Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wielki Berlin pokonany! Tenisistki KTS Siarki ZOT Tarnobrzeg wygrywają pierwszy pojedynek finału Ligi Mistrzyń! (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 7, 2017 11:16 PM

Tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg pokonały 3:2 TTC Berlin w pierwszym meczu finałowym Ligi Mistrzyń. – Wygranie z Berlinem to jak pokonanie nas w polskiej ekstraklasie – komentował ” na gorąco” po meczu trener Zbigniew Nęcek.

O tym, że to najtrudniejszy z możliwych przeciwników, dobrze wie tarnobrzeski zespół jak i kibice których dzisiejszego wieczoru nie brakowało w hali MOSiR. W minionym sezonie nasze zawodniczki również w finale przegrały z zespołem TTC Berlin 1:3 i 0:3. – Wiemy z kim gramy, TTC to potężna drużyna zbudowana na rozgrywki Ligi Mistrzyń – mówił przed meczem szkoleniowiec tarnobrzeskiej drużyny, dodając iż kluczem do sukcesu może być ustawienie.

Pierwszy mecz finałowy tenisistki Siarki rozpoczęły od dwóch fantastycznych zwycięstw, najpierw Han Ying pokonała Petrissę Solję 3:0, w drugim zaś pojedynku Li Qian również w trzech setach  wygrała z Shan Xiaona, obecnie zajmującą 14 miejsce w światowym rankingu. – Li Qian zagrała dzisiaj najlepszy mecz w historii naszego klubu. Ten wynik pójdzie w świat – mówił po meczu trener Nęcek. W dwóch następnych meczach Viktoriya Pavlovich przegrała z Georginią Potą 0:3 zaś Han Ying uległa koleżance z reprezentacji Niemiec Shan Xiaona 1:3.

Losy meczu rozstrzygnęły się więc w piątej partii, w której plasująca się obecnie na 37 miejscu w rankingu światowym Li Qian, znów musiała się zmierzyć z wyżej notowaną rywalką, bowiem Petrissia Solja obecnie jest dwudziestą rakietą na świecie. Dzisiejszego wieczoru na naszą „Małą” nie było jednak mocnych, Li pokonała rywalkę 3:1, zapewniając tarnobrzeskiej drużynie zwycięstwo w pierwszym meczu finałowym Ligi Mistrzyń. Dla drużyny z Berlina była to zaś pierwsza porażka od dwóch lat.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w Europie rozegrane zostanie w Berlinie, w piątek 12. maja o godzinie 18.30.

KTS SIARKA ZOT TARNOBRZEG – TTC BERLIN EASTSIDE 3:2

Ying Han – Petrissa Solja 3:0 (11-8,11-8,11-8)
Qian Li – Xiaona Shan 3:0 (11-5,11-3,12-10)
Viktoriya Pavlovich – Pota Georgina 0:3 (8-11,9-11,8-11)
Ying HAN – Xiaona SHAN 1:3 (6-11,11-9,3-11,7-11)
Qian LI – Petrissa SOLJA 3:1 (11-4,11-9,8-11,11-6)

video: Agnieszka Nycz

 

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Wielki Berlin pokonany! Tenisistki KTS Siarki ZOT Tarnobrzeg wygrywają pierwszy pojedynek finału Ligi Mistrzyń! (fotoreportaż oraz video HD)

 1. sdfg Odpowiedz

  8 maja 2017 at 12:42

  Dzięki

 2. Rolo Tomassi Odpowiedz

  8 maja 2017 at 23:38

  Duma Tarnobrzega!

 3. Siarka Odpowiedz

  9 maja 2017 at 11:30

  Na 60-lecie klubu puchar Champions League

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>