Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kto najczęściej po pożyczkę?

Maj 24, 2017 12:13 PM

Reklamy telewizyjne, banery widoczne na stronach internetowych, a nawet reklama w radiu. Praktycznie w wszystkich dostępnych mediach zauważyć można ofertę kredytów i pożyczek. Rynek pokazuje, iż podaż jest regulowana popytem, zatem jak można wywnioskować, w naszym kraju nieustannie rośnie zapotrzebowanie na produkty kredytowe. Skąd to się bierze? Kto najczęściej pożycza?

Powodów rosnącego zainteresowania pożyczaniem pieniędzy jest wiele. Jednak najczęstszym jest ten, który wiąże się ze zbyt niskim wynagrodzeniem uzyskiwanym przez przeciętnego Polaka. Średnie wynagrodzenie podawane przez GUS absolutnie ni jak ma się do realiów życia. Prawdą jest to, iż owe średnie wynagrodzenie jest bardzo zawyżone przez najbogatszą część społeczeństwa. Innym powodem, które wpływa na nie malejącą popularność banków i parabanków jest chęć posiadania towarów na już. Niegdyś społeczeństwo było bardziej skłonne do oszczędzania i wydawania zaoszczędzonych pieniędzy. Dziś natomiast, często pragnienie posiadania czegoś jest tak silne, iż wiele osób zapożycza się i to nawet nie do końca wiedząc skąd pozyska środki na spłatę zadłużenia.

Tak jak wiele jest motywacji, które prowadzi do wzięcia pożyczki tak też jest wiele różnych grup społecznych, które zgłaszają się po kredyty czy pożyczki. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden fakt. Do banków, które oferują kredyty zgłaszają się głównie osoby, których sytuacja finansowa jest stosunkowo dobra. Pamiętaj, że bank dokładnie sprawdza zarobki przed udzieleniem kredytu, a sam kredyt musi mieć konkretne przeznaczenia. Inaczej sprawa ma się w przypadku parabanków, które oferują swe produkty szerszemu gronu odbiorców. Do tych firm zgłasza się coraz to więcej osób w różnym wieku i o różnych profesjach.

Popularność pożyczek w instytucjach pozabankowych wynika z tego, iż praktycznie każdy znajdzie firmę, która będzie skłonna pożyczyć Ci pieniądze. Już nawet świeżo upieczone osoby dorosłe mogą ubiegać się o zapomogę. Część parabanków swoją ofertą ma skierowaną dla osób w podeszłym wieku. Emerycie niestety nie osiągają zbyt wysokich dochodów i często zdarza się, że wspomagają się pożyczkami. Wprawdzie nie każdy firma udzieli pożyczek osobie po 65 roku życia, jednak jeśli potrzebujesz poszukaj w internecie, a z całą pewnością znajdziesz odpowiednią firmę z taką ofertą.

Parabanki także nie przekreślają osób, które w przeszłości miały problemu ze spłatą zadłużenia, przykładowo możesz otrzymać pożyczkę w dobrych firmach nawet wtedy, gdy jesteś w bazie BIK. Przykładem firmy udzielającej takich pożyczek może być Freezl.

Po pożyczki od parabanków sięgają także osoby, które wiedzą, że w krótkim czasie mogą bez problemu oddać pożyczone pieniądze. To co, może być atrakcyjne dla takich osób to promocyjne oferty pierwszej pożyczki online za darmo. W żadnym banku nie możesz liczyć na całkowicie darmowy kredyt. W przypadku instytucji pozabankowej jest taka szansa.

Rosnąca popularność pożyczek nie powinna zatem nikogo dziwić. Warto jednak przed wzięciem tej zapomogi dobrze sprawdzić wszystkie dostępne oferty i zapoznać się z warunkami umowy tak, aby być zadowolonym ze swojej pożyczki.

materiał partnera