Wszystko zgodnie z planem. Tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg w finale Mistrzostw Polski

Bez żadnych problemów tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg awansowały do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. W dwumeczu, który odbył się w miniony piątek i sobotę, podopieczne trenera Nęcka oddały przeciwniczkom z Sochaczewa zaledwie jednego seta.

W pierwszym meczu półfinału play-off KTS Siarka-ZOT pokonał na wyjeździe SKTS Sochaczew 3:0. Tarnobrzeżanki poprowadziła do zwycięstwa Wiktoria Pawłowicz, która miała najtrudniejsze zadanie spośród podopiecznych Zbigniewa Nęcka, bowiem musiała zmierzyć się z Katarzyną Grzybowską-Franc. Wiktoria łatwo wygrała pierwszą odsłonę, ale kłopoty zaczęły się w kolejnej. Agresywne ataki Grzybowskiej-Franc nie znajdowały odpowiedzi i liderka gospodarzy wyrównała. Na szczęście w następnych setach to tarnobrzeżanka zaczęła grać mniej czytelnie i dała broniącemu tytułu KTS-owi cenny punkt.

Prowadzenie szybko podwyższyła Li Qian, która tylko w trzecim secie z Agatą Pastor-Gołdą prowadziła w miarę wyrównany pojedynek.

Dużo emocji było również w spotkaniu Dong Ruifang i Andrei Todorovic. Sochaczewianka chciała się zrewanżować za porażkę w Tarnobrzegu, ale to Todorovic umiała lepiej opanować emocje i ponownie to ona była górą.

WYNIKI:

Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC – Wiktoria PAWŁOWICZ 1:3 (-5,9,-7,-6),

Agata PASTOR-GOŁDA – LI Qian 0:3 (-2,-2,7),

DONG Ruifang – Andrea TODOROVIC 1:3 (-11,8,-6,-9)

Drugi mecz półfinału zakończył się zgodnie z przewidywaniami i KTS Siarka-ZOT awansował po raz 27. do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. W Dębicy tarnobrzeżanki pokonały 3:1 SKTS Sochaczew, jedyny punkt dla gości zdobyła Agata Pastor-Gołda pokonując Kingę Stefańską.

WYNIKI:

Wiktoria Pawłowicz – Dong Ruifang 3:0 (4,9,6),

LI Qian – Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC 3:0 (13, 6,6),

Kinga STEFAŃSKA – Agata PASTOR-GOŁDA 1:3 (12, -5, -9,-8),

Wiktoria PAWŁOWICZ – Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC 3:1 (8, -7,13, 6)

OSTATNI PRZECIWNIK – AZS CZĘSTOCHOWA

W finale przeciwnikiem naszej drużyny będzie Bebetto AZS AJD Częstochowa, który dwukrotnie pokonał KU AZS UE Wrocław – 3:2 i 3:1. W rundzie zasadniczej KTS Siarka-ZOT nie dała większych szans częstochowiankom zwyciężając 3:0 i 3:1. Jedyny punkt dla Bebetto AZS AJD zdobyła Magdalena Sikorska.

Pierwsze spotkanie finałowe rozegrane zostanie w środę 26 kwietnia w Częstochowie. Rewanż zaś, w sobotę 29 kwietnia o godzinie 17 w Tarnobrzegu.

źródło: PZTS, KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg