przyrodniczą z tablicami w naszym parku i odmulono stawek za 24 tysiące złotych w całosci projekt sfinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jakiś malutki LOP może a urzędnicy nie mogą? nie potrafią?

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   4 kwietnia 2017 at 16:53

   Nie. To wygląda inaczej. Co innego jest samorząd co innego Stowarzyszenie. Gmina, niestety nie na wszystko może dostać kasę…i tu jest ból…

  • emil Odpowiedz

   6 kwietnia 2017 at 15:34

   Zanim napiszesz głupotę może sprawdź zasady przyznawania środków. OPP mogą dostać nawet 100% dofinansowania a jst czyli gminy nigdy nie dostaną tyle bo mają swoje budżety czyli środki własne, najwyżej mogą dostać 85%. Wystarczy przeczytać regulamin jakiegoś konkursu… Wiec co Ty porównujesz? Zresztą LOP ma znajomości w narodowym funduszu wiec wielki mi sukces..

   • obca Odpowiedz

    6 kwietnia 2017 at 20:15

    znajomosci i znajomosci… wszędzie widzicie tylko znajomosci.. LOP ciężko pracował aby pozyskać te srodki. Wiesz ile czasu, nakładu pracy to wymaga? oni poswięcają swój prywatny czas na to żebys ty też mógł cos sie dowiedzieć.. n

   • oświecony Odpowiedz

    6 kwietnia 2017 at 20:46

    Piszesz, że miejscy urzędnicy posiadając wkład własny mogą otrzymać dotacje maksymalnie do 85%. A ile procent dotacji otrzymały do tej innowacji ekologicznej w postaci 2 ławeczek za 26 tysiaczków? Widać łatwiej wydać pieniążki podatników niż napisać wniosek o dofinansowanie do odpowiednich organów. Gdyby urzędnicy otrzymali choć 50% dofinansowania to było by coś.

 10. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  4 kwietnia 2017 at 23:54

  Problem jest w zaradności naszych władz, i to zarówno obecnych, jak i poprzednich. Strategia podejmowanych działań jest generalnie na minus, pomimo wielu fajnych małych inicjatyw na plus. Duże pieniądze unijne i krajowe przechodzą nam koło nosa, a inne miasta na Podkarpaciu potrafią przyciągnąć do siebie spore środki.

  Dzisiaj przemierzałem pociągiem trasę Lublin-Rzeszów. W moim przedziale siedział pewien Pan z Rzeszowa, który był zszokowany tym jak wygląda dworzec w byłym mieście wojewódzkim. Dawno nie był w Tarnobrzegu i nie potrafił zrozumieć czemu władze tak dużego miasta nie potrafiły wynegocjować z PKP remontu dworca lub jego odsprzedaży Miastu. Było mi naprawdę wstyd, tym bardziej, że miasta nie tylko podobnej wielkości co Tarnobrzeg, ale i mniejsze mają bardzo ładne dworce, będące przecież wizytówką danej miejscowości. Stan naszego dworca PKP od lat woła o pomstę…aż mi głupio, gdy wyobrażam sobie, jakie są wrażenia osób przejeżdżających przez te ruiny z napisem „arnobrzeg” (bez T).

  To tylko jeden z przykładów, jest ich naprawdę dużo. Między innymi kwestia braku własnej komunikacji miejskiej. Przez to nie możemy uczestniczyć w programie dotyczącym dofinansowania unijnego na elektryczne autobusy, w którym uczestniczy np. Stalowa Wola. UM nie widzi problemu braku uczestnictwa w tym programie, skoro komunikację wykonuje u nas prywatny przewoźnik. Nikt się nie zastanowił nawet, jak można było sprzedać udziały MKS-u, ani jak teraz można powołać do życia nową spółkę miejską.

  Strefa ekonomiczna też leży, właściwie ta lepsza część znajduje się na terenie gminy Nowa Dęba (Chmielów), ta po stronie miasta Tarnobrzega jest w żałosnym stanie. Myśli ktoś o tym? Dlaczego planowana „obwodnica” nie może biec przez teren strefy, tak jak to jest w Mielcu? Popatrzcie jak rozwija się strefa mielecka, a jak nasza, jakie firmy działają w Mielcu a jakie u nas.

