Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przewodniczący klubu radnych PiS Kami Kalinka: Prezydent powinien przeprosić mieszkańców i W. Brzezowskiego (video)

Maj 17, 2017 9:39 PM

- Uważam, że pan prezydent powinien przeprosić mieszkańców za swoje zachowanie związane ze zwolnieniem lekarskim.(…) Powinien przeprosić bo wszystkich mieszkańców prawo obowiązuje a prezydent nie jest ponad prawem, powinien świecić przykładem (…) – mówił podczas wczorajszego briefingu prasowego przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnobrzegu, Kamil Kalinka.

- Uważam, że powinien bezwzględnie przeprosić pana prezydenta Wojciecha Brzezowskiego i jego rodzinę za to wszystko co zostało powiedziane (…) Uważam również, że prezydent powinien bezwzględnie przeprosić mieszkańców Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za to oszustwo, bo jeżeli ktoś z premedytacją kandyduje w wyborach wiedząc, że nie może już zasiadać w radzie, to jest po prostu oszustwo – dodał.

Przewodniczący Kamil Kalinka poinformował również iż zbiera podpisy pod pismem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z prośbą o podjęcie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez prezydenta.

TREŚĆ PISMA: „W związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim przez Pana Grzegorza Kiełba – Prezydenta Miasta Tarnobrzega w dniach 8-15 maj 2017 roku, niżej podpisani radni Rady Miasta Tarnobrzega zwracają się z prośbą o podjęcie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pana Grzegorza Kiełba

Na zwolnieniu lekarskim widniała adnotacja, iż chory powinien leżeć, natomiast Pan Prezydent pełnił w tym czasie różne obowiązki służbowe, o których osobiści informował opinię publiczną na konferencji prasowej w dniu 16 maja 2017 roku. Zaistniała sytuacja wzbudziła szerokie oburzenie społeczne mieszkańców Tarnobrzega, dlatego reż jako przedstawiciele organu stanowiącego i kontrolnego miasta zwracamy się z prośba o podjęcie kontroli”.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

49 Responses to Przewodniczący klubu radnych PiS Kami Kalinka: Prezydent powinien przeprosić mieszkańców i W. Brzezowskiego (video)

  1. Mieszkaniec Odpowiedz

    17 maja 2017 at 21:56

    Curwa, ale kyrk.

    • Mieszkańcy Tarnobrzega Odpowiedz

      18 maja 2017 at 07:49

      Dzięki Bogu mamy jeszcze w Tarnobrzegu kilka osób, które chcą coś zrobić dla tego miasta, bo przy tak marnym prezydencie Kiełbiku to miasto stacza się coraz to bardziej

      • Wojty Odpowiedz

        18 maja 2017 at 21:51

        Nie ma złudzeń, miasto nie ma żadnej szansy dopóki u steru jest Kiełb i jego świta. Gdyby miał odrobinę godności podał by się do dymisji.

  2. Utm Odpowiedz

    18 maja 2017 at 08:24

    Po co on robi konferencję? Żeby spaść ze stołka przewodniczącego mając większość w radzie go trzeba być mistrzem. Jeszcze zobaczycie kto tak naprawdę działał na korzyść miasta.

  3. alojz Odpowiedz

    18 maja 2017 at 12:06

    Panie Kalinka Pan to ma talent – czego się pan dotknie zamienia pan natychmiast w gówno. Zmarnował pan swój potencjał polityczny, zmarnował pan potencjał tarnobrzeskiego PISu. Dlaczego ? Po pan nie dorósł jeszcze, że o brakach w wychowaniu nie wspomnę. A zatem może warto zamiast polityką zająć się czymś innym – proponuję pracę w gospodarstwie.

  4. sdfg Odpowiedz

    18 maja 2017 at 13:50

    kłócą się w Tarnobrzegu, a śmieją się z nas w województwie, bo dzięki takim baranom, Tarnobrzeg traci a zyskują inni kosztem Tarnobrzegu, ohyda, banda bezmózgich władnych -

  5. egzaminator Odpowiedz

    18 maja 2017 at 13:57

    Typowa filozofia kalego-kalinki.To wszystko odbywa się w godzinach pracy WORD gdzie za siedzenie w pracy płacą!!! a nie załatwianie swoich spraw.

