Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb: Nie musiałem być na tej rozprawie. Na czerwcowej też mnie nie będzie (video HD)

Maj 16, 2017 12:58 PM

- Na wezwaniu do sądu jest adnotacja mówiąca o tym, że moja obecność na rozprawie nie była obowiązkowa – tłumaczy swoją nieobecność na rozprawie pojednawczej prezydent Tarnobrzega. Sądowych przeprosin od Grzegorza Kiełba domaga się jego były zastępca, Wojciech Brzezowski.

Mimo wspomnianej wyżej adnotacji w świetle której prezydent wcale nie musiał pojawić się na rozprawie, do sądu wpłynęło zwolnienie chorobowe, tłumaczące nieobecność G. Kiełba.

- Po co w takim razie dostarczył pan to zwolnienie? – pyta dziennikarka podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – To była moja nadgorliwość – odpowiedział prezydent, z którego dalszych słów można wnioskować, iż sprawę ze swoim byłym zastępcą nie chce rozwiązać „polubownie”. Prezydent zapowiedział bowiem, iż nie pojawi się na kolejnej rozprawie, której termin wyznaczono na 2 czerwca br. Powodem będzie wspólny wyjazd z synem do Warszawy. – Z panem Wojciechem Brzezowskim spotkam się na rozprawie głównej – tłumaczy G. Kiełb.

Mimo zwolnienia lekarskiego, prezydent w dniu w którym miała odbyć się rozprawa, pojawił się w dwóch tarnobrzeskich przedszkolach oraz przyjmował interesantów.

- Ja tym dzieciakom dwa tygodnie wcześniej obiecałem, że przyjdę na ten pokaz. We wtorek (9. maja – przyp.red) o godzinie 12 zaniosłem zwolnienie do sekretariatu. Spotkałem tam kilku mieszkańców, którzy poprosili mnie o to, bym ich wysłuchał, więc ich przyjąłem – tłumaczy prezydent.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

45 Responses to Prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb: Nie musiałem być na tej rozprawie. Na czerwcowej też mnie nie będzie (video HD)

 1. Ojoj Odpowiedz

  16 maja 2017 at 14:10

  Zwolnienie dla sądu „chory musi leżeć” nadgorliwością, tego w tym mieście jeszcze nie było

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  16 maja 2017 at 14:57

  Naprawdę, albo nasz prezydent jest bardzo kreatywny, albo bardzo przekonujący. Dla mnie taka logika jest pokrętna. Skoro, jak sam przyznał, postępowanie pojednawcze jest obligiem (a jak zrozumiałem, dla samego prezydenta smutną koniecznością, gdyż i tak pragnie rozprawy głównej) i niestawiennictwo jego jako oskarżonego powoduje skierowanie sprawy na rozprawę główną, to po co usprawiedliwiał swoją nieobecność?! Jaki to miało sens, skoro w czerwcu nie pojawi się na kolejnym posiedzeniu pojednawczym, a sprawa zostanie skierowana na rozprawę główną? Wydłużenie całego postępowania (a więc i zwiększenie kosztów)? Przecież, gdyby nie przedstawiał tego L-4 to już teraz sprawa byłaby skierowana na rozprawę główną.

 3. przepracowany Odpowiedz

  16 maja 2017 at 14:58

  a czym on sie tak przepracował, jak nigdzie nie jeździ i albo zwolnienie, albo bimba? Na radach go nie ma, w Województwie go nie znają

 4. szeryf Odpowiedz

  16 maja 2017 at 15:26

  Gdyby tak było jak mówi na tej konferencji to prezydent nie czekał by tyle czasu tylko od razu odebrał by telefony od dziennikarzy lub opublikował by oświadczenie na Facebooku i z miejsca odkręcił by to zamieszanie a kilka dni ciszy ze strony prezydenta świadczy, że cały sztab jego ludzi musiał nad dzisiejszą odpowiedzią pracować bo aż tak chory nie był skoro udzielał się publicznie :) Prezydent brnie coraz bardziej a lekarz, który wystawiał zwolnienie chyba słabo go przebadał skoro po badaniu u lekarza doktor stwierdził na zwolnieniu, że „chory musi leżeć” Ktoś tu kręci i oszukuje…

 5. Vega Odpowiedz

  16 maja 2017 at 15:29

  Ludzie, dajcie człowiekowi żyć, a nie ciągle jedno i to samo.

