Fantastyczny mecz Tomasza Wojdyły. Koszykarze Siarki lepsi od lubelskiego Startu

Koszykarze Siarki wygrali w Lublinie z miejscowym Startem 88:79 w ostatnim meczu ligowym z sezonie. Wygrana niczego nie zmienia w sytuacji tarnobrzeskiej drużyny, która zakończyła sezon z bilansem zaledwie pięciu zwycięstw i aż dwudziestu siedmiu porażek. Lokata Siarki oznacza jej sportowy spadek z ekstraklasy a niesmak po tak nieudanym sezonie, ciężko będzie wymazać.

Początek meczu ułożył się idealnie dla gospodarzy, którzy po akcji 2+1 Nicka Kellogga prowadzili nawet 13:0! Siarka starała się nawiązać walkę głównie dzięki trafieniom Tomasza Wojdyły, ale po 10 minutach to TBV Start wygrywał 25:14. Sytuacja zaczęła się już trochę zmieniać w drugiej kwarcie, kiedy to tarnobrzeżanie jeszcze bardziej odrabiali straty. Dzięki kolejnym akcjom Wojdyły goście przegrywali po pierwszej połowie tylko dwoma punktami.

W trzeciej kwarcie Siarka wyszła na prowadzenie po trójce Grzegorza Małeckiego. Później ważne punkty dokładali także Jan Grzeliński i Alex Welsh, a na to wszystko nie wystarczały nawet dobre akcje Jasona Boone’a. Po 30 minutach gry to zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka wygrywał 63:59. Ostatnią kwartę tarnobrzeżanie rozpoczęli od siedmiu kolejnych punktów, co pozwoliło im kontrolować wynik. Ostatecznie wygrali w Lublinie 88:79.

Tomasz Wojdyła zanotował w tym spotkaniu aż 30 punktów i osiem zbiórek. 27 punktów dodał do tego Alex Welsh. 23 punkty i 11 zbiórek dla TBV Startu zanotował Jason Boone.

TBV START LUBLIN – SIARKA TARNOBRZEG 79:88 (25:14, 15:24, 19:25, 20:25)

START: Boone 22, Balmazović 15 (3×3), Kellogg 14 (1×3), Dzimba 10 (2×3), Wiggins 7, Dłoniak 6 (1×3), Bonarek 3 (1×3), Covington 2, Pelczar 0, Kowalski 0, Jankowski 0, Ciechociński 0

SIARKA: Wojdyła 30 (6×3), Welsh 27 (4×3), Grzeliński 12 (1×3), Małecki 8 (2×3), Jakóbczyk 7 (1×3), Patoka 4, Pandura 0, Sewioł 0