Sześć bramek na Serbinowie. OKS Wielowieś pewnie wygrywa ze Wspólnotą (fotoreportaż oraz video HD)

Sześć bramek padło w derbowym meczu w B klasie pomiędzy Wspólnotą Serbinów a OKS – em z Wielowsi. Niestety dla gospodarzy na Serbinowie triumfowała drużyna z Wielowsi, pokonując Wspólnotę aż 5:1.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze, gola do szatni strzelił Jakub Wieczorkiewicz w 45 minucie. Goście wyrównali w 56 minucie, dzięki bramce strzelonej przez Bartosza Jadasia. Zaledwie trzy minuty później Wielowieś wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Sitarski. W 72 minucie sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Łukasz Stachowicz i OKS prowadzi już 3:1. Niecałe dziesięć minut do bramki rywali trafia ponowie Stachowicz i Wielowieś prowadzi już 4:1. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie Marca pokonuje Karol Brożyna i OKS wygrywa na Serbinowie aż 5:1.

Świetną dyspozycję w rundzie wiosennej kontynuują drużyny z Zakrzowa i Sobowa, które zanotowały trzecie z rzędu zwycięstwa. Junior pokonał Łęg Kopcie 3:1, Iskra zaś LZS z Krzątki 2:1.

W ramach 15. kolejki B klasy pierwszy w tabeli Junior rozegra mecz w Tarnowskiej Woli, plasująca się na trzecim miejscu Iskra podejmie Błękitnych z Komorowa, szósta w stawce Wspólnota zaś pojedzie do Chmielowa. Przerwę ma zaś wicelider z Wielowsi, który trzy punkty otrzymuje walkowerem, po wycofaniu się z rozgrywek LZS-u z Cygan.

KLASA OKRĘGOWĄ

Na właściwe tory powrócił OKS Mokrzyszów, który odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, wygrywając w Grębowie z miejscowym Słowianinem 1:0. W ramach 25. kolejki klasy okręgowej OKS Mokrzyszów podejmie Sokoła Sokolniki.

KLASA A

Z kolei w rozgrywkach klasy A rezerwy Siarki rozgromiły Strażaka z Przyszowa aż 12 do zera, Koniczynka zaś wygrała z Czarnymi w Lipie 1:0. W ramach 22. kolejki Koniczynkę czeka trudy mecz z drugą drużyną Siarki.

foto&video: Piotr Morawski