Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

11-12.05 (czwartek-piątek) Tarnobrzeg: Piknik naukowy „Planeta Energii”

Kwiecień 28, 2017 3:11 PM

11 i 12 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na Pl. Bartosza Głowackiego, gdzie przez dwa dni odbywał się będzie piknik naukowy zorganizowany przez Grupę Energa. Zraszamy dzieci i rodziców do mobilnego centrum nauki i fascynującej krainy prądu elektrycznego „Planeta Energii”. W programie moc atrakcji, eksperymenty, nauka, zabawa i konkursy z nagrodami.

W ramach imprezy odbywała się będzie turniej miast. Mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli wziąć udział w zmaganiach i na rowerach stacjonarnych produkować prąd elektryczny. Miasto, które wyprodukuje najwięcej energii otrzyma tablicę multimedialną, która służyła będzie uczniom Szkoły Podstawowej nr 10. Zatem do dzieła!

Przygotujmy się na solidną porcję cennej wiedzy o energii i wspaniałą zabawę! Czekają na nas niecodzienne eksponaty, takie jak kula plazmowa, która pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie, induktor Ruhmkorffa, który generuje miniaturowe „pioruny”, Kołyska Newtona, która ilustruje prawo zachowania pędu czy maszyna elektrostatyczna, od której elektryzują się od włosy! Poznamy gniazdka elektryczne z całego świata, rozwiążemy energetyczną krzyżówką oraz ułożymy meeeega puzzle! Będziemy także mogli sami wyprodukować prąd! A chętni sprawdzą swoją wiedzę na temat energii podczas licznych quizów i konkursów z nagrodami!

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. Zajęcia pobudzają ich zainteresowanie otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami. Jednocześnie najmłodsi przekonują się, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne i schematyczne, może za to być przygodą i wspierać rozwój własnych zainteresowań i pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>