Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierski Slaughter Of The Souls z utworem „Denial” walczy o drugiego Scyzoryka (video)

Maj 9, 2017 11:23 PM

Ruszyła IX edycja Świętokrzyskich Nagród Artystycznych – Scyzoryki Festiwal 2017. Wśród nominowanych jest sandomierski zespół Slaughter Of The Souls, laureat statuetki „Scyzoryki” w kategorii „Płyta”, w 2013 roku.

Tym razem zespół wykonujący muzykę spod znaku thrash metal / melodic death metal, nominowany został w kategorii „Przebój” za utwór „Denial”. To jedyna kategoria w której liczy się tylko wsparcie fanów, nominacje bowiem nie będą oceniane przez jurorów.

Głosowanie zakończy się w czwartek, 25 maja, o godzinie 24. Na utwór „Denial” zespołu Slaughter Of The Souls, głos można oddać tutaj

Zespół Slaughter Of The Souls powstał w Sandomierzu w roku 2004 jego pomysłodawcom i założycielem był gitarzystę Krzysztof “Mumin” Gozdyra i perkusista Marek “Maro” Wąciszh. Po roku do składu dołączył drugi gitarzysta Ernest “Pestka” Radzimowski.

Po licznych zmianach personalnych, stanowisko basisty objął Krzysztof “Thrashu” Szydło (2007), a wokalisty Grzegorz “Melon” Wilkowski (2008). Pod koniec 2010 roku muzycy rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem “MMXII”, którego oficjalna premiera odbyła się 28 września 2012 roku. Doświadczenie muzyków bazuje na udziale w takich zespołach jak: Corruption, Night Gallery, Land Of Fear i S.N.O.W.

*********************************************

Organizatorem Świętokrzyskich Nagród Artystycznych jest Fundacja Scyzoryki i „Echo Dnia”. Misją wydarzenia jest wyłanianie i nagradzanie najlepszych i najciekawszych świętokrzyskich artystów, promocja i wspieranie działalności świętokrzyskich artystów, integracja świętokrzyskiego środowiska artystycznego oraz promocja Kielc i regionu świętokrzyskiego poprzez sztukę. Obecnie Scyzoryki obejmują 8 głównych dziedzin sztuki: Literatura, Fotografia, Film, Kabaret, Teatr, Sztuki plastyczne i Taniec. Na najlepszych w festiwalu czekają statuetki Scyzoryka oraz nagrody finansowe, stypendia i udział w koncertach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>