    • Stop propagandzie Kiełba Odpowiedz

      18 maja 2017 at 23:46

      Sieroto, akurat dyrektor WORD, tak samo jak prezydent miasta ma nienormowane godziny pracy. Siedzenie w Urzędzie czy Spółdzielni 8h przed komputerem i pisanie podobnych Tobie komentarzy nie przekłada się na jakiekolwiek efekty pracy. Więc już czas wziąć się za prawdziwą robotę

  6. Mieszkaniec Odpowiedz

    18 maja 2017 at 14:15

    Kończ waść, wstydu PiSowi i mi jako sympatykowi PiS-u oszczędź. Panie Ortyl, zmień pan kadrę PiS w TBG. I będzie ok.

    • Kiełbie we łbie Odpowiedz

      18 maja 2017 at 23:41

      Taa… powiedział gość z PO :)

  7. Kuba Odpowiedz

    18 maja 2017 at 14:55

    Mam pytanie do Pana K. Kamili – czy w dniu dzisiejszym miał Pan dzień wolny, czy konferencję zorganizował w ramach nienormowanego czasu pracy dyrektora WORD? Jeżeli czynił to Pan w ramach pełnionej funkcji dyrektora WORD to proszę o uzasadnienie jaki ma związek tematyka zorganizowanej konferencji ze sprawami WORD i pełnioną funkcją dyrektora tejże instytucji?

  8. Damian Odpowiedz

    18 maja 2017 at 15:26

    Brawo Kamil. Punktuj tą bandę

    • alek Odpowiedz

      18 maja 2017 at 16:37

      Brawo, w końcu ktoś zaczyna głośno mówić, co tu się wyprawia!

      • Odpowiedz

        18 maja 2017 at 16:40

        Nie ma to jak odpisać samemu sobie.

        • Maniek Odpowiedz

          18 maja 2017 at 17:57

          Ja też powiem- BRAWO KAMIL !!!

          • Ambertusk

            18 maja 2017 at 21:56

            Brawo Kamil. Kiełb zaorany!

  9. Jack Odpowiedz

    18 maja 2017 at 17:11

    Coraz ciekawiej. Zastanawiam się czym jeszcze w tej kadencji zaskoczy nas Pan Prezydent. Po tym co tutaj usłyszałem to raczej niczym dobrym.

  10. Magura Odpowiedz

    18 maja 2017 at 17:39

    No cóż,spodziewałem się petardy ze strony pana Kalinki,a on tylko zimnego ognia próbował zapalić.Na miejscu prezydenta to podałbym do sądu tego pana,m.innymi za insynuacje i pomówienia typu,,wymyślone zwolnienie..oszukał mieszkańców TSM..”Panie Kalinka widzę,że pan funkcjonuje identycznie jak pana partia-próbuje kłmastwami i oszczerstwami karmić ludzi i traktować nas jak bydło bez rozumu.Co do pierwszego wątku,to np. z własnego doświadczenia wiem,że lekarze nie wypisują zwolnień do soboty czy też niedzieli,bo to są zazwyczaj dni wolne od pracy i jeżeli już to do piątku albo poniedziałku.Ale panu się wydaje…więc rzuca swoje widzimisie..Co do drugiego wątku-to chyba sprawa jest w sądzie i sąd to oceni-po co pan nerwowo broni swojego kolesia?!Apropo-poprzedni prezydent też wyrzucił z pracy pana Brzozowskiego..uparli się na niego czy co?!Co do trzeciego wątku-to dlaczego pan mówi półprawdy?!Dlaczego pan nie wspomni,że dotyczy to 9 członków Rady Nadzorczej?I dodajmy,że to oni sami się tam nie wybierają i nie oni są od oceny czy mogą zasiadać w Radzie czy też nie.A konfliktu interesów nie ma i wie pan o tym doskonale,bo już poprzedni prezydent ten,,wątek”podał do rozstrzygnięcia organom prawnym i nie stwierdzono niczego,co by tego zabraniało.I niech pan doda też,że prezydent Dziubiński pełniąc funkcję prezydenta miasta,także był równocześnie członkiem Rady Nadzorczej i i także nic niezgodnego z prawem wówczas nie stwierdzono.Ale to bodajże pana kolega partyjny,więc udajemy,że nie pamiętamy,prawda?A poza tym to dla dziecinada,próba dowalenia,odegrania się..i tyle!ŻENADA jak dla mnie!