  Czy Pan Kiełb jeździ do Warszawy walczyć o interesy miasta? Nie słyszałem nic o tym, ale nawet jeśli jeździ to czy coś dobrego już z tego wyniknęło? Prezydent musi być dobrym menedżerem i negocjatorem, patrząc na listę włodarzy Tarnobrzega, i porównując ją choćby z Panem Ferencem, Nadbereżnym, prezydentami Mielca, Krosna czy Dębicy – mam niestety poważne wątpliwości.

  Innym problemem jest też fakt, iż od lat nie mamy posła ani senatora z Tarnobrzega. Pani Sagatowska reprezentuje przede wszystkim interesy Stalowej, tak było, jest i będzie. Ale tarnobrzeski PiS wciska ludziom od lat, by na nią głosowali. Musimy mieć reprezentantów na każdym szczeblu, by coś się zmieniło. Reprezentantów kompetentnych, energicznych, dla których działalność jest pasją. Tak to wielkie pieniądze i wielkie inwestycje będą nadal nam przechodzić koło nosa, może ktoś to wreszcie zrozumie.

  Jest planowane od dłuższego czasu połączenie Warszawa-Rzeszów przez Tarnobrzeg, trzeba wykorzystać tę okazję by zmodernizować obszar wokół dworca PKP (a raczej zaniedbanej rudery), wykorzystując środki unijne i krajowe. Podobnie trzeba pomyśleć o moście łączącym miasto z Koprzywnicą i okolicznymi miejscowościami, z których ludność codziennie musi pokonywać całą Wisłostradę by dojeżdżać do szkoły czy pracy.

  Tak samo należy działać w zakresie ułatwiania przedsiębiorcom inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim, bierzmy przykład z miasteczek na Pomorzu i Mazurach, które potrafią wykorzystać wodę do rozwoju turystyki i promocji miasta. Warto, żeby coś się działo nad Jeziorem. Tak samo uważam, że mimo kontrowersji, kwestia wód siarczkowych jest bardzo istotna, zwłaszcza, że nie jest to popularne w Polsce, a leczy wiele schorzeń.

  To takie luźnie refleksje. Jak komuś zależy na mieście to działa, szuka, kombinuje. Gdybym był prezydentem, to bym się starał zrobić wszystko, by miasto którego jestem gospodarzem zyskiwało jak najwięcej. Patrząc na Pana Kiełba, nie widzę ani potencjału intelektualnego w zarządzaniu gminą, ani też pasji w działaniu, którą powinien charakteryzować się modelowy samorządowiec.

  • obca Odpowiedz

   6 kwietnia 2017 at 20:25

   doskonałe podsumowanie… naprawdę szkoda miasta. Ma ono potencjał tylko trzeba to wykorzystać a nie ciągle wojny wojenki, udowadnianie winy poprzedników… a kogo to obchodzi?? dlaczego ciągle skupiamy sie na przeszłości zamiast na przyszłości?? i jeszcze te „inwestycje” pod kogoś.. bo ja tak to widzę. kolejny remont ul. Kopernika a Wyszyńskiego niedługo chyba sie zapadnie, o drodze do promu nie wspomnę… dla kogo jest remont kopernika?? dla pani naczelnik inwestycji?? czy środowiska (która swoja drogą oprócz lansu swojej osoby nie robi nic pożtyecznego…)

  • oświecony Odpowiedz

   6 kwietnia 2017 at 20:51

   Dobrze ujęte. U nas słyszymy tylko, że się nie da lub nie ma pieniędzy w budżecie. A co włodarz zrobił aby było więcej pieniędzy? Rozdaje je tylko na lewo i prawo. Skoro w mieście ich nie ma to trzeba ich szukać dalej. Urzędnicy powinni startować w każdym możliwym projekcie czy konkursie o jakieś dofinansowania. Ktoś to w UM Tbg ogarnia? Może media o to zapytają

