Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zagraniczne studia – czy to jest w ogóle możliwe?

Maj 24, 2017 12:09 PM

Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi podejmuje decyzje o studiowaniu za granicą. Często kierują się oni na niemieckie uczelnie, niemniej jednak studia w Anglii również cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Jednakże, podstawowe pytanie brzmi: czy rzeczywiście warto jest udać się tam w poszukiwaniu wykształcenia wyższego?

Zaczynamy od wyboru miejsca

Nie da się ukryć, że wybór miejsca studiowania będzie miał ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze dalsze kształcenie się w Anglii. Jest to kraj bardzo mocno zróżnicowany i dlatego też każdy jest w stanie tam odnaleźć swoje miejsce. Znajdziemy tutaj zarówno spokojniejsze i mniejsze miasta, które charakteryzują się wolniejszym stylem bycia. Natomiast, jeśli ktoś lubi duże miasta, tętniące życiem również po zmroku, to także ma spory wybór. Jak mówią przedstawiciele firm, które pomagają składać podania do angielskich uczelni, jest to pierwsza z kluczowych decyzji, jaką przyjdzie podjąć kandydatowi na tamtejsze studia.

Czy koszty są wysokie?

Tutaj wiele osób może załamać ręce, bowiem koszt jednego roku czesnego sięgają nawet 9000 funtów brytyjskich, co w przeliczeniu na złotówki daje nam grubo ponad 42 tysiące złotych. Niemniej jednak, warto wspomnieć o chętnie udzielanych kredytach studenckich, dzięki temu można właśnie w taki sposób finansować sobie kształcenie. Taki kredyt będziemy oddawać dopiero po studiach i w sytuacji, kiedy to nasze zarobki roczne przekroczą 21 000 funtów. Tak więc, jest to doskonała szansa dla wszystkich, którym marzą się np. studia na Oxfordzie, ale obawiają się bardzo wysokich kosztów czesnego.

Czy rzeczywiście warto jest tam studiować?

Jeśli oczekujesz naprawdę wartościowej przygody, to zdecydowanie tak i polecamy właśnie tego typu formę. Oczywiście jest to wielkie wyzwanie i tego nie da się ukryć. Przede wszystkim wymaga wiele nauki, jak również samego wkładu finansowego. Kredyt przecież też kiedyś trzeba będzie spłacić, a biorąc pod uwagę, że studia trwają kilka lat, to suma do spłaty nie będzie wcale najniższa.

Właśnie z tego powodu bardzo mocno trzeba sobie te kwestie przemyśleć, aby potem niczego nie żałować. Przede wszystkim powinieneś na spokojnie usiąść, wziąć kartkę papieru i na jednej stronie wypisać wszystkie argumenty za studiami w Anglii, a po drugiej stronie wszystkie wady takiego studiowania. Potem już przyjdzie tylko czas podsumowania tego wszystkiego oraz podjęcia decyzji.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>