 6. CT Odpowiedz

  16 maja 2017 at 15:35

  Trzeba zrozumieć naszego wspaniałego prezydenta. Chłopina jest słabego zdrowia, problemy wynikające z przepracowania, a mimo to dalej leczy się ciężką pracą dla dobra miasta zamiast położyć się i odpocząć. Oby się to nie zakończyło utratą stanowiska, przecież organizm może powiedzieć dość. A tak poza tym uważam, że Grzegorz Kiełb jest najlepszym prezydentem w Polsce!

 7. alek Odpowiedz

  16 maja 2017 at 16:26

  Najlepsze jest to że wydział tak się główkował nad odpowiedzią, że od tygodnia nie jest w stanie podać programu dni Tarnobrzega

  • ede Odpowiedz

   17 maja 2017 at 16:10

   Program Dni Tarnobrzega który jest znany od ponad tygodnia

 8. mieszkaniec Odpowiedz

  16 maja 2017 at 16:31

  Medialnie to plasuje się tuź po prezydencie Słupska, wiele zamieszania, multum konferencji a niewiele efektów. PGK ma inne poczucie etyki. Po co zwolnienie chorobowe jak moźna było pracować? A juź tłumaczenie, o dostarczeniu zwolnienia dla sądu na rozprawę pojednawczą szyte grubymi nićmi. Jak nie było potrzebne to po co było załatwiać?

 9. Bratek Odpowiedz

  16 maja 2017 at 19:14

  Im więcej się tłumaczy tym bardziej się pogrąża ! Bo kto bierze zwolnienie na dzień w którym się było w pracy ???

 10. Mieszkaniec Odpowiedz

  16 maja 2017 at 21:33

  Jak się zmieni władza, to i mieszkańcy i urzędnicy docenią to, co teraz jest. Grześka znam lata. Gdzie bym nie pojechał, z kim bym nie rozmawiał, to słyszę: Grzesiek pomógł nam, to fajny i dobry człowiek. Grzesiek pomaga PiS, PO, PSL i wszystkim…to ja się pytam, zły? Jest w porządku człowiekiem. Doceńcie to co ludzie macie. A PiSem się nie przejmujcie, jest dwóch ludzi – dwóch prezesów (bez nazwisk), którzy mają jebucką wiedzę i mega znajomości, którzy pomogą i jemu, a przede wszystkim miastu.

  • Bratek Odpowiedz

   16 maja 2017 at 21:49

   Wystarczy posłuchać ostatnia sesję i wszystko wiadomo jak działa !

 11. Jan Odpowiedz

  16 maja 2017 at 21:40

  Gorszego steku bzdur nie słyszałem dawno. No porażka prezydent nas kompromituje.

 12. mieszkaniec Odpowiedz

  16 maja 2017 at 22:19

  A może by tak do telewizji to zgłosić?! Niech Polska widzi jakiego mamy „PREZYDENTA”

