Siedem bramek w Nowej Dębie. Stal przegrywa z Rzemieślnikiem z Pilzna (fotoreportaż oraz video HD)

Stal Nowa Dęba przegrała z Rzemieślnikiem z Pilzna 3:4 (1:1) w meczu 28. kolejki IV ligi podkarpackiej.

Przed meczem trener Majdański nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Łukasza Milanowskiego i Mateusza Góraka. Z powodów osobistych zabrakło Pawła Słomianego i Piotra Krawczyka. Miejscowych kibiców martwił szczególnie brak tego ostatniego zawodnika. Na wiosnę, Krawczyk był liderem ataku i najlepszym strzelcem drużyny z Nowej Dęby.

Od początku meczu, to gospodarze byli stroną dominującą. Na szpicy dwoił się i troił Maciek Wilk. Jednak zawodnicy Rzemieślnika umiejętnie odcinali go od wszystkich podań. W 31 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Rębisz. Skrzydłowy Stali nawinął obrońcę gości i strzałem zza szesnastki zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo 9 minut później było już 1:1. Arbiter główny podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Konrad Fryś. Piotr Bujak zdołał sparować piłkę, ale siła uderzenia spowodowała, że futbolówka wpadła do siatki.

Po zmianie stron na boisko wszedł Damian Wolański, który poderwał ekipę z Pilzna. Rzemieślnik przeszedł na grę dwoma napastnikami i całkowicie przejął inicjatywę. Drugą połowę goście zaczęli wyśmienicie . Już w 51 minucie, przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Szymon Adamski. Na 1:3 trafił Wolański, a w 85 minucie bezradnego Bujaka pokonał Radosław Macnar.

Kiedy wydawało się, że Stal już się nie podniesie, ponownie przypominał o sobie Rębisz. Skrzydłowy Stali otrzymał dokładne podanie ze środka boiska i mocnym strzałem pokonał golkipera z Pilzna. Nowodębianie poczuli krew i ruszyli do ataku. W 88 minucie kontaktowego gola zdobył Kamil Serafin i goście zaczęli drżeć o końcowy wynik. Podopieczni trenera Majdańskiego walczyli do ostatniej sekundy. Ostatecznie gospodarzom nie udało się wyrównać i ostatecznie, to Rzemieślnik schodził z boiska zwycięski.

źródło: Stal Nowa Dęba

STAL NOWA DĘBA – RZEMIEŚLNIK PILZNO 3:4 (1:1)

1:0 – Kamil Rębisz 31′
1:1 – Konrad Fryś 39′
1:2 – Szymon Adamski 51′
1:3 – Damian Wolański 62′
1:4 – Radosław Macnar 85′
2:4 – Kamil Rębisz 86′
3:4 – Kamil Serafin 88′

Stal: Piotr Bujak – Domagała (74. Paweł Bujak), Karnat, Kotrych, Franczyk (60. Panek), Karol Wilk, Głowacki, Szymon Serafin, Maciej Wilk, Rębisz, Kamil Serafin
Rzemieślnik: Pietraszewski – Fryś (85. Bała), Nalepka, Remut, Tragarz, Adamski, Ziaja (46. Wolański), Ślęzak, Florian (90. Tomasiewicz), Macnar, Barycza