   • obca Odpowiedz

    6 kwietnia 2017 at 21:30

    dokładnie tak. a nie tylko oświata i oświata, już rzygać się chce za przeproszeniem tą oświata. Skoro mamy niż demograficzny (w tbg też systematycznie ubywa ludzi z roku na rok) to dlaczego mamy utrzymywać nierentowne szkoły gdzie nie dość że słaby poziom nauczania (np sobów) to jeszcze dyrektorzy nic nie robią żeby placówka mogła coś zarobić na siebie (mają takie możliwosci) a nie tylko patrzą na miasto żeby coś sypnęło kasą „bo nam się należy”. mogą choćby wynajmować sale.. ale po co sie wysilać?? szkoła nr 6… ile tam jest uczniów? jakie są koszty utrzymania tej szkoły?? dyrektor (pewnie z 5 tysi bierze ile to w skali roku każdy policzy) administracja pewnie nie małą, nauczyciele, sprzątaczki itp itd.. daleko jest z miechocina do miasta?? no chyba nie… gdyby zamknąć tą jedną szkołe jakie oszczędności zostały by w budżecie i można by było już coś zrobić.. o lokalizacji, terenie i budynku szkoły nie wspomnę… ale nikt nie ma tyle dużych „jaj” żeby to zrobić, przecież trzeba wygrać następne wybory to po co robić sobie wrogów w postaci rodziców (jak zwykle oburzonych – już widzę ten hejt ;) ) i nauczycieli… no i przeciez pani naczelnik nie pozwoli…

 11. mieszkaniec Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 10:57

  Szanowny panie w Dębicy rządzi Burmistrz. A tak powaźnie wszystkie Pana zarzuty w stosunku do obecnego włodzrza Tarnobrzega są zasadne. Odpowiedzialny i dbający o mieszkańców prezydent nie rujnuje współpracy z gospodarzem województwa i rządem tyko dlatego, źe boi się ludzi związanych z ekipą rządzącą dziś w kraju. Rozpoczęcie kampanii wyborczej dwa lata przed wyborami jest dla miasta i samego prezydenta poraźką.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   5 kwietnia 2017 at 11:38

   Tak, doskonale wiem, że Dębica ma burmistrza, a nie prezydenta (choć miasto jest porównywalne do Tarnobrzega i Krosna względem liczby mieszkańców). Pisałem komentarz trochę spontanicznie i o późnej porze, stąd możliwe uchybienia. Tak więc gwoli wyjaśnienia, w miastach naszego województwa jest 6 prezydentów (Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg i Krosno). W pozostałych miastach rządzą burmistrzowie, a w gminach wiejskich – wójtowie. Jednak nie nazwa stanowiska ma tutaj największe znaczenie, a to co dana osoba robi na szczeblu wojewódzkim, krajowym, czy unijnym, by pozyskać jak największe fundusze i przyciągnąć do swojej gminy jak najwięcej inwestycji. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) jest gospodarzem w swojej gminie i ponosi odpowiedzialność polityczną i moralną za to, jak „jego” gmina wygląda. Włodarz reprezentuje daną gminę, a stan w ten gminie pokazuje jak jest ona zarządzana.

   Zaś co do przyszłej kampanii prezydenckiej, to chciałbym widzieć na stanowisku prezydenta kogoś zupełnie innego, niż Pan Kiełb (na którego sam głosowałem, gdyż miałem dość Mastalerza), Pan Kalinka, czy Pan Mastalerz. Mówi się o Panu Plucie, Panu Zychu i Panu Gospodarczyku, może pojawi się też jakiś nowy gracz, nieskalany obecną polityką lokalną. Czas pokaże, jednak nie widzę zbyt kolorowo przyszłości miasta :/

