Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach podpisał porozumienie o współpracy z zakładem Alumetal!!!

Maj 24, 2017 8:41 AM

Zakład Alumetal to nowoczesny i prężnie rozwijający się producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. 18 maja 2017r. w siedzibie firmy podpisano umowę o współpracy pomiędzy szkołą a zakładem.

- Głównym celem podpisania tej umowy jest otworzenie od 1 września 2017r. nowego kierunku kształcenia – technik odlewnik – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach.

Dyrektor Zespołu Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz i kierownik zakładu Alumetal Mariusz Wiatr podpisują umowę o współpracy.

Zakład zobowiązał się do wypłaty stypendiów wszystkim uczniom technikum odlewniczego. W pierwszym semestrze jednakowych, a w drugim tylko dla najlepszych. W miesiącach wakacyjnych, każdy uczeń technikum odlewniczego będzie mógł udać się do zakładu na płatne staże. Zakład Alumetal wspomoże również gorzycką szkołę myślą techniczną oraz pomoże w wyposażeniu pracowni przedmiotowych.

- Współpraca ze szkołą grupy Alumetal trwa od 2012r. poprzez staże, praktyki oraz pomoc w wyposażeniu pracowni odlewniczej – mówi Mariusz Wiatr – kierownik zakładu Alumetal Gorzyce. – Teraz nadszedł czas, abyśmy podpisali umowę patronacką o wsparciu stypendialnym młodzieży, która chciałaby szkolić się w kierunku odlewnika. Nie poprzestajemy na tym, w przyszłości będziemy wspierali uczniów, którzy podejmą studia w kierunkach: odlewnictwo czy metalurgia – dodaje Mariusz Wiatr.

Umowa o współpracy została podpisana w obecności Wójta Gminy Gorzyce Leszka Surdego oraz Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka

To już druga umowa patronacka podpisana przez Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach. W marcu 2017r. szkoła podpisała umowę o współpracy z zakładem Federal Mogul.

Dzięki tym umowom zyskają przede wszystkim uczniowie gorzyckiej szkoły. Będą kształcić się w nowoczesnych laboratoriach, mieć ciągły kontakt z najnowocześniejszymi technologiami, a w przyszłości satysfakcjonującą pracę. Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach interesują się również wyższe uczelnie: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechnika Rzeszowska.

Politechnika Rzeszowska prezentuje swoje osiągnięcia podczas dni otwartych Zespołu Szkół w Gorzycach

- Okazuje się, że kierunki w których kształcimy (technik mechanik, mechatronik, informatyk, ekonomista, logistyk, odlewnik oraz zasadnicza szkoła zawodowa – operator obrabiarek skrawających) są zbieżne z kierunkami tych uczelni – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. – W kolejnym roku szkolnym podpiszemy umowy o współpracy również z tymi uczelniami. Chciałbym, aby każdy nasz absolwent, po spełnieniu pewnych kryteriów stał się studentem jednej z tych bardzo dobrych uczelni – dodaje dyrektor.

materiał partnera