Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Głosujmy na projekt utworzenia miejsca do rekreacji nad Wisłą

Kwiecień 17, 2017 11:23 AM

Tarnobrzeg ma szansę zdobyć pieniądze z programu Lechstarter na realizację projektu na nową przestrzeń miejską, gdzie stawka wynosi 50 tysięcy złotych. Stowarzyszenie PIKAJRO zgłosiło bowiem projekt pod nazwą „Chcieć to móc – spotkajmy się razem”.

O CO WALCZYMY

W ramach projektu nad Wisłą ma zostać stworzone miejsce wzajemnej integracji i aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Miejsce, gdzie będą organizowane różnego rodzaju wyprawy oraz imprezy kulturalno-sportowe. Planowany jest zakup 10 kajaków, 20 kamizelek asekuracyjnych, 20 wioseł, przyczepę do transportu kajaków, 10 rowerów miejskich, garaż, altanę grillową z ławkami i stołami, ogrodzenie oraz toi-toi.

- W Tarnobrzegu brakuje przedsięwzięć i miejsc dedykowanych dorosłym. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie takie osoby będą mogły zintegrować się ze sobą, nawiązać nowe znajomości, odpocząć, przeżyć niezapomniane wrażenia. Z prognoz demograf. wynika,że problem starzenia się społeczeństwa będzie narastał. Obecnie osoby starsze w porównaniu do innych grup wiekowych w ograniczonym stopniu angażują się w działalność społeczną. Przyczyny tego są złożone, a często wynikają z braku oferty dla ludzi starszych, która umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego. Skutkiem tego jest poczucie ich osamotnienia i wykluczenia z życia społecznego.

Jednym z czynników, który pomaga przejść pogodnie ten etap życia jest aktywność fizyczna i bycie członkiem zbiorowości. Dlatego wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom chcemy stworzyć na terenach nadwiślańskich miejsce rekreacyjno sportowe, gdzie będą odbywały się różne pikniki,grille,ogniska, warsztaty, spotkania biesiadne, potańcówki,wyprawy kajakowe i rowerowe – opisuje swój projekt Stowarzyszenie PIKAJRO

GŁOSOWANIE

Z pośród wszystkich złożonych projektów, ubiegających się o tzw. „mały grant” w wysokości 50 tysięcy zł wygra pięć projektów, które mają największą liczbę głosów. Projekt „Chcieć to móc” zajmuje obecnie czwarte miejsce.

Na projekt można głosować codziennie do 8 maja za pośrednictwem serwisu http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/305/chciec-to-moc-spotkajmy-sie-razem

7 Responses to Tarnobrzeg: Głosujmy na projekt utworzenia miejsca do rekreacji nad Wisłą

 1. asdać Odpowiedz

  17 kwietnia 2017 at 19:09

  głosować

 2. Alladyn Odpowiedz

  17 kwietnia 2017 at 19:14

  Gonimy Augustów i Wolbrom, a Świdwin po drodze

 3. Pol Odpowiedz

  17 kwietnia 2017 at 20:23

  Ja głosuje codziennie już od tygodnia! Nie można odpuszczać aby na ostatniej prostej nie przegrać! Komu tylko się da mówić o głosowaniu. Nie przychodzi żaden spam na pocztę więc nie ma się czego bać.

 4. K Odpowiedz

  17 kwietnia 2017 at 22:52

  Myślę, że w projekcie jest za dużo zieleni pozostawione. Mozna pokryć kostką bauma jeszcze ten zielony pas, a potem wszystko wyasfaltować. A potem jeszcze raz kostką dla pewności.

 5. greg Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 at 00:17

  GŁOSOWAĆ CODZIENNIE WSZYSCY!!! PAMIETAC!!!!

 6. Adam Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 at 14:27

  Spadliśmy na piąte miejsce, do roboty ludzie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>