  • Michał Odpowiedz

   16 maja 2017 at 22:50

   Nigdzie nie zgłaszać! Ile można?! Jak można tak nękać człowieka! Człowieka, który tyle robi dla miasta! I na ulicy, i w urzędzie! Prezydent wyjaśnił wszystko, sprawa załatwiona. Można usunąć tego newsa i te głupie komentarze, które domyślam się jakie osoby wypisują. Za poprzedników w urzędzie się pracowało dużo gorzej! A Pan Prezydent Kiełb jest prawdziwym gospodarzem, który dba o swoich pracowników i mieszkańców!
   Ludzie! Naprawdę nie widzicie, że to próby dyskredytacji?! Co Wam przeszkadzają jakieś sprawy sądowe – prywatne sprawy Pana prezydenta! Ten człowiek nie ma życia, ciągły stres i nerwy! A ma żonę i dzieci! Jak można być takim bezdusznym!
   Sprawa jest zakończona i w ogóle nie powinno się tego podawać do publicznej wiadomości! Skandal! Ciekawe, czy nikt inny z Was nie miał spraw w sądzie?! Np. Pan Mastalerz, poprzedni prezydent?! A jak traktował urzędników? Nie mówię o nagrodach, ale o zwykłym podejściu do drugiej osoby! Ja Pana Prezydenta szanuję i mu współczuję jednocześnie. I podziwiam, że temu człowiekowi nadal się chce!

   P.S. Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem Urzędu Miasta.

   • Maniek Odpowiedz

    16 maja 2017 at 23:45

    O ile wiadomo to sprawa się dopiero zaczyna !
    A co do komentarzy to chyba każdy ma prawo się wypowiedzieć co myśli!
    Równie dobrze można nazwać twój komentarz głupim !

 13. tbg Odpowiedz

  16 maja 2017 at 22:38

  RTA24 podało, że jeden z lokatorów wziął się za radę nadzorczą TSM. Okazało się, że zgodnie ze statutem TSM w radzie nadzorczej TSM można zasiadać maksymalnie dwa razy. Tymczasem siedem osób z obecnej rady zasiada już po raz trzeci. Nie zauważyli tego zapisu:
  - megamózg prawniczy likwidatora SIARAKOPOLU na którego pensję zrzucają się spółdzielcy,
  - megamózg szefa – szefów w tsm
  - megamózg obecnego członka rady nadzorczej, czyli PREZYDENTA TARNOBRZEGA, który podobno też jest prawnikiem

  Trzy megamózgi i taka podstawowa nieznajomość przepisów albo… celowe zagranie.

  Powstaje pytanie: czy 7 osób – łącznie z PREZYDENTEM TARNOBRZEGA = zwróci nienależnie pobrane diety za zasiadanie w radzie nadzorczej TSM?

  Skoro PREZYDENT TARNOBRZEGA pobrał rocznie ponad 11 000 diety to 7 osób pobrało blisko 80 000 zł diet, czyli przez dwa lata nieprawnego pobierania diet TSM wypłaciła tym siedmiu nieuprawnionym osobom blisko 160 000 zł – STO SZEŚĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH .

  STO SZEŚĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH !!!

 14. Bob Odpowiedz

  16 maja 2017 at 23:33

  @ Michał napisał „….podziwiam, że temu człowiekowi nadal się chce!”
  No, ja też bardzo podziwiam, że nadal mu się chce…:)

 15. Owen Odpowiedz

  16 maja 2017 at 23:37

  Michał, marnujesz się chłopie! Powinieneś zostać adwokatem prezydenta, ale jak nie masz wykształcenia prawniczego, to przynajmniej doradcą. Obecni fundują Grześkowi równię pochyłą.

  • Ojoj Odpowiedz

   17 maja 2017 at 08:39

   On już doradza, co dzień ;)

 16. Michał Odpowiedz

  17 maja 2017 at 00:44

  A @Owen i @Maniek to jak mają naprawdę na imię? Norbert? Wojtek? czy Kamil?
  Pan Prezydent nie potrzebuje adwokata, bo sam skończył studia prawnicze! To po pierwsze. Po drugie, ma swojego adwokata, więc się o to nie martw! A po trzecie, to co Cię to obchodzi. Boli Was, że mamy odpowiedzialnego włodarza, który jest gotów się poświęcać dla naszego miasta? Zresztą, z kim tu dyskutować! Zapytajcie w Urzędzie Miasta, co sądzą o Panu Prezydencie, a nie tylko w internecie zatruwać komuś życie! Pan Prezydent jest najlepszym władcą Tarnobrzega od czasów komuny, zmniejsza zadłużenie miasta, powstają nowe inwestycje, będzie obwodnica, galeria, coś się dzieje. Wiadomo, jest ciężko, ale ten człowiek każdego dnia ciężko pracuje, nawet mimo choroby siedzi w gabinecie, nie zostawia mieszkańców, dzieci. A dziennikarze tak go atakują! Gdzie jakiekolwiek poczucie wstydu…