 12. mieszkaniec Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 12:24

  Dzsiaj widać, źe wiele osób przecenia dokonania byłego posła Pana Pluty. Mnie nie zachwycił niczym. Kaźdy moźe dbać o wizerunek i tak zwany PR ale trzeba oceniać poprzez dokonane fakty. A tu sukcesów ten Pan nie ma na koncie.1,5 kadencji w sejmie w czsie gdy rządziła jego formacja polityczna i dla Tarnobrzega nic. Nawet nie próbował przeszkodzić Mastalerzowi i jego nierozsądnej decyzji przjmowania Kopalni Machów. Na tym tle lepiej prezentuje się były radny Gospodarczyk, ale w Tarnobrzegu PSL nie ma szans. Kalinka wydaje się młodym i szybko uczącym się politykiem a w dodatku ma za sobą silną organizację polityczną Pis. Dotychczas wszystkie większe inwesycje w Tarnobrzegu są zasługą PiS. Przypomnę budowę obwodnicy, załatwienie pieniędzy dla likwidacji Piaseczna, termomodernizaje obiektów uźyteczności publicznej, remont budynku Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Od dnia w którym Prezydent rozstał sie z PiS nie ma nowych projektów tej rangi.Prezydent przewidując swoją niemoc w tym zakresie juź wypowiada sie , ze ktoś mu wtym moźe przeszkadzać. Jest to zasłona własnej nieudolności bo moźna sprawdzić w miastach gdzie nie ma przy władzy PiS duźo sie w tej materii dzieje.
  Co do kandydata radnego Pana Zycha jakoś nie mam zaufania do człowieka, któremu własne ego nie pozwala na współpracę. Mozna sie o tym było przekonać obserwując poczynania Pana Zycha. Kandydat musi mieć zatem rzeczywistą wizję funkjonowania samorządu i realne rozwiązania problemów społeczno-gospodarczych. To, ze ktoś chce być prezydentem jeszcze nie ustawia go na czele pochodu pretendentów do stołka.

 13. elo elo Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 13:03

  Niestety jestesmy w tyle o ladnych kilka lat… zobaczcie co sie dzieje u sasiadow w stalowej… dzisiaj ruszyli z przetargiem na budowe centrum sportu za ponad 50 mln doliczyc do tego modernizacja calego budynku mosiru. Pozazdroscic takiego natloku inwestycji u nich. Cale miasto w budowie jestem tylko ciekawy skad oni wezma tyle firm zeby to wszystko co maja w planach zrobic. Sam projekt z zakupem autobusow i calej infrastruktury… tyle kasy z zewnatrz. Da sie? da sie. U nas jeziora nie potrafia ogarnac co by to mogla byc perelka w regionie.

 14. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 15:41

  Prawda jest taka, że mamy nieudaczników u władzy od dobrych kilku kadencji. Nie ma co się dziwić, że potencjał Jeziora Tarnobrzeskiego nie jet wykorzystywany, władza po prostu nie ma dobrego podejścia do spraw rozwoju lokalnego. Mówimy o moście, strefie ekonomicznej, dworcu, a wystarczy spojrzeć na stronę internetową, w którą włożono kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z ciekawości spojrzałem na strony Stalowej Woli i Mielca – moim zdaniem mają zdecydowanie lepszy, ciekawszy, a zarazem prostszy w nawigacji interfejs. Zresztą, oceńcie sami:

  http://www.tarnobrzeg.pl/

  http://www.stalowawola.pl/

  http://www.mielec.pl/

 15. elo elo Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 19:57

  Ale z tym kompleksem sportowym w stalowej to troche chyba przesadzili… jak oni chca to wybudowac w przeciagu gdzies okolo 15 miesiecy?

 16. Mieszkaniec Odpowiedz

  5 kwietnia 2017 at 23:44

  Pluta – nie z Tarnobrzega, w jego regionie nikt go nie chce. Gospodarczyk – malkontent, Boże obraniaj zachowaj. Mastalerz – do warty przy grobie Jezusa w święta a i to nie wiem…Kalinka – rodzina na swoim vide: poobstawiać wszystko swoimi. Grzesiek – dzieli i rządzi jak może i będę na niego głosował. A czy PiS tak wszystko wyzałatwiał? Chyba tylko pompowanie wody w piasecznie i tyle. Wnioski z tego co wiem szły i idą i będą szły. Taki Baranów ma burmistrza z PiS a…kanalizacja nie przeszła…i co? Liczy się przygotowanie wniosku a nie zawsze układy.

 17. mieszkaniec Odpowiedz

  6 kwietnia 2017 at 11:45

  Wspomniałeś o zasadzie wyniesionej z leninowskiej ideologii komunizmu „dziel i rządź”.Tak zachowują się przywódcy wyalienowani ze społeczeństwa, którzy chcą nim zarządzać dla swojego interesu lecz nie pro publico bono. Takim włodzrzem jest niewątpliwie Grzegorz administrator Tarnobrzega. Od grudnia po rozstaniu z Pis nie ma źadnego nowego projektu inwestycyjnego. Przygotowanie i realizację drogi obwodowej dokonali jego byli dwaj zastępcy z PiS. Projekt wspópracy w ramach partnerstwa Polska , Białoruś Ukraina przy udziale Ministerstwa Rozwoju teź rozpoczęli oni. Dla naszego administratora wielkie projekty są poza zasięgiem czego wybitnym przykładem jest omawiana ławeczka solarna.