    • Maniek Odpowiedz

      18 maja 2017 at 17:53

      Kamil ma rację co do celowości zwolnienia od poniedziałku do poniedziałku, bo jak można było to niejednokrotnie zauważyć to prezydent zbytnio sesji chyba nie lubi !
      Poza tym z wielu jego argumentami można się zgodzić, bo prawo faktycznie powinno obowiązywać wszystkich jednakowo, a nie tylko tych zwykłych ,,szaraków “!!!

  11. Idi Odpowiedz

    18 maja 2017 at 18:59

    Kamil utrącisz Grześka i schedę po nim w postaci Jolki będziesz musiał przejąc. Tak więc szykuj skrzynkę prezerwatyw, maskę gazową CKM na oczy i do boju…

    • Utm Odpowiedz

      18 maja 2017 at 20:13

      Na jego miejscu podalbym Cię do sądu. Ale on tego nie zrobi bo po prostu ma jaja. Kalinki…idźcie już z tego TBG i weźcie jeszcze ze sobą Norberta. Bo mnie już szlag trafia na wasze durackie gęby patrzę…a następnym razem Kamil przygotuj się dobrze merytorycznie z prawa pracy. Bo nic Grzeskowi nie zrobicie. Gwarantuje to Ci.

      • Maniek Odpowiedz

        18 maja 2017 at 22:12

        A kto Ci każe ich oglądać skoro Ci się nie podobają ???

  12. Aga Odpowiedz

    18 maja 2017 at 22:49

    Raz dałam się nabrać razem z rodziną oddając głos na Pana Kiełba drugi raz tego błędu nie popełnię!

    • Anusia Odpowiedz

      18 maja 2017 at 23:48

      Aga, a ja myślę że nie tylko ty. To co ten człowiek wyrabia woła o pomstę do nieba!

  13. TBG Odpowiedz

    18 maja 2017 at 23:56

    Można Kalinkę lubić albo nie, ale tylko on się odezwał na temat zachowania prezydenta. Zachowania poniżej wszelkiej krytyki. Osobiście za Kalinką nie przepadam, dostrzegam jego wady i błędy. Jednak w stu procentach zgadzam się
    z tym co powiedział na temat zwolnienia lekarskiego Kiełba i jego tłumaczeń.
    Prezydent odwala numery jak w cyrku, śmieje sie wszystkim w gębę i CISZA.
    A co na to inni radni, nowy przewodniczący rady? Siedzą cicho bo im się to podoba? Wątpię. Powodów niech się każdy sam domyśli.A gdzie radny Mastalerz?
    Zadaniem radnych jest patrzenie prezydentowi na ręce, a więc kontrolowanie pracy prezydenta. Jak waszym zdaniem wywiązuje sie z tego obowiązku nasza rada miasta?
    Bo co by nie mówić to przynajmniej Kalinka zabrał głos i powiedział to co bardzo wielu mieszkańców myśli i co wielu bardzo chciałoby powiedzieć ale nie może albo się boi.

  14. mieszkaniec Odpowiedz

    19 maja 2017 at 07:53

    Prezydent ma prawo dobierać sobie współpracowników, szczególnie swoich zastępców. Uznał, źe PiS w najbliźszych wyborach wystawi swojego kandydata na prezydenta, który będzie jego konkurentem dlatego teź w trosce o obronę swojej pozycji zerwał wspólpracę z PiS odwołując wiceprezydenta Wojciecha Brzezowskiego oczerniając go publicznie wymyślonym bezpodstwanym pomówieniem za które mam nadzieję odpowie i przeprosi. Następstwem tego była rezygnacja wiceprezydenta Józefa Motyki i późniejsze zmiany w radzie. Czy osoba prezydenta Grzegorza Kiełba zasuguje na powaźanie? Prezydent, który nie potrafi przyzwoicie rozstać sie ze swoim zstępcą nie zasługuje na mój szacunek. Moźna sobie wyobrazić w jakiej sytuacji znajdują sie osoby jeszcze stojące przy jego boku. Mogą być w kaźdym czsie odwołane i pomówione co w czasie dwuletnich rządów tego prezydenta miało miejsce, przyładów jest wiele. Wynikiem tych zmian nie tylko spadła jakośc zarządzania miastem ale równieź skończyła się moźliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy z województwa i rządu. Jak zostanie to ocenione przez wyborców dowiemy sìę za rok.