 17. owen Odpowiedz

  17 maja 2017 at 02:29

  „jest najlepszym władcą Tarnobrzega”, „mamy odpowiedzialnego włodarza”?! Juz nie władcę? Chłopie, czy ty w ogóle wiesz co piszesz???
  Pytasz, co mnie to obchodzi? A to, że prezydent jest pracownikiem mieszkańców,
  opłacanym z naszych podatków i ma psi obowiązek stosować się do norm, reguł a także przepisów, które obowiązują w s z y s t k i c h.
  Winni są dziennikarze, że się tym interesują? To ich praca. A każdy kto tutaj przedstawi swoje zdanie według ciebie musi być albo Mastalerzem, albo Kalinką, albo kimś tam jeszcze.No gratuluję poziomu umysłowego!
  W jednym tylko się z tobą zgadzam: nie ma z kim dyskutować bo do dalszej dyskusji się nie nadajesz.
  Ale dam ci radę, nie kompromituj już prezydenta bzdurami które wypisujesz, sam się wystarczająco kompromituje bez twojej pomocy.

  • Michał Odpowiedz

   17 maja 2017 at 03:18

   A do jakich norm, reguł czy przepisów Pan Prezydent się nie zastosował? Popełnił jakiś czyn zabroniony? Słucham!
   To ty się kompromitujesz, nie macie żadnego haka, bo czego jak czego, ale prawa to akurat Pan Prezydent przestrzega! Zresztą, nie wypadałoby mu nawet inaczej! Nikt nie jest idealny, niech każdy popatrzy na siebie, a dostrzeże swoje wady!

   • ja Odpowiedz

    17 maja 2017 at 11:30

    Jednym słowem wszystko jest w porządku tylko źli ludzie się czepiają .Zapamiętajcie trzeba iść do lekarza po zwolnienie, a następnie iść do pracy i dwie pensje lecą ,a jak się ZUS przyczepi to trzeba powiedzieć że przecież wszystko jest w porządku bo pan Prezydent-prawnik tak twierdzi :-)

 18. mieszkaniec TSM Odpowiedz

  17 maja 2017 at 08:42

  uuuuuuuuuu to ładnie wyszło, jakie są konsekwencje prawne takiego zachowania? Kto za to ponosi odpowiedzialność? Ostatnio bardzo nieładne rzeczy wychodzą w związku z osobą Prezydenta. Zaraz się okaże, że z tych wszystkich swoich fuch zarabia więcej niż pewien biznesmen z rady miasta. Oczywiście gdyby to było w zgodzie z literą prawa, to nic do tego, ale tu widzę, że zaczynają wychodzić piękne kwiatki. Nie ma szczęścia do prezydenta nasz Tarnobrzeg ostatnio :(

  Ps. do tych komentatorów co chwalą za działania na ulicy: LUDZIE!!! Samo fotografowanie się nic nie wnosi i spacery. Z tego nie ma inwestycji i pieniędzy dla biednego Tarnobrzega! Tu trzeba zakasać rękawy i załatwiać fundusze, a nie siedzieć na zwolnieniu.

  Dni Tarnobrzega nie mogą poskładać do kupy gdzie zostało parę dni, a uważają się za wielce zorganizowanych.