 18. mieszkaniec Odpowiedz

  6 kwietnia 2017 at 12:30

  Jeszcze uzupełniam wypowiedź co do zasady „dziel i rządź”. Jak wiemy taką taktykę stosowali juź Rzymianie podbijając kolejne terytoria, wzniecali niepokoje i kłócili tubylczą spoleczność. Jako zwycięzcy mogli wynagradzać strony sprzyjające a tępić wszelkie objawy oporu obywateli.
  Jakie zatem pozytywy tej zasdy widzisz w zarządzaniu prezydenta -
  administratora Grzegorza? W interesie mieszkańców Tarnobrzega jest współpraca i porozumienie z wszelkimi instytucjami, organizacjami gospodarczymi, politycznym ale przede wszystkim z władzą samorządową róźnych szczebli i rządem RP. Takich działań nie podejmował i nadal jest schowany w swoim gabinecie a jedyne co potrafi to niedotrzymywać porozumień i zmieniać swoje zdanie niemal w kaźdej sprawie. Przykłady moźna mnoźyć chocby zapowiadana przez niego strefa płatnego parkowania, wspólpraca z klubami pilkarskimi i dotacje na koszykówkę. Mowa trawa tak mozna to podsumowć.

 19. Mieszkaniec Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 at 14:55

  Jak ja kocham czytać takie durnoty. Wy nie macie pojęcia, jakimi prawami rządzi się samorząd, ale gadać umiecie. Czy wy sobie zdajecie sprawę, że to jest pierwszy prezydent od lat, który wprowadził program naprawczy i oddłuża miasto? Czemu Wy ciągle tego nie chcecie zrozumieć. Czy zdajecie sobie sprawę, że jeżeli mowa o projektach, to trzeba mieć też wkład własny i to nie mały? Ja uważam, że gospodaruje dobrze tym, co ma. Czepiacie się o ławki, o Jezioro…o wszystko. A to Jezioro i kopalnia tak miastu było potrzebne jak dzikiej świni obroża. Ale teraz trzeba to utrzymywać. Chłop się podjął trudnej misji, ale wy nie…wszystko źle. Kocham wręcz waszą ekonomiczną indolencję…kocham jak się zżymacie, że niby nigdzie nie jeździ, a z tego co wiem, to jeździ. Tylko nie pokazuje tego jak poprzednik, który był wszędzie, a na końcu nigdzie, bo nawet poszedł na układ z Kalinką przeciw Kiełbowi – żenada.

 20. mari Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 at 17:38

  Ja tam nie będę narzekał jak poprzednicy, bo to i tak jakaś dobra inicjatywa. Trochę mi się skojarzyło z matami Powermat, które widziałem w Wawie i pomyślałem, że na przyszłość może warto pomyśleć o instalacji czegoś takiego w mieście?

 21. mieszkaniec Odpowiedz

  8 kwietnia 2017 at 12:01

  Szanowny Panie dzisiaj naleźy zadbać o rozwój gospodarczy gdy są jeszcze pieniądze unijne poniewaź za kilka lat juź ich nie będzie. Z tego powodu konieczne są inewstycje wspierające gospodarkę lub wyzaczjace nowe przeznaczenie terenów dla biznesu.Tak robi rozsądny gospodarz, bo z tego będą pòźniej wpływy do budźetu w formie podatków o miejscach pracy nie wspomnę. Najlepiej by duźe projekty opierały się o finansowanie z budżetu Państwa. Masz taki przykład w nieodległej Stalowej Woli. Co do oszczedności i dbania o finase miasta. Przerost administracyjny w Urzędzie Miasta i brak racjonalnej polityki w stosunku do oświaty w sytuacji niżu demograficznego to nazywasz rozsądnym gospodarowaniem? Ja to nazywam trwanie na urzędzie niczym więcej.