    • CT Odpowiedz

      19 maja 2017 at 12:39

      Prawda jest taka, że gdyby prezydent myślał samodzielnie, to rozstanie z PiS nie było mu wcale na rękę, toczenie wojenek i niepotrzebne insynuacje, mógł spokojnie współpracować z wiceprezydentami, dogadywać się, szukać kompromisów, dzięki ich wsparciu dograć chociaż trochę funduszy z województwa na rozwój infrastruktury, oddłużać miasto i preferować politykę dialogu. Wolał jednak konfrontację. W momencie współpracy drugą kadencję miałby pewną, ponieważ PiS nie wystawiłby nikogo konkretnego a mieszkańcy Tarnobrzega, którzy raczej są negatywnie nastawieni do PiS zagłosowaliby za nim. A tak nastąpiła konfrontacja, nie ma efektów działania prezydenta, a i ataki będą zewsząd, chłop zaczyna się gubić. Nastąpi rozproszenie kandydatur i może się okazać, że nie wejdzie do drugiej tury, bo żelazny elektorat PiS poprze swojego, a ci którzy nie lubią PiSu ani Grzegorza Kiełba kogoś trzeciego.

  15. Mieszkaniec Odpowiedz

    19 maja 2017 at 09:39

    Żeby wyście znali prawdę o PiS i Kalince to byście inaczej mówili.

    • Damian Odpowiedz

      19 maja 2017 at 10:27

      jaką prawdę? Taką której nikt nie zna, tylko Kiełb? Taką której jeszcze nikt nie wymyślił? haha To są właśnie te detale. Kalinka z Wice Prezydentami pokazali dowody w sprawie, że zostali pomówieni, a Kiełb odpowiada na to, że a ja coś wiem, ale nie powiem. Ot cała wasza polityka.

      • Mieszkaniec Odpowiedz

        19 maja 2017 at 10:53

        Nie mówię o tym, ale gdybym o tym napisał, min o rodzinie i co wyprawiali, to bym się musiał ciągać z nimi po sądach.

        • przedsiębiorca Odpowiedz

          19 maja 2017 at 21:55

          Prawdę to ja bym chciał wiedzieć co za leszcz z urzędu miasta siedzi i pisze tak żenujące komentarze.

  16. Młody Odpowiedz

    19 maja 2017 at 10:35

    Cieszę się, że ktoś mówi głośno o tych sprawach, bez mediów i bez paru prawych radnych nic byśmy nie wiedzieli i siedzieli bez wiedzy kto co i kiedy. Dziękujemy dziennikarzom, że jest możliwość wypowiedzi, że poruszane są niewygodne dla Prezydenta Kiełba i jego kolesi tematy. Zagłosowałem na niego raz, jeszcze namawiałem kolegów, żeby głosowali w drugiej turze i jak teraz się muszę wstydzić? To jest dla mnie hańba. Już nigdy nie poprę tego człowieka, po tym jakie świadectwo daje o sobie.

  17. Mieszkaniec Odpowiedz

    19 maja 2017 at 12:33

    Też się cieszę, że pan Kalinka nie zna kodeksu pracy, że nie ma go w WORD bo co chwilę bo PiS…, że takie farmazony wyprawia, że zdrowy jest i nie choruje (?), no dosłownie jak jego kolega Lucjan – ani jednego ani drugiego w biurze zastać nie można :)

    • przedsiębiorca Odpowiedz

      19 maja 2017 at 21:47

      Takie farmazony może pisać tylko ktoś, kto całe życie jest urzędnikiem. Przedsiębiorca i każdy normalny człowiek jako kryterium efektywności pracy dla władz miasta stawia przed sobą liczbę pozyskanych środków zewnętrznych, ilość przeprowadzonych w mieście inwestycji, nowych miejsc pracy itd., a tutaj widzę, że dla kilku osób z otoczenia prezydenta Kiełba kryterium jest ile czasu kto przesiedzi w biurze (najlepiej przy kawie i komputerze).