  • Prawnik Odpowiedz

   17 maja 2017 at 10:48

   Nie zgodzę się tylko z ostatnim zdaniem, że „W tym przypadku pracodawcą Grzegorza Kiełba jest… prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.”.

   http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/czynnosci-pracodawcy-wobec-wojta

   • bob Odpowiedz

    17 maja 2017 at 11:36

    Rozumiem, że chodzi ci o ten trzeci przypadek „innych czynności”. Tak, za sprawy kadrowe w urzędach miast i gmin odpowiadają sekretarze. A sekretarz urzędu w Tarnobrzegu już się wypowiedział w poprzedniej audycji Radia Rzeszów
    na ten temat.To co mówi, pokazuje stopień jego poddaństwa (oddania)prezydentowi. Co do pracodawcy to prezydent rzeczywiście sam jest swoim pracodawcą, chociaż w normalnie funkcjonującym społeczeństwie są nimi sami mieszkańcy.Pozdrawiam.

    • Tomek Odpowiedz

     17 maja 2017 at 21:37

     Znajdź w jakimkolwiek urzędzie gminy w tym kraju sekretarza, co napuszcza kontrolę na swojego szefa. Musiałby chyba być z rozumu obran :-D

 19. Uważny słuchacz Odpowiedz

  17 maja 2017 at 10:59

  PGK mówi, że o swojej nieobecności w pracy poinformował swoją sekretarkę z samego rana, następnie koło południa dostarczył zwolnienie i gdy przyszedł to okazało się, że czeka na niego kilka osób… To ja się pytam czy sekretarka nie poinformowała tych ludzi, że „prezydenta dziś nie będzie, proszę nie czekać i przyjść 16 maja”? (Bo do 15 maja było zwolnienie) Coś mi tu nie gra… Od razu widać, że te tłumaczenia PGK są grubymi nićmi szyte…

 20. TBG Odpowiedz

  17 maja 2017 at 11:46

  Nie szukaj logiki w wypowiedziach prezydenta bo jej nie znajdziesz. Wyobrażam sobie jak cały sztab ludzi pracował nad przygotowaniem tej konferencji, ale Grześ jest naprawdę mało pojętny. Jeśli do tego braku błyskotliwości dodać arogancję i przekonanie o swojej nietykalności, to jawi się całkiem konkretny obraz – jak to ktoś na poważnie wyżej ujął – .

 21. TBG Odpowiedz

  17 maja 2017 at 11:49

  - jak to ktoś na poważnie wyżej ujął – .

 22. TBG Odpowiedz

  17 maja 2017 at 11:50

  „Władcy Tarnobrzega”.

 23. Riazań PG Odpowiedz

  17 maja 2017 at 12:02

  Pinokio!!!
  Stop umysłowej impotencji.

 24. Jasiu Odpowiedz

  17 maja 2017 at 13:16

  Temat poruszony w komentarzach dotyczący Rady Nadzorczej TSM (Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej) jest o tyle ciekawy, że może nieść za sobą prawne konsekwencje. Zapewne nie karne ale np. zwrot pobranych diet (11 000 za 2015 rok w przypadku Prezydenta).

  Chociaż mam tu wątpliwości bo sporo zostali wybrani i wykonywali swoje statutowe obowiązki to niby dlaczego za ten czas mieli by zwracać pobrane pieniądze ?

  W TSM „przyspieszone wybory” zatem na czasie :)

 25. serio Odpowiedz

  17 maja 2017 at 14:36

  ja bym zadał inne pytanie a mianowicie, czy jeśli Pan był chory, zwolnienie aż na 7 dni, ze wskazaniem na leżenie, to czy nie bał się Pan że dzieci się od Pana zarażą? Jak dziecko jest np przeziębione, to przedszkolanki nie chcą przyjmować takich dzieci aby nie zaraziły innych…

  • Lekarz Odpowiedz

   17 maja 2017 at 16:45

   Chyba, że w grę wchodzi choroba psychiczna to wtedy niekoniecznie

   • tbg Odpowiedz

    17 maja 2017 at 16:49

    W zaleceniach podobno było „chory powinien leżeć”. Nie sądzę, że w zaburzeniach psychicznych byłoby to wyegzekwowania.