 22. obca Odpowiedz

  8 kwietnia 2017 at 19:19

  szanowny Mieszkańcu (przez duże M bo mieszkaniec pisze rozsądnie) własnie wiemy na jakich zasadach działa samorząd.. oddłuża miasto :D dobry żart… przyznając po 10 tys nagrody sekretarzowi i skarbnikowi??? no super… wymieniając naczelników/dyrektorów/prezesów na ludzi o powiedzmy szczerze marnych kompetencjach? nie zamykając szkół przy niżu demograficznym? marny gospodarz z tego naszego prezydenta, wielkie rozczarowanie i nic więcej.. a ja głosowałam na niego, aż wstyd sie przyznać… a jezioro to jest własnie potencjał tego miasta i tam trzeba inwestować. tym możemy sie wypromować i ściągnąć inwestorów. ot po to jest nam potrzebne.. co innego tu jest? no co? ludzie z okolic przyjeżdżają żeby odpocząć nad naszym jeziorem i ty piszesz po co nam to?? to jest dopiero durnota…

 23. Serbinowiak Odpowiedz

  8 kwietnia 2017 at 20:51

  Dyskusja jak najbardziej merytoryczna, co cieszy. Niestety wychowanek ekipy rządzącej w latach 2000tych – przecież wtedy został naczelnikiem – przyjął bardzo zachowawczą i konserwatywną postawę. Tymczasem jak się tutaj wskazuje – już za 2 lata możemy być płatnikiem netto do budżetu UE i jak się to mówi „będzie po ptokach”. Stąd z zazdrością patrzę na to, co dzieje się w Stalowej Woli. Ludzie! Sąsiedzi! Przecież za dwa, trzy lata Tarnobrzeg stanie się prowincją w porównaniu z tym miastem. Jedna kadencja i jaki rozmach! Co na to nasz prezydent? Wpadł na genialny pomysł – usunął wiceprezydentów z PiS. I co teraz? Widział go ktoś w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie? A jeżeli nawet to co powiedział: powyrzucałem waszych wiceprezydentów i waszych ludzi ale jakbyście mieli trochę grosza to rzućcie? Teraz kolejną intrygą usunął przewodniczącego rady miasta. I co – pojedzie po tym na rozmowy z marszałkiem Ortylem? Będzie rozmawiał z posłem Rafałem Weberem? Czy może u poseł Skowrońskiej będzie zabiegał o pieniądze dla Tarnobrzega?
  I drugi temat. Zadłużenie. Niewątpliwie należy pochwalić, że podjęto działania w celu zmniejszenia zadłużenia. Jednak najwięcej długów powstało w okresie, kiedy naczelnikiem w urzędzie miasta był Grzegorz Kiełb. Można więc stwierdzić, że spłaca długi porobione przez swoich mentorów. Ne należy więc przeceniać działań w tym temacie.

 24. Maria Odpowiedz

  10 kwietnia 2017 at 16:02

  To już lepiej powermaty kupić i poinstalować w urzędach, sklepach i knajpach. Przynajmniej miasto nie pójdzie z torbami, a więcej możliwości taka mata daje :)

  • mari Odpowiedz

   11 kwietnia 2017 at 09:26

   Dokładnie, przynajmniej nie trzeba myśleć o spakowaniu ładowarki :D

  • Jurek Jerzy Odpowiedz

   13 kwietnia 2017 at 14:52

   To jak działa ten Powermat, że nie trzeba nosić ładowarki? :)

   • Marcinek O Odpowiedz

    13 kwietnia 2017 at 16:37

    Działa tak, że kładziesz telefon ma macie indukcyjnej lub podłączasz się do powerringu. Szybko i prosto, super sprawa

   • Mejk Odpowiedz

    14 kwietnia 2017 at 08:54

    A to jest całkowicie darmowe? :o

 25. wujekwu Odpowiedz

  17 kwietnia 2017 at 18:15

  Z tego co mi wiadomo, to całkowicie darmowe. Warunkiem jest ściągnięcie aplikacji :D

 26. Powermat Polska Odpowiedz

  26 kwietnia 2017 at 09:42

  @Mejk Korzystanie z mat indukcyjnych Powermat jest całkowicie darmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>