      Zdaniem moim, jak również bardzo wielu osób, z którymi rozmawiam, Tarnobrzeg w porównaniu do Stalowej Woli, Mielca czy nawet Nowej Dęby stacza się coraz bardziej. Jeszcze półtora roku rządów tego pana, który zwie się Grzesiek Kiełb (jak to było na plakatach wyborczych) i z miasta Tarnobrzeg zrobi się prywatny folwark.

      Szkoda tylko, że w tym mieście nikt nie rozumie przedsiębiorców, bo naprawdę wiele rzeczy można by tu zrobić, zmienić. Cała nadzieja w tym, że za półtora roku ten mały chłopiec (prezydent), który zabawia się miastem jak chłopiec w piaskownicy, znajdzie sobie inne zajęcie.

      Miasto piękne, ludzie wspaniali, a prezydent pipa

      • Mieszkaniec Odpowiedz

        20 maja 2017 at 07:32

        Jako baczny obserwator naszej rzeczywistości uważam, że nie masz racji. Zobacz na przetargi na stronie UM, zapytaj w UM, ile udało się pozyskać i na co – nie jest tego mało. To raz, dwa samorząd nie jest zgodnie z ustawa o nim stanowiącą podmiotem odpowiedzialnym za tworzenie miejsc pracy, lecz ma tworzyć warunki pod a nie – powtórzę – być odpowiedzialny za. Nie jesteś żadnym przedsiębiorcą, tylko takim kalinkiem. Nie znam osoby, która poszłaby do Grześka, w tym przedsiębiorcy i on nie udzielił pomocy. Nawet jakby przyszedł do niego Motyka czy Brzezowski to bym im pomógł. I za to dostaje po dupie. Ale właśnie niech się nie zmienia. Trzeba było iść do poprzednika, pierwszego bawidamka TBG i coś załatwić. Zostałbyś pozorny przedsiębiorco publicznie wyśmiany i poddany ostracyzmowi społecznemu. Przykład? Jak znasz to idź do właściciela firmy Trans (celowo nie kończę) mieszczącej się w stalach i zapytaj…a przykładów znam ohohohoho masę.

        • Jacklin Odpowiedz

          20 maja 2017 at 08:35

          No oczywiście baczny obserwatorze vel szanowny urzędniku z otoczenia prezydenta Kiełba. Tyleż to mamy ogromnych inwestycji… Centrum obsługi inwestora każdego dnia pęka w szwach, ludzie z całej Polski przyjeżdżają do Tarnobrzega założyć firmę, podśpiewując żwawo w wielogodzinnej kolejce jakiego to cudownego Tarnobrzeg ma prezydenta i pierwszą damę (panią Jolantę). Prezydenci Stalowej Woli i Mielca przy dokonaniach Kiełba zaczęli coraz bardziej popadać w kompleksy i jak pisze merkuriusz prawdopodobnie na dniach złożą swoje mandaty w obawie o “ostracyzm społeczny”. A jeżeli wkrótce pójdzie ustawa o dwukandencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów, to już prezydent Andrzej Duda będzie miał następcę godnego każdej zaszczytnej funkcji na tym świecie. Po prostu Grzesiek Kiełb!!! Niskie podatki, odchudzony urząd i uczciwy samorząd.

          A teraz drogi obserwatorze vel szanowny urzędniku z otoczenia prezydenta Kiełba, wróć grzecznie do łóżka i zażyj te zielone pigułki, których dziś zapomniałeś przełknąć. A jeżeli to nie pomoże to już tylko lekarz psychiatra :D

          • Utm

            20 maja 2017 at 10:17

            Zazylem. Ale dalej wróciłem do swojej pracy, tartaku.