 26. mieszkaniec TSM Odpowiedz

  17 maja 2017 at 17:28

  Grzesiu oszczędź już tego wstydu i odejdź w siną dal, jak najdalej od Tarnobrzega, może twoi kumple z psl ci załatwią gdzie indziej jakiś stołek

 27. Kasia Odpowiedz

  17 maja 2017 at 21:47

  Drodzy tarnobrzeżanie !.Agresywna retoryka tego forum to odbicie lustrzane obrad sesji Rady Miasta .W poprzedniej kadencji były juz Prezydent Mastalerz bezlitośnie atakował byłego Prezydenta Dziubińskiego. Dwa lata obecnej kadencji to walka pomiędzy byłym Prezydentem Mastalerzem a Prezesem tarnobrzeskiego PISu Kalinką byłym już przewodniczącym. A dzisiaj powstało egzotyczne trio -Mastalerz , kalinka i Dziubiński którzy zjednoczyli się w walce ze wspólnym wrogiem Prezydentem G. Kiełb. A dlaczego wróg ? Bo ma własne zdanie, nie boi się Pisu i Mastalerza .Pracuje i dobrze wykonuje swoje obowiązki. A co najważniejsze nie daje się sprowokować. A tro walczy tak : Co by nie zrobił i pomyślał Prezydent Kiełb -to nie ,bo nie i wrzawa . O tym należy pamiętać i dokonywać własnej oceny poczynań Pana Prezydenta i dokładnie przyglądać sie tej sytuacji .Prawidłowe wnioski przyjda same. Nalezy tez bacznie
  obserwować obrady Rady Miasta. Nadzieja w nowym przewodniczącym Panu Bożku.

  • alek Odpowiedz

   17 maja 2017 at 21:50

   Pracowniku urzedu plci meskiej, niepodawaj sie za kobiete bo nie wypada i idz spac bo od rana trzeba zbierac zaslugi zeby nagroda byla

  • Maniek Odpowiedz

   17 maja 2017 at 22:01

   Gdybyś baczniej wszystko obserwowała od początku kadencji, to doskonale byś wiedziała dlaczego PGK stał się wrogiem- jak to Ty ujęłaś….
   Tyle ,że sytuacja była akurat chyba troszkę odwrotna- to PiS zaczął być niewygodny dla PGK !
   A dlaczego to już sobie odpowiedz sama ja to pytanie !

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    17 maja 2017 at 22:13

    To co napisał user Kasia jest prawdą. Przyjdzie czas, a nadejdzie, to się dowiecie, jaki był złoty PiS w TBG. I może wtedy wam się oczy otworzą. Wiecie poza ty co? Norbert za tego typu komenatrze to by poblokował fora, pozawiadamiał policje itd. A PGK nie reaguje na szczekaczy bo ma swoje zasady. Tyle razy Wam piszę, to dobry chłop, a Wy ślepcy lub opłacani na forach, piszecie to, co piszecie.

    • mieszkaniec TSM Odpowiedz

     18 maja 2017 at 08:58

     Nie jest prawdą. To, że wychodzą rzekome machlojki i rzekome niedopełnienia obowiązków, to nie można się wypowiedzieć? I być obrażanym od szczekaczy? Jeszcze tego brakowało, żeby Kiełb blokował fora :D Na czym by siedział i co czytał? Jakby wszystko poblokował.
     Interesuje mnie na co i na kogo pensje idą pieniądze z mojego czynszu. Wam by pasowało żeby się nikt nie interesował i o niczym nie wiedział. A jak się interesuje i wychyli to szczekacz, co on chce?

 28. owen Odpowiedz

  19 maja 2017 at 00:30

  Konferencja pod hasłem ” A co mi zrobicie”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>