          • Pan Chichot

            20 maja 2017 at 16:46

            @Utm, do pracy? To właśnie się przynałeś, że bierzesz pieniądze za pisanie tych i podobnych bredni. Kto Ci za to płaci? Kiełb? Bo raczej nie ze swoich, tylko z miejskich…

          • Mieszkaniec

            20 maja 2017 at 21:57

            Nie. Utm i Mieszkaniec to ja i ten sam. Tylko gdzies tam mi się w operacyjnej taka nazwa zanotowała. Jestem właścicielem tartaku, także Grzesiek, skądinąd którego bardzo lubię, nie płaci mi nic ani nic u mnie nie zamawia ani prywatnie ani z kasy miasta. Kamil, mistrzu świata, co stracił stołek przewodniczącego mając większość pozdrawiam Cię :) i nie napinaj się na koncie prezydenta tak, bo aż załość mnie ogarnia bidoku. Pewnie jak pisałeś to jedno zdanie, to się klawiatura zapaliła ze złości razem z Tobą :)

        • Maniek Odpowiedz

          20 maja 2017 at 22:16

          A kto cię tam wie Mieszkańcu, Utl ile jeszcze takich nicków różnych używasz żeby Kiełba bronić !
          Wpadłeś po prostu jak śliwka w kompot !!!
          A śmiali się z Kamila ,że nie umie eska wysłać, być może wśród nich byłeś i Ty, nie chce mi się teraz tego sprawdzać !

        • Maniek Odpowiedz

          20 maja 2017 at 22:28

          A to jest dopiero śmieszne -pogubić się we własnych nikach i nie kontrolować już tego, z którego się podpisuje !!! HAHAHA, BRAWO !

          • Mieszkaniec

            21 maja 2017 at 07:55

            Nie. Każdy kto prowadzi interes ma kilka maili, nicków na forach aby zobaczyć przede wszystkim ceny konkurencji, czasem technologie, czas wytworzenia, ofertowanie itp. Także się nie pogubiłem, choć w tym wypadku tak. Po prostu zmęczenie.

  18. Jana Odpowiedz

    20 maja 2017 at 12:45

    Teraz rozumiem dlaczego nawet radni pisu glosowali za odwolaniem tego pana kalinko

  19. Michał Odpowiedz

    21 maja 2017 at 07:19

    Teraz rozumiem czego tak wszyscy narzekają na prezydenta i jego urzędników

  20. xxx Odpowiedz

    21 maja 2017 at 19:46

    Bardzo ciekawe jest, że jeszcze sąd nie zaczął działać a wyrok już zapadł ” …odwołując wiceprezydenta Wojciecha Brzezowskiego oczerniając go publicznie wymyślonym bezpodstawnym pomówieniem…” No ale jak widać wszyscy wiedzą lepie. Ja nie wiem i poczekam na wyrok a potem będę osądzał tego czy tamtego.
    Co do Kalinki, który wszystko wie najlepiej to miałbym pytanie: Jakie Pan bibliotekarz ma kompetencje by sprawować funkcję Dyrektora WORD-a ??? Oczywiście poza pleckami partyjnymi. Osobiście nie lubię tego Pana za to co wyprawiał na sesjach i jak to ja muszę mieć zawsze ostatnie zdanie. No ale cóż działa na rzecz miasta … Taki żart.

  21. anty PiS Odpowiedz

    21 maja 2017 at 22:48

    Za Kalinką nie przepadam ale jeszcze bardziej nie lubię kłamstwa, ściemniania, i krętactwa. Nie jestem w stanie pojąć jak można na zwolnieniu L4 z chorobą iść do przedszkola pełnego dzieci i przyjmować interesantów w urzedzie a nie można być na ważnej dla miasta i jego mieszkańców sesji. Żenuła.

  22. Doda Odpowiedz

    22 maja 2017 at 12:44

    chętnie spotkam się z Kamilem i zaoferuję mu wszystko co mam

  23. marek Odpowiedz

    23 maja 2017 at 09:53

    Ten Kalinka ma 30 parę lat a wygląda na 50 żaden to kandydat na prezydenta, swoją drogą Panowie są siebie warci, niech się boksują jak mieli stanowiska przy prezydencie wchodzili mu w tyłek i nic ich nie obchodziło miasto tylko teraz płaczą bo są odsunięci od koryta, PIS – to kłamcy i obłudnicy.

    • Maniek Odpowiedz

      23 maja 2017 at 22:00

      Właśnie o to chodzi ,ze nie wchodzili w tyłek ! Widzieli co robi prezydent, dla tego stali się zagrożeniem i zostali odsunięci !
      A co do wieku i wyglądu to się tak nie zagłębiaj, bo to jest genetyka !